Zavrieť

Porady

zriadenie taxisluzby

Chcela by som zriadit taxisluzbu... co vsetko na to potrebujem? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peeel je offline (nepripojený) peeel

    peeel
    adriana2007
    Chcela by som zriadit taxisluzbu... co vsetko na to potrebujem? Dakujem
    Taxislužba je koncesovaná živnosť. Na výkon koncesovaných živností nie je nárok a záujemca musí žiadať o povolenie - viď prílohu Obchodného zákonníka, tam je v tabuľke napísané, ktorý orgán pre aký konkrétny druh prevádzky koncesiu vydáva, a aké sú ďalšie podmienky na jej vydanie (vzdelanie, dĺžka praxe, odborná spôsobilosť...). Oprávnenie vykonávať koncesovanú živnosť vzniká dňom doručenia koncesnej listiny. V koncesnej listine sú uvedené osobné údaje podnikateľa, tiež osobné údaje zodpovedného zástupcu, ak je ustanovený, obchodné meno, identifikačné číslo, predmet a miesto podnikania.
    Zodpovedný zástupca – je FO ustanovená podnikateľom , ktorá zodpovedá za odborné prevádzkovanie živnosti. ZZ musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu k podnikateľovi, alebo to môže byť podnikateľ/živnostník sám. ZZ musí spĺňať všeobecné i osobitné podmienky prevádzkovania živnosti.

    (Koncesované živnosti sú napr. pohrebná služba, nákup, predaj a požičiavanie zbraní, prevádzkovanie cestovných kancelárií, taxi služba a iné.)
    Dakujem... nepodarilo sa mi tam vsak najst prilohu a v nej tabulku, kde je uvedene, ktory organ vydava konkretnu koncesiu.

    peeel je offline (nepripojený) peeel

    peeel
    adriana2007
    Dakujem... nepodarilo sa mi tam vsak najst prilohu a v nej tabulku, kde je uvedene, ktory organ vydava konkretnu koncesiu.
    Tak potom iba v tlačenej verzii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.