Zavrieť

Porady

Živnosť, kancelária a prevádzka

Dobrý deň. Chcel si založiť živnosť, ktorej súčasťou bude kancelária (cca 30 m2), ktorú chcem zriadiť vo vlastnom dome. Kancelária bude slúžiť okrem kancelárskych prác i k pracovným stretnutiam, školeniam a prezentaciam. Aké mi vznikajú povinnosti pri zriadení kancelácie.
Čo všetko musím urobiť, nahlásiť, ..., aby som mal všetko v poriadku, a aby som sa nedostal do konfliktu s legislatívnými a inými predpismi.

Je potrebná zmluva o nájme? Ako sa riešia energie používané na prevádzkovanie kancelárie - ide o počítačovú techniku, kancelárske el. spotrebiče a osvetlenie? Je povinnosť kanceláriu - prevádzku niekde registrovať, hlásiť. Kanceláriu možno to chápať ako prevádzku? Platia sa niekde ppolatky? Ako je to s BOZPO a OPP? Iné požiadavky?

Verím, že mi poradíte.
Prípadne odporučte ma odpovedajúcu tému.

Ďakujem.

JTB
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Fany,priložené linky mali JTB ozrejmiť dve veci a to situáciu ,ak bude kanceláriu v dome iba užívať a neuplatňovať si výdavky spojené s užívaním a situáciu,kedy si bude chcieť dávať do výdavkov/nákladov aj energie a ostatnú réžiu. Tie linky ho nasmerujú pre ktorú možnosť sa má rozhodnúť.
    Ináč s Tvojim príspevkom súhlasím.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Syn ma tiez kancelariu v dome, vyuziva ju podobne, naklady spojene s upravou miestnosti si dal do nakladov firmy, ostatne by mohol vyuzit na zdokladovanie nakladov pre firmu - myslim el. energiu, vodu ... len na zaklde zmluvy o najme za konkretnych podmienok.

    Živnosť, kancelária a prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.