Zavrieť

Porady

Autorské právo na fotky z internetu

Vytváram papierové skladačky s lesníckou tematikou "Lesné kocky" - bit.ly/lesnekocky Obrázky čerpám z internetu. Fotografie neznehodnocujem, nepredávam a nezískavam za to žiadnu odmenu. Je to moje hobby pre radosť našich detí. Chcel by som to poslať do sveta, tak poraďte ako je to s autorskými právami?
4 komentárov     zbaliť
ivka70 co znamena : poslať do sveta?
Peter Horváth Poslať do sveta znamená propagovať na FB, inzerovať na webových stránkach, aby som oslovil čo najviac ľudí.
ivka70 naco ich potrebujes oslovovat, ked to pouzivas len preradost deti?
duves Ak na tom nebudeš zarabat, nemal by byť problem. Otazka však je, či je to nepriamo dokazatelne. Polopate povedane, že fotku niekoho nepredaš sice priamo, ale napr. fotku čučoriedok použiješ na svoj produkt džemu z toho ovocia. Chápeš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Problem moze byt uz uverejnenie cudzej fotky na svojom webe ci FB.
    Ak takto chces pouzivat fotky, bud si ich nafot sam alebo kup s databanky fotiek, ktora je dostupna.
    Inak ti jedneho pekneho dna moze prist vyzva na zaplatenie od niekoho, koho fotku si pouzil, vie k nej preukazat vlastnictvo a ty nie (stiahol si ju z netu).
    Naposledy upravil ivka70 : 21.02.24 at 14:42
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka to sa mi stalo,poslala som rovno faktúru
    Peter Horváth Myslím, že až také jednoduché to nieje, že pošlete faktúru. V autorskom zákone sa uvádza, že musíte súdne dokázať, že ste skôr uverejnila fotografiu a až takto je vám uznané autorstvo. Ak som to dobre pochopil.
    kopretinka iste,budem sa súdiť roky kvôli fotke? dala som im na výber,buď prestať používať moju fotku,alebo zaplatiť.Hádaj,čo si vybrali.
    Peter Horváth Ďakujem za odpovede. Čakal som však nejaký výklad autorského zákona, nejaký paragraf čo o tom pojednáva. Je tam veľmi veľa paragrafov, tak som možno niečo prehliadol. V tomto zákone sa uvádza, že pokiaľ nejako hanlivo neznehodnotím autorské dielo alebo nepoškodím autora a nebudem mať z opätovného šírenia žiadny (ani nepriamy) finančný profit, tak neporušujem žiadne autorské práva. Ale ako uvádzam, možno som niečo prehliadol.
    kopretinka stále si neodpovedal,čo znamená poslať do sveta.Prečo nepoužívaš fotky z free banky?
    Martuk ak cakas vyklad autorskeho zakona, tak sa obrat na pravnika so vsetkymi tvojimi otazkami. Hadam si nemyslis, ze tu na uctovnickom fore vsetci ovladaju vsetky zakony a vedia vsetky paragrafy polopate vysvetlit. Sa zobud.
    Peter Horváth Odpovedal..
    Peter Horváth Tak si musim autorsky zakon vytlacit a poriadne precitat.
      zbaliť
    kopretinka 21.02.24 14:38 odstránil(a) z Porady

    Autorské právo na fotky z internetu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.