Zavrieť

Porady

Ulcerózna kolitída

V januári mi diagnostikovali ulceróznu kolitídu. Doposiaľ mi odborná lekárka nevysvetlila čo má jesť a čo má robiť keď mám tažkosti. Máte s tým niekto skúsenosti. Vopred ďakujem
Usporiadat
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ulcerózna kolitída-nešpecifický zápal hrubého čreva. Treba pravidelne navštevovať odborníka-gastroenterológa a užívať lieky, ktoré predpíše. Nechcem strašiť, ale neliečená môže prerásť až do rakoviny hrubého čreva. Ak nezabudnem popýtam sa na diétu a prilepím.
Skús pozrieť sem:http://www.crohnclub.sk/clanok.php?article_id=7
Naposledy upravil Simonab : 25.11.06 at 20:36
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Daj si vyhladať tému M.Crohn v sekcii zdravie. Je to veľmi podobný zdravotný problém, s ktorým zápasím ja. V tej téme som uviedol aj kontakt na Crohn Club Slovakia, ktorý združuje ľudí c UC a MC. Vedia ti poradiť, robia rekondičné výkendy a majú celkom dobré buletíny. A tá spomínaná webstranka je tiež dobrá.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Smith, ja si dovolím prilepiť Tvoju tému.

Hanar tu klikni http://www.porada.sk/t29212-m-crohn.html
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Moja internistka ma chce zase poslať na kolonoskopiu po roku. Ja na to nechcem ísť nemám žiadne zhoršenie skôr by som povedala, že zlepšenie. Keď som bola na tomto vyšetrení tak som podpisovala papier,že na vlastnú zodpovednosť. To znamená, že mi tam môžu niečo poškodiť.
0 0
Martas Martas

Martas je offline (nepripojený) Martas

Ja mám UC už 12 rokov. Za celé roky som nemala nejaké významné zhoršenie. Na kolonoskopiu by som nešla, som toho názoru, že tým že práve tým, že sa do toho "rýpe" sa môže skôr spôsobiť rakovina. Kolonoskopiu mi robili len raz pred tými 12 rokmi. Pokiaľ nie sú väčšie problémi tak ju podľa mňa netreba robiť. Mala by stačiť rektoskopia, ale podľa mňa ani tú netreba preháňať.Za 12 rokov mi ju robili 2 krát. Veľa záleží na lekárovi, najlepší sú v nemocniciach. Tí na zdr.strediskách nie sú moc dobrí odborníci.(Moja osobná skúsenosť, netvrdím, že všetci.)
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Počas jedného mesiaca sa mi pribudlo v pasi 10cm vôbec som nepribrala na váhe. Môže to byť spôsobené liekami uživám Pentasu 500mg 3x1? Predtým som užívala Salofalk.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
hanar
Počas jedného mesiaca sa mi pribudlo v pasi 10cm vôbec som nepribrala na váhe. Môže to byť spôsobené liekami uživám Pentasu 500mg 3x1? Predtým som užívala Salofalk.
Ja tiež užívam Pentasu 500mg 3x2 tabletky denne už asi 8 rokov, ale s týmto problémom som sa nestretol. To by zaujimalo aj mňa, z čoho to môže byť?
0 0
Ivi1974 Ivi1974

Ivi1974 je offline (nepripojený) Ivi1974

Ja mám UC od marca tohto roku. V júni mi robili kolonoskopiu, a odvtedy každé dva týždne mi robia rectoskopiu. Berem Pentasu 500mg 3x2, a Prednison. Už som pribrala 10 kg. Mám 33 rokov. Už som zničená z tej choroby
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Prednison obsahuje hormón, preto priberáš. Môj otec má kolitídu, takže viem, čo to je. Prajem vám všetkým veľa zdravíčka a kľudu, lebo ak tento zápal občas prepukne, je to fakt veľmi nepríjemné a vysiľujúce.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivi1974 Pozri príspevok
Ja mám UC od marca tohto roku. V júni mi robili kolonoskopiu, a odvtedy každé dva týždne mi robia rectoskopiu. Berem Pentasu 500mg 3x2, a Prednison. Už som pribrala 10 kg. Mám 33 rokov. Už som zničená z tej choroby
Ja mám MC už 10 rokov. Tiež beriem Pentasu 500 mg 3x2 tabletky. Na začiatku som mal aj Prednison. Ale to v§čšinou postupne vysadia a vtedy aj tá váha sa vráti do normálu.
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Môj syn "chytil" UC pred dvomi rokmi, hneď sme mu nasadili pitie AV gelu, tiež bral silne lieky, ale vedľajšie účinky sa pri ňom neprejavili, lekári boli ztoho prekvapení, skôr mu znižovali dávky a od zač.roka neberie už vôbec žiadne lieky, výsledky na kontrolach má veľmi dobré. Teraz pije AV gel už nepravideľne a okrem vlákniny môže jesť aj mliečne výr. z ktorých ho kedysi hneď prehnalo. Je to dlhodobá záležitosť, ale časom sa dostane do normálu ako pred dvomi rokmi.
0 0
Ivi1974 Ivi1974

