Zavrieť

Porady

Odstúpený leasing

Zdravím, potrebujem poradiť ohľadom odstúpeného leasingu.
Sme s.r.o., ktorá prevzala leasing na tlačiarenský stroj. Šéf mi dal len splátkový kalendár od leasingovky, prepísaný na našu s.r.o., kde len doplatíme leasing 24 mesiacov.Čo k tomu ešte ďalej potrebujem? Nestretla som sa s takým niečím?
Usporiadat
lucika1 lucika1

lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

najde sa niekto mudry.. kto mi pomoze? prosim
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

Prosím Vás, ako je to z opačnej strany? - toho, kto poustupuje leasing? Na nového nájomcu sme vyfakturovali odstupné, ale len do výšky pomernej časti I. navýšenej splátky. Je takýto výnos daňový alebo nedaňový??
0 0
Calinka Calinka

Calinka je offline (nepripojený) Calinka

Tak podľa daňového poradcu je aj odstupné vo výške pomernej časti I. navýšenej splátky daňový výnos.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

spolocnost X nezaplatila 6 splatok za leasing stroja. (predtym splatila asi 15 splatok) Nasledne leasingova spolocnost odobrala predmet leasingu a potvrdila, ze dnom odobrania predmetu leasingu nema spolocnost X uz ziadne zavazky voci leasingovej spolocnosti. ALE. Zaroven leasingova spolocnost vystavila dobropisy na 6 nezalatenych splatok, cim vznikla spolocnosti X danova povinnost. Moze to leasingova spolocnost urobit? A ma taketo dobropisy spolocnost X vobec zauctovat? Podla mna nie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Firma postúpila inej firme (svojmu klonu ) lízing bezodplatne. Ako sa ráta OC pre účely odpisovania? Je súčasťovu vstupnej ceny aj poplatok, ktorý si vyúčtovala lizingovka za vypracovanie zmluvy o postúpení lízingu, príp. poplatok za postúpenie zmluvy?
Trochu Tie postúpené lízingy sú 2. V oboch prípadoch je v rámci splátkového kalendára zahrnuté aj zákonné a havarijné poistenie. Jedna lízingovka má toto poistného zahrnuté aj v základe pre výpočet DPH, druhá nie. Ale predsa poistné (poisťovacia činnosť) je oslobodené od DPH, takže tá jedna lízingovka to má zle a mám od nej žiadať opraviť celý splátkový kalendár?
Naposledy upravil Llívia : 19.04.10 at 11:05
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Firma postúpila inej firme (svojmu klonu ) lízing bezodplatne. Ako sa ráta OC pre účely odpisovania? Je súčasťovu vstupnej ceny aj poplatok, ktorý si vyúčtovala lizingovka za vypracovanie zmluvy o postúpení lízingu, príp. poplatok za postúpenie zmluvy?
Trochu Tie postúpené lízingy sú 2. V oboch prípadoch je v rámci splátkového kalendára zahrnuté aj zákonné a havarijné poistenie. Jedna lízingovka má toto poistného zahrnuté aj v základe pre výpočet DPH, druhá nie. Ale predsa poistné (poisťovacia činnosť) je oslobodené od DPH, takže tá jedna lízingovka to má zle a mám od nej žiadať opraviť celý splátkový kalendár?
DPH sa blíži, viete mi poradiť, ako je to s tou DPH pri poistení?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Prosím, čo s tou DPH pri poistení?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať