Zavrieť

Porady

Vatikánsky chlieb

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pridávam túto tému, nakoľko hoci som už dospelá, dnes som prvý krát v živote jedla túto dobrotu. Dcéra dostala 1/4 cesta do daru na pečenie tohoto koláča, a skúsila to upiecť. Aj keď je tam cukor, bez toho sa to nedá upiecť, môžu po kúsku aj diabetici. Tento koláč sa má vraj piecť len raz za život, tak som vyhlásila v rodine, že ak sa dožijem v zdraví budúcich vianoc a dostanem do daru kúsok cesta, určite ho ešte upečiem. Je to netradičné jedlo, tak ak by mal niekto záujem, prikladám recept.

Len neviem, kde získať 1/4 cesta, ja by som odporúčala si ju vyrobiť doma až po šiesty deň.


Vatikánsky chlieb.

Darovanú hmotu dáme do misy z umelej hmoty ( kysky) a miešame drevenou vareškou. Do hmoty pridávame :
1. deň : 2,5 dl kryšt.cukru
2. deň : 2,5 dl mlieka
3. deň : 2,5 dl polohrubej múky
4. deň : počas dňa 3 x dobre premiešať
5. deň : 2,5 dl mlieka, 2,5 dl kryšt.cukru, 2,5 dl polohrubej múky
6. deň : dobre premiešať. Rozdeliť na 4 časti, 3 darujeme človeku, ktorý to skutočne upečie
7. deň : do svojho dielu pridáme 2,5 dl polohrubej múky, 3 vajcia, 1KL prášku do pečiva,
1,5 dl oleja, trošku mletej škorice, 10 dag hrozienok, 5 dag strúhanej čokolády, hrsť posekaných orechov, 1 vanilínový cukor, 1 KL sódy bicarbóny, štipku soli.
Dobre premiešame a dáme piecť na vymastený a vysypaný plech, alebo do bábovkovej formy.
Tento chlieb prinesie požehannie pre celú rodinu, tomu, kto ho pečie sa splní jedno želanie. Chlieb má piecť každý len raz za život a je sa len v rodine, neponúka sa ním návšteva.
Usporiadat
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ja som to cesto dostala darom teraz od mojej novej - veľmi milej pani susedy. Nikdy predtým som ho nemala. Nie som poverčivá, ale s vďakou som prijala a s vďakou aj pošlem ďalej.
Myslím, že význam tejto "akcie" nieje v tom, ako chutí, koľkokrát ho možno piecť...
Ja proste cítim tú príjemnú energiu, s akou mi ju darovala suseda, cítim akoby prílev pozitívnej energie, hoci som len v strede prípravy. Verím, že šťastie a zmena sa naštartujú práve prílevom tejto energie.
Ak teda dar prijmete s láskou, rovnako sa budete o prípravu s láskou starať a napokon si zo svojich blízkych vyberiete 3 ľudí, ktorých máte najradšej (už len to vedomie, že je komu posunúť chlieb ďalej je príjemné), aby ste im mohli posolstvo šťastia posunúť a popriať, verte je to nádherný pocit.
To šťastie nieje v tom chlebe, chlieb je iba príjemným nosičom toho, čo by sme mali šíriť ďalej a nielen raz za život.
To je môj názor.
Preto dosýpam, miešam, rozdelím a upečiem presne podľa návodu a snažím sa do prípravy vložiť čo najviac lásky, aby sa chlebíkom niesla ďalej.
0 0
everlin everlin

everlin je offline (nepripojený) everlin

dobry den,, som z bratislavy, kto chce vatikansky chlebik, mozem podarovat 26.1.2015. ozvite sa, kto ma zaujem.
0 0
ben2000 ben2000

ben2000 je offline (nepripojený) ben2000

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, že keď dostanete 1/4 cesta tak budete postupovať od pondelka, že tam pridáte 250 g kryštáľového cukru atď. Alebo dáte do cesta pár surovín, ktoré sú napísané v postupe a dáte piecť či ako??

Tu je recept-------->http://fany-hobby.webnode.sk/product...hlieb-stastia/
Naposledy upravil ben2000 : 20.01.15 at 17:37
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať