Zavrieť

Porady

Alfa-koeficientovanie:nič sa nezmenilo

Ahojte. Potrebujem radu. Mám prenájom, ktorý nie je príležitostný, som platca DPH, vystavujem faktúry bez DPH a musím robiť koeficientovanie. Pri vystavení faktúr som zadala služba 6K, program sa ma opýtal či to naozaj takto chcem, dala som to potvdriť. No nič sa mi v DPH-čku vo výkaze nezmenilo. Je to správne, alebo mám niečo zlé nastavené . Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Vo výkaze sa Ti nič nezmení, pokiaľ nebudeš zadávať i daň na vstupe a pri odpočte zadáš, aby ju program prepočítal koeficientom. Vtedy do výpočtu zahrnie všetky výstupy, ktoré si zadala ako 6K.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ahoj. Ak by Ti to nevadilo, mohla by si mi to vysvetliť na príklade? Ja som to ešte nikdy nerobila a nemám s tým žiadnu skúsenosť. Budem Ti za to veľmi vďačná. Ďakujem.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak fakturuješ prenájom bez DPH, tak i vstupy spojené s tým nájmom - napr. energie - budú bez možnosti odpočtu DPH. Ak nevieš tie vstupy rozčleniť na tie, ktoré sa týkajú nájmu a ktoré sa nájmu netýkajú, tak musíš koeficientom prepočítať DPH, ktorú si môžeš odpočítať - to znamená, že na odpočet použiješ iba jej pomernú časť. Koeficient sa počíta (zjednodušene):
    suma cien bez DPH za uskutočnené zdaniteľné obchody (výstupy)
    okrem oslobodenia v tuzemsku
    k = -------------------------------------------------------------------
    suma cien bez DPH za všetky uskutočnené zdaniteľné obchody

    Skús sa prehrabať ešte tu na porade, určite je k tomu veľa popísané.

    Alfa-koeficientovanie:nič sa nezmenilo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.