Zavrieť

Porady

Co znamena prenajom nehnutelnosti mimo zivnosti?

Pytam sa na tuto temu preto, lebo ak som spravne pochopil, tak z takychto prijmov sa neodvadzaju odvody do poistovni. Podla zakona o dani z prijmov ide prijmy podla §6 ods 3.
Som živnostník a mam otazky:
1/ Ak mám tento majetok zaradení v účtovníctve, tak tieto prijmy nie su podla §6 ods 3 ale podla §6 ods 1? ANO?
2/ Ak zivnostnik prenajme tuto nehnutelnost inemu zivnostnikovi c.2 a ten dalej do podnajmu dalsiemu, aky je tento prijem pre zivnostnika c.2? Kedze tento zivnostnik nema tento majetok v uctovnictve (neuplatnuje odpisy a podobne), aky je jeho prijem? Zaradime ho do prijmu podla §6 ods 3 alebo ods1?
Dakujem za odpovede.
Usporiadat
DIDANA DIDANA

DIDANA je offline (nepripojený) DIDANA

V obidvoch prípadoch je to príjem podľa § 6 ods 3, jedná sa o holý prenájom, nejedná sa po prenájom na základe živnosti, kde sú okrem prenájmu aj iné služby.
V prvom prípade máte majetok zaradený v obchodnom majetku, takže uplatňujete skutočné výdavky.
V druhom prípade nie je majetok zaradený v obchodnom majetku, nie je povinnosť viesť účtovníctvo, môžete uplatniť 40 % paušálne výdavky.
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

DIDANA
V obidvoch prípadoch je to príjem podľa § 6 ods 3, jedná sa o holý prenájom, nejedná sa po prenájom na základe živnosti, kde sú okrem prenájmu aj iné služby.
V prvom prípade máte majetok zaradený v obchodnom majetku, takže uplatňujete skutočné výdavky.
V druhom prípade nie je majetok zaradený v obchodnom majetku, nie je povinnosť viesť účtovníctvo, môžete uplatniť 40 % paušálne výdavky.
Ste si skutocne v tomto ista??? Je to pre mna zivotne dolezite. Ja by som rad uveril, ale nechcem urobit chybu, aby som neskor na nu doplatil. Pockam, co na to poradaci.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Leontin
Pytam sa na tuto temu preto, lebo ak som spravne pochopil, tak z takychto prijmov sa neodvadzaju odvody do poistovni. Podla zakona o dani z prijmov ide prijmy podla §6 ods 3.
Som živnostník a mam otazky:
1/ Ak mám tento majetok zaradení v účtovníctve, tak tieto prijmy nie su podla §6 ods 3 ale podla §6 ods 1? ANO?
2/ Ak zivnostnik prenajme tuto nehnutelnost inemu zivnostnikovi c.2 a ten dalej do podnajmu dalsiemu, aky je tento prijem pre zivnostnika c.2? Kedze tento zivnostnik nema tento majetok v uctovnictve (neuplatnuje odpisy a podobne), aky je jeho prijem? Zaradime ho do prijmu podla §6 ods 3 alebo ods1?
Dakujem za odpovede.
1/ Ak je majetok zaradený v účtovníctve, sú to príjmy z podnikania, §6,ods.1, ak nie je zaradený je to príjem podľa §6, ods.3,
2/ v zmluve o prenájme musí byť uvedené, že prenajímateľ nehnuteľností dáva súhlas k ďalšiemu prenájmu nájomcovi. Píšeš, že živnostník č.2, na základe súhlasu prenajímateľa dáva do ďalšieho prenájmu živnostníkovi č. 3, tu by som tvrdila, že živnostník č.2 to mal prenajaté za účelom podnikania, teda sa jedná o príjem z podnikania podľa §6, ods.1, ak by to mal prenajaté ako občan, nie na IČO a DIČ a mal by tvoj súhlas na prenájom, v tom prípade by sa jednalo o príjem podľa §6, ods.3 príjmy z prenájmu nehnuteľností nezaradenej v podnikaní.
1 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

v podstate súhlasím s ondrejvla, len upresním
ondrejvla
1/ Ak je majetok zaradený v účtovníctve, sú to príjmy z podnikania, §6,ods.1, ak nie je zaradený je to príjem podľa §6, ods.3, - aj keď je zaradený v účtovníctve (teda skôr v obchodnom majetku) môže to byť príjem podľa § 6 ods. 3, daňovník sa môže rozhodnúť, že aj pri príjme z prenájmu bude uplatňovať skutočné výdavky - § 6 ods. 10: Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak teda uplatňuje skutočné výdavky, potom o nehnuteľnosti účtuje a táto je obchodným majetkom.
2/ v zmluve o prenájme musí byť uvedené, že prenajímateľ nehnuteľností dáva súhlas k ďalšiemu prenájmu nájomcovi. Píšeš, že živnostník č.2, na základe súhlasu prenajímateľa dáva do ďalšieho prenájmu živnostníkovi č. 3, tu by som tvrdila, že živnostník č.2 to mal prenajaté za účelom podnikania, teda sa jedná o príjem z podnikania podľa §6, ods.1, ak by to mal prenajaté ako občan, nie na IČO a DIČ a mal by tvoj súhlas na prenájom, v tom prípade by sa jednalo o príjem podľa §6, ods.3 príjmy z prenájmu nehnuteľností nezaradenej v podnikaní. - ako je už uvedené vyššie aj ak uplatňuje skutočné výdavky a nie je podnikateľ, je nehnuteľnosť zaradená v obchodnom majetku
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

ondrejvla
1/ Ak je majetok zaradený v účtovníctve, sú to príjmy z podnikania, §6,ods.1, ak nie je zaradený je to príjem podľa §6, ods.3,
Anja111, Johanka, Marína, Melnick, benka tak sa mi zda, ze Skapsa moc nepotvrdil to co ste napisali. Mozno teraz troska tapam, lebo mam odpovede od vas vsetkych, ale ako by som to povedal, chyba mi tam jednohlasnost! To je ako na tom americkom sude. Ak len jeden sudca zapochybuje, nie je mozne odsudit.
Este pridam jednu vec. V r.2000, ci kedy to bolo, tak existovala skutocna pausalna dan. Od 1,5-2,5%. Vtedy si pamätam, ze ked ako pausalista som ju chcel pouzivat, nesmel som do nej pouzit prijmy z prenajmu! A dovod? Pretoze to nie je prijem zo zivnosti. S tymto by ste asi suhlasili. A preto som isiel na ZU a spytal sa, co spravit, aby som tieto prijmy mal v zivnosti. Vobec neriesili, ci je to OM, ale skor riesili, aby som si rozsiril zivnost o Prenajom nehnutelnosti s ponukanim inych ako zakladnych sluzieb. Asi viete preco. A tak som mal nejake zmluvy tak, ze som prenajimal priestor + prenajom obchodneho zariadenia. A tym padom som ten najom mal v zivnosti. Teraz chcem vsak opak. Ten najom dostat prec zo zivnosti. A preto som predpokladal, ze staci, ak to bude len "holy prenajom". Takze som teraz v situacii, kedy si nie som isty v nicom
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Leontin
Anja111, Johanka, Marína, Melnick, benka tak sa mi zda, ze Skapsa moc nepotvrdil to co ste napisali. Mozno teraz troska tapam, lebo mam odpovede od vas vsetkych, ale ako by som to povedal, chyba mi tam jednohlasnost! To je ako na tom americkom sude. Ak len jeden sudca zapochybuje, nie je mozne odsudit.
Este pridam jednu vec. V r.2000, ci kedy to bolo, tak existovala skutocna pausalna dan. Od 1,5-2,5%. Vtedy si pamätam, ze ked ako pausalista som ju chcel pouzivat, nesmel som do nej pouzit prijmy z prenajmu! A dovod? Pretoze to nie je prijem zo zivnosti. S tymto by ste asi suhlasili. A preto som isiel na ZU a spytal sa, co spravit, aby som tieto prijmy mal v zivnosti. Vobec neriesili, ci je to OM, ale skor riesili, aby som si rozsiril zivnost o Prenajom nehnutelnosti s ponukanim inych ako zakladnych sluzieb. Asi viete preco. A tak som mal nejake zmluvy tak, ze som prenajimal priestor + prenajom obchodneho zariadenia. A tym padom som ten najom mal v zivnosti. Teraz chcem vsak opak. Ten najom dostat prec zo zivnosti. A preto som predpokladal, ze staci, ak to bude len "holy prenajom". Takze som teraz v situacii, kedy si nie som isty v nicom
leontin nechcel som ťa pomýliť, tak skúsim to vysvetliť z druhej strany: ak prenajímaš nehnuteľnosť a neuplatníš si na príjem z prenájmu paušálne výdavky podľa § 6 ods. 10, môžeš si uplatniť aj skutočné výdavky; ak uplatnuješ na túto nehnuteľnosť skutočné výdavky (odpisy, opravy, údržba....) je táto nehnuteľnosť obchodným majetkom podľa §2 písm. m) obchodným majetkom súhrn majetkových hodnôt, a to vecí, pohľadávok a iných práv a peniazmi oceniteľných iných hodnôt, ktoré má fyzická osoba s príjmami podľa § 6 vo vlastníctve a ktoré sa využívajú na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie týchto príjmov, o ktorých táto fyzická osoba účtuje alebo účtovala, 1) eviduje alebo evidovala podľa § 6 ods. 11; obchodným majetkom podľa tohto ustanovenia je aj hmotný majetok obstarávaný formou finančného prenájmu,
§ 6 ods. 11
Ak daňovník uplatňuje pri príjmoch uvedených v odseku 3 preukázateľne vynaložené daňové výdavky, vedie počas celého zdaňovacieho obdobia evidenciu o
a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede,
b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, ktorý možno odpisovať,
c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.

Ak vedieš túto evidenciu stáva sa táto nehnuteľnosť obchodným majetkom a pritom dosahuješ príjmy podľa § 6 ods. 3.
Ak máš ale nehnuteľnosť ako živnostník a ako živnostník ju aj prenajímaš dosahuješ príjem z prenájmu podľa § 6 ods. 1 a v rámci živnosti si uplatnuješ aj všetky preukázateľné výdavky na predmetnú nehnuteľnosť (a keď si ich neuplatnuješ, tiež môžeš použiť paušálne výdavky podľa § 6 ods. 10)
Príspevok od ondrejvla je správny, len som chcel naznačiť, že v obchodnom majetku môže byť aj nehnuteľnosť z prenájmu ktorej sa dosahuje príjem podľa § 6 ods. 3 a nie len podľa § 6 ods. 1.
Naposledy upravil skaspa : 16.01.07 at 07:51
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

skaspa
Ak máš ale nehnuteľnosť ako živnostník a ako živnostník ju aj prenajímaš dosahuješ príjem z prenájmu podľa § 6 ods. 1 a v rámci živnosti si uplatnuješ aj všetky preukázateľné výdavky na predmetnú nehnuteľnosť (a keď si ich neuplatnuješ, tiež môžeš použiť paušálne výdavky podľa § 6 ods. 10)
Príspevok od ondrejvla je správny, len som chcel naznačiť, že v obchodnom majetku môže byť aj nehnuteľnosť z prenájmu ktorej sa dosahuje príjem podľa § 6 ods. 3 a nie len podľa § 6 ods. 1.
Dobre, chápem. Ale skus mi nakoniec vysvetlit, co znamena, ze "mas nehnutelnost ako zivnostnik"??? To akoze na LV? Ja musim pre info povedat, ze na LV je nehnutelnost majetkom FO nepodnikatela s r.c + manzelka. Hmm, co s tym? Ma tu nehnutelnost ako zivnostnik, ci ako obcan?
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Leontin
Dobre, chápem. Ale skus mi nakoniec vysvetlit, co znamena, ze "mas nehnutelnost ako zivnostnik"??? To akoze na LV? Ja musim pre info povedat, ze na LV je nehnutelnost majetkom FO nepodnikatela s r.c + manzelka. Hmm, co s tym? Ma tu nehnutelnost ako zivnostnik, ci ako obcan?
napr. spolu s manželkou vlastníte byt, tento byt prenajímate, dosahujete tak príjem podľa § 6 ods. 3 - a k tomuto bytu môžete použiť paušálne výdavky alebo skutočné (už je o tom dosť popísané vyššie)
a zároveň máš aj živnosť a v rámci tejto živnosti si napr. postavil (alebo kúpil, je to jedno) sklad, tento sklad už prenajímaš ako živnostník a dosahuješ tak príjem podľa § 6 ods. 1 a bez ohľadu na to aké výdavky (či paušálne alebo skutočné) používaš pri prenájme bytu môžeš sa aj pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 rozhodnúť aké výdavky budeš používať (napr. pri prenájme bytu môžeš používať paušál, pri prenájme skladu skutočné)
zároveň môžu obidve nehnuteľnosti spĺňať definíciu obchodného majetku, ale byt sa ti nikdy neobjaví v účtovníctve živnostníka, ale iba v samostatných evideniciách vedených podľa § 6 ods. 11 - v prípade ak budeš na tento byt viesť preukázateľne vynaložené výdavky
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

skaspa
napr. spolu s manželkou vlastníte byt, tento byt prenajímate, dosahujete tak príjem podľa § 6 ods. 3 - a k tomuto bytu môžete použiť paušálne výdavky alebo skutočné (už je o tom dosť popísané vyššie)
a zároveň máš aj živnosť a v rámci tejto živnosti si napr. postavil (alebo kúpil, je to jedno) sklad, tento sklad už prenajímaš ako živnostník a dosahuješ tak príjem podľa § 6 ods. 1 a bez ohľadu na to aké výdavky (či paušálne alebo skutočné) používaš pri prenájme bytu môžeš sa aj pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 rozhodnúť aké výdavky budeš používať (napr. pri prenájme bytu môžeš používať paušál, pri prenájme skladu skutočné)
zároveň môžu obidve nehnuteľnosti spĺňať definíciu obchodného majetku, ale byt sa ti nikdy neobjaví v účtovníctve živnostníka, ale iba v samostatných evideniciách vedených podľa § 6 ods. 11 - v prípade ak budeš na tento byt viesť preukázateľne vynaložené výdavky
V ramci zivnosti som v r.200 postavil maly obchodik, nieco som si nechal, zbytok prenajal. Vydavky na stavbu si zauctoval zivnostnik, ale do LV bol zapisany obcan. Takze tvrdis, ze tieto prijmy su podla § 6 ods. 1?
Ak to tak je, ako mozem tento majetok z OM vyradit ale nadalej pouzivat skutocne naklady (odpisy a energie)?
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Leontin
V ramci zivnosti som v r.200 postavil maly obchodik, nieco som si nechal, zbytok prenajal. Vydavky na stavbu si zauctoval zivnostnik, ale do LV bol zapisany obcan. Takze tvrdis, ze tieto prijmy su podla § 6 ods. 1?
Ak to tak je, ako mozem tento majetok z OM vyradit ale nadalej pouzivat skutocne naklady (odpisy a energie)?
vyradiť majetok z obchodného majetku môžeš napr. darovaním, likvidáciou, predajom; ale ťažko daruješ alebo predáš nehnuteľnosť sám sebe - nemôžeš na jednej strane vystupovať ako FO občan kupujúci a na druhej strane ako FO podnikateľ predávajúci
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Vyradenie majetku určeného na podnikanie do majetku na osobnú potrebu je jednoduchý úkon. Je potrebné len správne zaevidovať v účtovníctve podnikateľa.
V JÚ zaeviduješ vyradenie nehnuteľnosti z obchodného majetku v knihe dlhodobého majetku, resp. na inventárnej karte - dátum a spôsob vyradenia. Zápis by som podložila protokolom o vyradení majetku z účtovnej evidencie a jeho preradenie do osobného užívania. Nemá vplyv na daňovú povinnosť podnikateľa - fyzickej osoby.
Naposledy upravil Danila : 16.01.07 at 09:41
0 0
eskoes eskoes

eskoes je offline (nepripojený) eskoes

Danila
Vyradenie majetku určeného na podnikanie do majetku na osobnú potrebu je jednoduchý úkon. Je potrebné len správne zaevidovať v účtovníctve podnikateľa.
V JÚ zaeviduješ vyradenie nehnuteľnosti z obchodného majetku v knihe dlhodobého majetku, resp. na inventárnej karte - dátum a spôsob vyradenia. Zápis by som podložila protokolom o vyradení majetku z účtovnej evidencie a jeho preradenie do osobného užívania. Nemá vplyv na daňovú povinnosť podnikateľa - fyzickej osoby.
podľa toho čo píšeš, tak by som si ako podnikatel, živnostník, mohol postavať rodinný dom, budem ho evidovať na karte majetku a napr. budem ho odpisovať iba jeden rok a potom nehnuteľnosť vyradím z obchodného majetku do osobného užívania? a na základe čoho tak spravím? len preto, lebo som sa rozhodol? a nemá to vplyv na daňovú povinnosť podnikateľa? to mám chápať tak, že zostatková cena sa kludne dostane do daňových výdavkov, alebo čo vlastne urobím zo zostatkovou cenou tejto nehnuteľnosti? možno to chápať tak, že náklady na nehnuteľnosť budú daňové a nebudú k nim žiadne prislúchajúce príjmy? Vyradiť majetok z podnikania musíš urobiť na základe niečoho. O akom protokole píšeš?
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

Danila
Vyradenie majetku určeného na podnikanie do majetku na osobnú potrebu je jednoduchý úkon. Je potrebné len správne zaevidovať v účtovníctve podnikateľa.
V JÚ zaeviduješ vyradenie nehnuteľnosti z obchodného majetku v knihe dlhodobého majetku, resp. na inventárnej karte - dátum a spôsob vyradenia. Zápis by som podložila protokolom o vyradení majetku z účtovnej evidencie a jeho preradenie do osobného užívania. Nemá vplyv na daňovú povinnosť podnikateľa - fyzickej osoby.
V poriadku, tak nejako by som to aj spravil. Ale ak ten majetok nebude v OM zivnostnika, nepridem o naklady (odpisy, energie)? Mozem podla §6 ods 11 pouzivat skutocne naklady (i odpisy) a pozerat na to, ako prijem z prenajmu - naklady(odpisy, energie) = ZD ?
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

eskoes
Vyradiť majetok z podnikania musíš urobiť na základe niečoho. O akom protokole píšeš?
Asi by som nesuhlasil. OM mozes vyradit kedy chces. A preco ho mat v OM? Ak si pytas uver, tak vo vykaze o majetku a zaväzkoch ho mas uvedeny, ak je tam zaradeny. A vyzera to troska lepsie z hladiska preverenia ziadatela o uver ak ma slusny majetok a velmi kladny rozdiel majetku - zaväzkov. Majetok je proste majetok.
0 0
eskoes eskoes

eskoes je offline (nepripojený) eskoes

Leontin
Asi by som nesuhlasil. OM mozes vyradit kedy chces. A preco ho mat v OM? Ak si pytas uver, tak vo vykaze o majetku a zaväzkoch ho mas uvedeny, ak je tam zaradeny. A vyzera to troska lepsie z hladiska preverenia ziadatela o uver ak ma slusny majetok a velmi kladny rozdiel majetku - zaväzkov. Majetok je proste majetok.
prečo ho mať v obchodnom majetku? lebo si ho dosiahol obchodnou, podnikateľskou činnosťou; keď ho vyradíš "len tak" tak zostatkovú cenu nehnuteľnosti budeš musieť dodaniť, lebo to nebol tvoj výdavok za účelom dosiahnutia,zabezepečenia a udržania príjmov, žiadny príjem si predsa z tejto nehnuteľnosti nedosiahol, tak ani zostatková cena nemôže byť daňovo uznaná. to čo píše danila, že to na teba ako podnikateľa nebude mať žiadny vplyv nie je pravda
0 0
eskoes eskoes

eskoes je offline (nepripojený) eskoes

Leontin
Asi by som nesuhlasil. OM mozes vyradit kedy chces.
áno, môžeš ho vyradiť kedy chceš, ale na vyradenie musíš mať dôvod (ako je uvedené v príspevku od skaspa darovanie, predaj) a nie vôlu (len tak)
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Eskos,
Kúpiš nehnuteľnosť ako FO v roku 2006 za 1. mil Sk - zaradíš do obchodného majetku SZČO v roku 2006 - uplatníš si odpis v sume 50 tis. Sk.
Zostatková hodnota nehnuteľnosti je 950 tis. Sk
V roku 2007 sa rozhodneš, že si nehnuteľnosť vyradíš z obchodného majetku do osobného užívania - nič nedodaňuješ.
Musíš , ale myslieť na to, že ak nehnuteľnosť do 5-tich rokov odo dňa vyradenia z obchodného majetku predáš...musíš uvedený príjem priznať do daní a výdavok si uplatníš zostatkovú hodnotu nehnuteľnosti akú mala pri vyradení.
Takže predaš za 2 mil. Sk
zostatková hodnota 950 tis. Sk
Zdaníš 1 050 000,- Sk
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

eskoes
keď ho vyradíš "len tak" tak zostatkovú cenu nehnuteľnosti budeš musieť dodaniť,
Tak som cely den premyslal, ako si to myslel, ze mam dodanit zostatkovu cenu.
Nastastie tu odpovedala MUSKA a uz som to pochopil na tom jednoduchom priklade.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Leontin
V poriadku, tak nejako by som to aj spravil. Ale ak ten majetok nebude v OM zivnostnika, nepridem o naklady (odpisy, energie)? Mozem podla §6 ods 11 pouzivat skutocne naklady (i odpisy) a pozerat na to, ako prijem z prenajmu - naklady(odpisy, energie) = ZD ?
Ak budeš nehnuteľnosť prenajímať ako fyzická osoba bez živnostenského oprávnenia, ide v danom prípade o dosahovanie príjmov fyzickej osoby z prenájmu nehnuteľnosti podľa §-6 ods.3zákona o dani z príjmov. Takýto príjem nevstupuje do vymeriavacieho základu tejto osoby na účely platenia poistného do zdravotnej poisťovne. A môžeš uplatňovať výdavky súviasiace s údržbou a starostlivosťou o prenajímanú nehnuteľnosať v súlade s uzatvorenou zmluvou o prenájme: / Venuj pozornosť cene za prenájom/
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
eskoes
podľa toho čo píšeš, tak by som si ako podnikatel, živnostník, mohol postavať rodinný dom, budem ho evidovať na karte majetku a napr. budem ho odpisovať iba jeden rok a potom nehnuteľnosť vyradím z obchodného majetku do osobného užívania? a na základe čoho tak spravím? len preto, lebo som sa rozhodol? a nemá to vplyv na daňovú povinnosť podnikateľa? to mám chápať tak, že zostatková cena sa kludne dostane do daňových výdavkov, alebo čo vlastne urobím zo zostatkovou cenou tejto nehnuteľnosti? možno to chápať tak, že náklady na nehnuteľnosť budú daňové a nebudú k nim žiadne prislúchajúce príjmy? Vyradiť majetok z podnikania musíš urobiť na základe niečoho. O akom protokole píšeš?
O takom celkom jednoduchom. Protokol o vyradení majetku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať