Zavrieť

Porady

Akcia "starý za nový" a daňové výdavky

Rád by som Vás hneď takto ráno požiadal o Váš odborný názor a posúdenie marketingovej akcie "starý za nový", ktorú chystá naša firma. Jedná sa o fakt, že ak zákazník prinesie starší prístroj, my ho odkúpime za zostatkovú alebo nižšiu ako zostatkovú cenu a ten následne obdrží ešte aj zľavu na nový prístroj. Starý prístroj bude pravdepodobne zlikvidovaný, vzhľadom nato, že zväčša ide už o zastaralý a ďalej nepredajný prístroj. Otázka znie, či je možné výdavky na nákup starých prístrojov chápať ako výdavky na dosiahnutie a zabezpečenie zdan.príjmov podľa zákona o dani z príjmov? Ako som spomínal, prístroj bude pravdepodobne zlikvidovaný po odkúpení.
Súvisiaca otázka je Odpočítanie DPH, kde je však podľa mňa jednoznačnejšie, že ide o plnenia prijaté na účely dodania tovarov s daňou, čiže odpočítanie je možné.
Samozrejme túto činnosť vykonávame za účelom podnikania, t. j. dosahovania zisku.

Vďaka za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MAGDALIENKA je offline (nepripojený) MAGDALIENKA

    MAGDALIENKA
    Podľa mňa akcia "starý za nový" je reklamná akcia a výdavky na reklamu sú daňovým výdavkom.

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Vďaka Magdalienka. Ja som tiež toho nazoru, len som si to chcel overiť aj názorom ostatných. Podľa mňa sa jedná o výdavky súvisiace s dosiahnutím zdaniteľných príjmov zo živnosti /v našom prípade/ - konkr. maloobchod.

    Prosím ešte i ďaľších o vaše názory.

    Vďaka

    Akcia "starý za nový" a daňové výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.