Zavrieť

Porady

Usporiadat
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

.... melnick .... extrémne ďakujem ... za bleskovú odpoveď ...

... mám ešte problém ...
... chcem pre SVB zaúčtovať platbu poistného, ktorá
sa uskutočnila bankovým prevodom v decembri daného roka,
ale je to platba poistného na rok nasledujúci

... môžem to dať na účet 381 - náklady budúcich období
aj napriek tomu, že to nebude vlastne náklad SVB účtovnej skupiny 5xx

... bude to položka, ktorá sa rozúčtuje medzi vlastníkov
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Môžeš.Zaúčtovanie na príslušný účet vykonáš v období,s ktorým vecne a časovo súvisia.
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

... extrémna vďaka ...

... ešte mám niečo nejasné ...
.... v účtovnej osnove pre neziskové organizácie na rok 2005
sa nachádzajú účty:

389 - odhadné účty pasívne
326 - nevyfakturované dodávky

... potrebujem zaúčtovať faktúry (olo, elektrina, teplo),
ktoré prišli po ukončení kalendárneho roka,
ale patria k danému účt.obd. ...

... ktorý z účtov vyberiem ... hmm ... ???
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

ja som v účtovnej osnove pre NO - účet 326 nenašla......
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

... publikácia sa volá Účtovníctvo pre neziskové organizácie na rok 2005

... vydavateľstvo: EPOS

§ 32 záväzky, písm. 6
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

účet 326 xxx sa používa pokiaľ poznáš presnú výšku faktúry. Takže ak vieš presné sumy faktúr ktorých predmet súvisí z rokom 2006 ale prišli v januári 2007 zaúčtuješ ich na účet 326 nevyfakturované dodávky.
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

... k tomu účtu 326 prikladám odkaz na FS 15/2004
opatrenie MF/10648-74 platnosť od 01.01.2005

http://bb.axonpro.sk/download/finspravodaj/FS_15_04.pdf
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

... ešte pridávam, že je to na stranách: 65-81
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

katarinqua Pozri príspevok
... ešte pridávam, že je to na stranách: 65-81
OK pozriem...diky,..
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

zuzana.cerna Pozri príspevok
Ak mám len nedaňové príjmy a výdavky vypĺňam výkaz o príjmoch a výdavkoch NO Úč 1 - 01 , k tomu sú je aj výkaz o majetku a záväzkoch NO Úč 2 - 01. Sú to biele tlačivá a sú len pre neziskovky, dostaneš ich v ŠEVTE alebo v ELITE. Máš tam stĺpce pre daňovú a aj nedaňovú činnosť.
Ak mám čo i len 1,- Sk v zdaňovanej činnosti, vypĺňam aj daňové priznanie pre právnické osoby, kde prílohu tvoria horeuvedené výkazy (nie súvaha a výsledovka pre PO). V DP vypĺňam len oddiel F - výnosy (príjmy daňové) a náklady (výdavky daňové) a potom riadok 100, 310 a 400 (strata) v II. časti.

ano ja to tak robim, neuctujem v SW ale v excel.tabulke kedze mam toho velmi malo tak mam dennik v tabulke a robim dan.priznanie PO a vykazy kt. si uvidla ale tento rok som pozerala na stranke DU tam su len vykazy pre podvojne uctovnictvo,zmenilo sa nieco????vlani som si stahovala tie vykazy No1-2 z netu teraz ich neviem najst.
0 0
ivanam ivanam

ivanam je offline (nepripojený) ivanam

Už 3 roky účtujem Občianske združenie, ktoré má len príjem z 2 %, nejaké peňaž. dary, a kreditný úrok max. vo výške do 1000 Sk. Musím podávať daňové priznanie ? Doteraz som to nepodávala. Ja to účtujem v jednoduchom účtovníctve. Môže sa to ? Tá tabuľka, čo bola v tomto príspevku sa mi veľmi páči. Skúsim to asi tam. Ale neviem či to mám všetko prerobiť keď to už mám v tom jednoduchom účtovníctve.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte, chcem sa opýtať na aký účet účtujete pôžičky (zálohy na nákup) členom združenia?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Posúvam ....
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

ivanam Pozri príspevok
Už 3 roky účtujem Občianske združenie, ktoré má len príjem z 2 %, nejaké peňaž. dary, a kreditný úrok max. vo výške do 1000 Sk. Musím podávať daňové priznanie ? Doteraz som to nepodávala. Ja to účtujem v jednoduchom účtovníctve. Môže sa to ? Tá tabuľka, čo bola v tomto príspevku sa mi veľmi páči. Skúsim to asi tam. Ale neviem či to mám všetko prerobiť keď to už mám v tom jednoduchom účtovníctve.
Pokial maju prijmy len z 2%,darov (teda prijmov ktore nie su predmetom dane), clenskeho a uroky, ktore su zrazene zrazkovou danou nie je povinnost podat danove priznanie. Staci cestne prehlasenie na danovy urad. Pokial nepodnikaju a neprekrocili obrat 3 miliony, kludne vystacis s jednoduchym uctovnictvom.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať na aký účet účtujete pôžičky (zálohy na nákup) členom združenia?
Nikto mi neporadí, ako to správne naúčtovať, aký účet použiť?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Je to iba niečo krátkodobé ? Ako nejaká záloha a potom následne vyúčtovanie ? Použila by som v prípade zamestnanca asi 335xxx alebo v prípade nezamestnanca 379xxx.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

áno je to kratkodobé, poskytne sa mu záloha a on ju potom celú vráti. Ja som to aj účtovala na 335xxx ale asi to nebude správne, lebo on nieje zamestnanec. Tak ďakujem Ti pekne, ten 379xxx bude asi lepší.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

zuzana.cerna Pozri príspevok
Ak mám len nedaňové príjmy a výdavky vypĺňam výkaz o príjmoch a výdavkoch NO Úč 1 - 01 , k tomu sú je aj výkaz o majetku a záväzkoch NO Úč 2 - 01. Sú to biele tlačivá a sú len pre neziskovky, dostaneš ich v ŠEVTE alebo v ELITE. Máš tam stĺpce pre daňovú a aj nedaňovú činnosť.
Ak mám čo i len 1,- Sk v zdaňovanej činnosti, vypĺňam aj daňové priznanie pre právnické osoby, kde prílohu tvoria horeuvedené výkazy (nie súvaha a výsledovka pre PO). V DP vypĺňam len oddiel F - výnosy (príjmy daňové) a náklady (výdavky daňové) a potom riadok 100, 310 a 400 (strata) v II. časti.

a čo keď účtujem v PU? Ako podám DP - resp. výkazy? Vlani som podávala nulové DP bez výkazov - nemali námietky...
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Existuje suvaha a vysledovka pre NO. Vzory su na stranke MF SR www.fiance.gov.sk
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Marianna01 Pozri príspevok
a čo keď účtujem v PU? Ako podám DP - resp. výkazy? Vlani som podávala nulové DP bez výkazov - nemali námietky...
Marianka ak si stiahneš "Oberon" tam Ti automaticky vytlačí aj výkazy k DP - NO . Ale zrejme sa Ti nebude chcieť nahadzovať všetko do toho programu. Hlavne ak máš toho veľa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať