Zavrieť

Porady

Dokladovanie naroku na pridanu dovolenku po 15 rokoch prace

Prosim vas, mozete mi poradit ako sa dokladuje cast zakonnika prace, ktora pojednava o naroku na 5 tyzdnov dovolenky po 15 odpracovanych rokoch. Pocula som, ze vypisom zo socialky, ale ta vypisy individualne nevydava. Dakujem.
Usporiadat
večernica večernica

večernica je offline (nepripojený) večernica

Zápočtové listy od jednotlivých zamestnávateľov.
0 0
Ivana007 Ivana007

Ivana007 je offline (nepripojený) Ivana007

Je na tento ukon nejake zákonne usmernenie a ak ano, mozete ho citovat /nazov, cislo a pod?/? Dakujem.
0 0
večernica večernica

večernica je offline (nepripojený) večernica

Zamestnanec ak chce mať tých 5 týždňov dovolenky je povinný dokladovať odpracovanú dobu ZP_§103_ods.4
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Ivana007
Je na tento ukon nejake zákonne usmernenie a ak ano, mozete ho citovat /nazov, cislo a pod?/? Dakujem.
Nie je na to žiadne zákonné usmernenie. Najčastejšie sa odpracované roky dokladujú zápočtovým listom. Ak žiaden nemá, tak napr. dokladom o úspešne ukončenom štúdiu, pracovnou zmluvou, dokladom o skončení pracovného pomeru, rodnými listami detí a pod.. Kedysi sa to dalo dokladovať aj občianskym preukazom, pracovnými knižkami prípadne svedkami (museli byť aspoň 2).
0 0
Huta Huta

Huta je offline (nepripojený) Huta

Prosím Vás dovolenka o výmere najmenej 5 týždňov patrí zamestnancovy, ktorý napr. v máji r.2007 dovŕši 15 rokov pracovného pomeru po 18 roku veku.
25 dní mu patrí už aj na celý rok 2007, alebo len nasledujúci rok.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Huta Pozri príspevok
Prosím Vás dovolenka o výmere najmenej 5 týždňov patrí zamestnancovy, ktorý napr. v máji r.2007 dovŕši 15 rokov pracovného pomeru po 18 roku veku.
25 dní mu patrí už aj na celý rok 2007, alebo len nasledujúci rok.
už za rok 2007, ale tých odpracovaných 15 rokov musí byť doložených zápočtom
0 0
gray gray

gray je offline (nepripojený) gray

azuz Pozri príspevok
Nie je na to žiadne zákonné usmernenie. Najčastejšie sa odpracované roky dokladujú zápočtovým listom. Ak žiaden nemá, tak napr. dokladom o úspešne ukončenom štúdiu, pracovnou zmluvou, dokladom o skončení pracovného pomeru, rodnými listami detí a pod.. Kedysi sa to dalo dokladovať aj občianskym preukazom, pracovnými knižkami prípadne svedkami (museli byť aspoň 2).
Ako je to v pripade ak ma ukoncenu vysoku skolu v zahranici a tiez v zahranici niekolko rokov pracoval ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gray Pozri príspevok
Ako je to v pripade ak ma ukoncenu vysoku skolu v zahranici a tiez v zahranici niekolko rokov pracoval ?
Ak má príslušné potvrdenia, tak sa mu započítavajú do nároku na D.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

gray Pozri príspevok
Ako je to v pripade ak ma ukoncenu vysoku skolu v zahranici a tiez v zahranici niekolko rokov pracoval ?
Aj keď študoval v zahraničí, určite má diplom. Tak nech ti ho doloží a tú dobu môžeš započítať. Rovnako zo zamestnania v zahraničí by mal mať niečo ako zápočet.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

A ak sa zamestnávateľ rozhodne, že dá zamestnancovi dovolenku vo výmere 5 týždňov, aj keď zamestnanec nedokladoval skutočnosť, že už odpracoval 15 rokov, neporušuje tým zákon?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Deni Pozri príspevok
A ak sa zamestnávateľ rozhodne, že dá zamestnancovi dovolenku vo výmere 5 týždňov, aj keď zamestnanec nedokladoval skutočnosť, že už odpracoval 15 rokov, neporušuje tým zákon?
Pokiaľ to nemá ošetrené v zmluve tak by som to brala ako nedaňový náklad
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ešte jedna otázočka. Ak zamestnanec nastúpi do zamestnania 11/2006 a prac. pomer pokračuje aj v roku 2007, má nárok v roku 2007 na dovolenku aj za odpracované dni roku 2006? Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Deni Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka. Ak zamestnanec nastúpi do zamestnania 11/2006 a prac. pomer pokračuje aj v roku 2007, má nárok v roku 2007 na dovolenku aj za odpracované dni roku 2006? Ďakujem
Pokiaľ mu vznikol nárok na dovolenku v roku 2006 a nevyčerpal ju, tak sa prenáša do roku 2007
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Deni Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka. Ak zamestnanec nastúpi do zamestnania 11/2006 a prac. pomer pokračuje aj v roku 2007, má nárok v roku 2007 na dovolenku aj za odpracované dni roku 2006? Ďakujem
Ak PP začal 1.11.2006 tak má nárok na dovolenku za odpracované dni, čo bude podľa počtu dní 1/12 alebo 2/12. Túto dovolenku si môže vyčerpať v roku 2007.
0 0
MiskoR MiskoR

MiskoR je offline (nepripojený) MiskoR

Ako je to v pripade, ked som namiesto piatich rokov studoval na VS o jeden rok dlhsie. Zamestnavatel mi totiz nechce uznat ten jeden rok navyse a tym stracam narok na dlhsiu dovolenku po 15 rokoch prace. Ako mam dokladovat, ze som studoval sest rokov?
Naposledy upravil MiskoR : 22.03.07 at 07:09
0 0
Timea13 Timea13

Timea13 je offline (nepripojený) Timea13

Zamestnankyňa pracuje od 17-eho roku veku, tento rok by mala opracovaných viac ako 15 rokov, keby sa jej zarátali všetky odpracované roky. Keď jej budem rátať odracovanú dobu len od dovŕšenia 18 rokov tak jej to nevychádza. Neviem či jej môžem dať 25 dní dovolenky /V tomto roku má 35 rokov, skoro tri roky bola dobrovoľne nezamestnaná/
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Timea13 Pozri príspevok
Zamestnankyňa pracuje od 17-eho roku veku, tento rok by mala opracovaných viac ako 15 rokov, keby sa jej zarátali všetky odpracované roky. Keď jej budem rátať odracovanú dobu len od dovŕšenia 18 rokov tak jej to nevychádza. Neviem či jej môžem dať 25 dní dovolenky /V tomto roku má 35 rokov, skoro tri roky bola dobrovoľne nezamestnaná/
§ 103 Zákonníka práce


(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Do odpracovaných rokoch sa toho započítava veľa, napr. aj čas evidencie na úrade práce, ale čas dobrovoľného nezamestnania sa do toho neráta. Takže teraz ešte nespĺňa podmienky na vznik dovolenky o výmere 5 týždňov.
0 0
Timea13 Timea13

Timea13 je offline (nepripojený) Timea13

Ďakujem za rýchle odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať