Zavrieť

Porady

Usporiadat
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Napr. aj moja maličkosť, n.o. má aj podnikateľskú činnosť, takže vedieme PÚ - čo ťa vlastne zaujíma?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Ďakujem, že si sa ozvala.
Hľadám odpoveď na príspevok zo 6.10.2006 - v akej výške tvorí n. o. povinná a ďalší prídel do SF, jeho účtovanie,
príspevok z 5.10.2006 - zaradenie odpisy,
napr. účtovný rozvrh - na porovnanie,
dotácie,........atď.
Naposledy upravil raya1 : 09.10.06 at 08:42 Dôvod: súrne
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Takže prídel do SF tvoríš pri účtovaní miezd a to min. 0,6% HM /bez dovol.náhrad atď, tak ako ti to napísali v odpovedi v inej téme/ na účty 527/911. Ja účtujem v Omege /Kros/, kde je účtovníctvo aj pre neziskové organizácie, takže len dopĺňam analytiku podľa potreby. Dotácie nemáme, takže presný postup účtovania nemám naštudovaný. My sme taký hybrid, ktorý má aj podnikateľskú činnosť - skús si nájsť Opatrenie MF SR 22 502/2002-92, tam sa orientujem v postupoch účtovania pre n.o. - tam nájdeš v podstate všetko.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

SF - iba povinný, ďalší prídel sa nemusí ?
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

V podstate keď len začínate, tak zatiaľ len SF, ostatné nemáte z čoho, po závierke sa uvidí, či budete mať povinnosť aj 913 - zo zisku a príp. 912 - rezervný
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ja uctujem uz treti rok nadaciu, ktora sa medzicasom stala aj platcom DPH, tiez ma zdanovanu aj nezdanovu cinnost a tvorbu socialneho fondu uctujem na ucet 912. Uctovnictvo mam kazdy rok auditovane a auditorka mi ponechala socialny fond na tomto ucte. Nie je to teda spravne ? :-(
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Victoria, v akej výške tvoríte povinný a v akej ďalší prídel - ich účtovanie.
Nemôžeš poslať na porovnanie účt. rozvrh - analytiku ?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Tvorime len povinny socialny fond vo vyske 0,6% z objemu hrubych miezd kazdy mesiac pri zuctovani mzdovych nakladov.
Zauctovanie tvorby socialneho fondu :

527/912 socialny fond
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ale tvorba fondu zo zisku v pripade zisku na ucet 913 ma zaujima. Je to povinne tvorit v pripade zisku tento fond ?
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Neziskovka - zisk ?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ano, mali sme dva projekty, ktore sa nadacia rozhodla zdanit, nakolko neboli celkom v sulade s jej poslanim a stanovami a na radu auditorky sme ich teda zaradili do zdanovanej podnikatelskej cinnosti. Z hospodarskeho vysledku tychto projektov vznikol zisk, ktory sme klasicky zdanili ako kazdy podnikateslky subjekt.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Takisto sa môže stať aj bez podnikateľskej činnosti, že organizácia bude účtovne v pluse, t.j. bude mať kladný HV, ktorý sa zaúčtuje na nerozdelený zisk, ale v samotnom daňovom priznaní ti daň z uvedeného nevyplynie, nakoľko dary a príspevky napr.2% a pod. sú oslobodené od dane z príjmov, resp. nie sú predmetom dane.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ako je to vlastne s nerozdelenym ziskom u neziskoviek ? Lebo napriklad u niektorych sa uctuje zisk na nerozdeleny zisk a z neho sa tvoria fondy a viem ze pri nadacii sa uctuje zisk po odpocitani nezdanitelnych 300 000 sk a s nimi suvisiacou alikvotnou castou nakladov na ucet zakladneho imania. Tak isto aj v pripade straty tato sa uctuje na ucet zakladneho imania a tym ho vlastne v pripade zisku navysuje a v pripade straty znizuje.
0 0
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
raya1
Victoria, v akej výške tvoríte povinný a v akej ďalší prídel - ich účtovanie.
Nemôžeš poslať na porovnanie účt. rozvrh - analytiku ?
raya ,skús si stiahnuť z netu demo verziu : www.exalogic.sk a v podvojnom účtovníctve máš ÚO aj rozvrh pre občianske združenie.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Neviem,ale ja tam tú demo verziu nevidím.
0 0
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
Skús zavolať priamo do firmy - ochotne ti poradia.
T.č. Ti napíšem do ss,aby ma niekto neobvinil z reklamy.
0 0
zuzanapuchlova zuzanapuchlova

zuzanapuchlova je offline (nepripojený) zuzanapuchlova

dobry den ja by som chcela vediet kde by som si našla všetko o neziskovej organizácií myslim z učtovneho hladiska - ako sa učtučtuje, ake učtovnictvo sa používa /presnejšie je to športový klub/ dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zuzanapuchlova
dobry den ja by som chcela vediet kde by som si našla všetko o neziskovej organizácií myslim z učtovneho hladiska - ako sa učtučtuje, ake učtovnictvo sa používa /presnejšie je to športový klub/ dakujem
http://www.porada.sk/showpost.php?p=67834&postcount=2
0 0
zuzanapuchlova zuzanapuchlova

zuzanapuchlova je offline (nepripojený) zuzanapuchlova

dakujem ale to nieje odpoved na moju otázku ja potrebujem vediet o neziskovych organizaciach - chcela som vediet či nieje niaka odborná literatúra len na neziskové organizacie
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ahoj, samozrejme že je odborná literatúra na účtovníctvo neziskových organizácií. Príručku vydalo 1.slovenské neziskové centrum, ale tiež v kníhkupectve dostaneš kúpiť účtovníctvo neziskových organizácií a súvzťažnosti od vydavateľstva EPOS.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať