Zavrieť

Porady

Rusenie predajne - co vsetko...

Zdravim,
rusim predajnu, obchodik chcel by som vediet co vsetko by som mal spravit, komu oznamit ze uz nemam predajnu atd
Chcel by som si najst novy obch priestor kde by som predaval ale to az na bud. rok, co mam spravit so zivnostou, mam ju prerusit alebo si ju nechat, co je najvyhodnejsie???Som zamestnany v TPP, za rady dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Musíš si sám zvážiť čo je pre teba lepšie, či zrušenie alebo prerušenie živnosti. ak zrušíš-neplatíš odvody ale aj ked prerušíš neplatiš odvody ale musíš obehať zdrav. + social. poisťovnu + dan.úrad - ohľadom zrušenia/prerušenia živnosti-na každu inštituciu davaš kopiu rozhodnutia o zrušeni/prerušeni živnosti. neuvádzaš či mas obchodik v prenájme alebo je to tvoj priestor-majetok. ak je to tvoje - neuvadzaš co s tym priestorom mienis urobit, tak je tazke radit lebo existuje mnoho situacii a mnoho spôsobov.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    - odhlásiť ERP na Dú /ak ju mal povinnosť používať /
    - odhlásiť zamestnancov /ak zamestnával/ do 1 dňa od
    ukončenia PP v soc. Poisťovni / tlačivo –zamestnávateľ /
    - odhlásiť zamestnancov v zdravotnej poisťovni
    - po vyplatení poslednej mzdy odovzdať ELDP so sprievodným
    listom
    - zamestnancovi vystaviť potvrdenie o zdaniteľnej mzde,
    - zápočet rokov
    - odhlásiť sa na ŽÚ – vyplniť tlačivo „Oznámenie o ukončení
    podnikania u ohlasovacej / príp.inej/ živnosti
    - ŽL so zápisom o ukončení dať prefotiť min. 5x
    - 1x odovzdať s odhláškou do ZP
    - 1x odovzdať s odhláškou do SP/ tlačivo-fyz. osoba/
    - 1x odovzdať na Dú

    Takto postupuješ pri zrušení .

    Z Tvojho príspevku je jasné ,že si skončil s jedným podnikaním a o rok by si prípadne začal znova.
    Neviem či budeš podnikať v rovnakej činnosti ako doterz,ak áno tak preruš na 1 rok a keď nájdeš nové priestory začni.
    Povinnosti pri prerušení sú takmer rovnaké.
    Naposledy upravil Melnick : 06.12.06 at 20:22

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    ak nereagujes na ten obchodik, tak ak je to v tvojom majetku tak môžeš priestor prenajať /predať.../, ale musíš nahlásiť ukončenie predajne na danovom urade aj na miestnom urade - že tam nevykonavaš živnostensku činnost ty s tvojim obchodikom. ak si v podnajme- tak ukončiš nájomnu zmluvu a tiež nahlasujes.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    chcela by som sa spytat, ked rusim prevadzky, v podstate a zostal mi nejaky spotrebny material, kremy a podobne, musim urobit inventuru,/ ako je to v pripade baleni napriklad v kadernictve ked zostane nespotrebovane balenie/ pokial mam nejake neotvorene balenia mozem ich predat fyzickej osobe nepodnikatelovi a aj nejake drobny majetok? dakujem

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Pri ukončení podnikania nespotrebované zásoby na základe inventúry sú položkami zvyšujúcimi základ dane.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Ešte doplním: Máš to v ZDP § 17 odst. 8 písmeno a/ - ako postupovať pri ukončení podnikania - JÚ.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    Zdenka 0705 Pozri príspevok
    Ešte doplním: Máš to v ZDP § 17 odst. 8 písmeno a/ - ako postupovať pri ukončení podnikania - JÚ.

    ja mam podvojne, nevies kde by som nasla nieco na to?

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    korduľa Pozri príspevok
    ja mam podvojne, nevies kde by som nasla nieco na to?
    §17 ZDP platí spoločne, teda aj pre PÚ. Pozorne si prečítaj odstavec 8, písmeno b.

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Dobrý deň.
    Ja sa chcem opýtať, čo v prípade platcu DPH. Počas 3. kvartálu si platca uplatňoval DPH na vstupe, okrem iného aj na zásoby. Ku 5.10.2009 zrušil predajňu. Viem len tolko, že všetko vybavenie = drobný hmotný majetok (získaný, v čase keď ešte nebol platcom) a zásoby predal FO, ktorá v prevádzkovaní pokračuje.
    1.Na zásoby vystaví faktúru s DPH? Mal urobená inventúru.
    2.A čo s DHM? Keďže ide o drobný majetok, ktorý bol zaobstaraný v čase, keď ešte nebol platcom, celá suma sa účtovala do prevádzkovej réžie, do zdaniteľných výdavkov (za roky 2007,2008,2009). Na tento DHM vystavím Fa? Akú? S DPH alebo bez?

    zuzana

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Pre upresnenie.
    Prevádzku preberá iná FO a moja FO vzápätí prerušuje svoju živnosť na 1 rok.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Ak si plátca dph, tak na fa za majetok a zásoby + dph.
    Drobný majetok, ktorý je v používaní viac ako rok, môžeš vyradiť, ak chceš predať, tak z ceny, akú sa dohodnete. Drobný majetok, ktorý nemá ešte rok by som faktúrovala minimálne za nákupnú cenu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.