Ivi1974 je offline (nepripojený) Ivi1974

Aj ja som začala hneď na začiatku piť AV gel, ale výsledky mi nezlepšili. Ale pijem aj teraz, lebo inú chorobu mi vyliečili.
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

mne robili vo februári kolonoskopiu a zistili že to mam už lepšie. na jar mi z pentasi začali vypadávať vlasy tak som začala užívať aj vitamíny pomohli mi vlasy ma rastu znovu. od júna som mala silne bolesti v pravom podbrušku keď som bola na pohotovosti tak mi vylúčili slepé črevo a povedali mi že ma to boli s tej colitidy išla som k svojej internej ta ma poslala na rtg /rentgen/ a tam mi zistili chronicky apendix bola som sa objednať na chrirugii a tam mna objednali až na september medzi tym som bola par razy na pohotovosti čo mi dali infúzie a injekcie od bolesti s tým že mám čakať do septembra bolesti si raz už nedali vydržať tak som išla zase zobrali mi moč mala som zápal a teploty a poslali ma zase domov s tým že si mám dať algifen od bolesti a keď to neprejde na ďalší deň prísť.neprešlo a už ma aj operovali na slepák, kt. bol zapáleni tak tak
0 0
Ivi1974 Ivi1974

Ivi1974 je offline (nepripojený) Ivi1974

Aké vitamíny si brala na vypadávanie vlasov?
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

gs eladen su sice drahsie ale pomohli mi beriem ich aj teraz ale nie uz pravidelne
0 0
ľudovka ľudovka

ľudovka je offline (nepripojený) ľudovka

Mne prvý krát diagnostikovali UC v r. 2002. Do r. 2005 som užívala asi všetky možné dostupné lieky, až ma nakoniec operovali. Do tohto leta som bola bez liekov, mala som sa dobre. Choroba opäť prepukla a dosť agresívne, môj lekár mi zasa nasadil Pentasu, Imuran a Detralex. Po mesiaci užívania nastalo len slabé zlepšenie. Dozvedela som sa o potravinových doplnkoch od firmy Tianši, tak som ich vyskúšala. Po týždni užívania mi prestali bolesti brucha a po dvoch týždňoch sa stratila aj krv zo stolice. Predtým som mala bežne 5-6 hnačiek denne, teraz maximálne 2-3. Ešte stále pojedám tieto prípravky, ale aj lieky, ktoré predpisuje lekár.
Som presvedčená, že čoskoro budem v poriadku.
0 0
miroslav273 miroslav273

miroslav273 je offline (nepripojený) miroslav273

hanar Pozri príspevok
V januári mi diagnostikovali ulceróznu kolitídu. Doposiaľ mi odborná lekárka nevysvetlila čo má jesť a čo má robiť keď mám tažkosti. Máte s tým niekto skúsenosti. Vopred ďakujem


Skús kliknúť sem
0 0
MajkaLa MajkaLa

MajkaLa je offline (nepripojený) MajkaLa

Pozri na príspevky o Crohnovej chorobe, je to veľmi príbuzná téma.
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Lekarka ma chcela poslat opat na kolonoskopiu ja som jej ju omietla tak idem na irigograf bol niekto z vas uz na tomto vysetreni?
0 0
niky86 niky86

niky86 je offline (nepripojený) niky86

Dobrý deň. Ja vám píšem ohľadom Ulceróznej kolitídy, ktorú som sama prekonala. Mám len 16 rokov, ale bolo to pre mňa strašné. Nechcem nikoho strašiť, ale mne nezabrala ani jedna s troch liečení. Pomohla len náročná operácia, po ktorej mi ostala na bruchu jazva. Už je všetko fajn, chodím do školy, na strednú, som šťastná. Veľmi mi pomohli blízky, pretože boli takmer vstále so mnou. Vy ste to písali už dávno, a verím, že vám je už lepšie.Teraz treba brať všetko s optimizmom,. Viac chodím na toaletu a to zrejme aj vy. Tak držím palce každému, verte v to, že sa vyliečite učite o pomáha. Nech sú s vami všetci blízky.Pá
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať