Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Môj zamestnanec si uplatňoval daňový bonus na svoje deti ktoré má s družkou a žijú v spoločnej domácnoti. 20. 10. 2006 sa zosobášili a chcel by si uplatniť v ročnom zúčtovaní daňový bonus na manželkine deti z 1. manželstva lebo manželka je na MD a nemá príjem. Má nárok na vyplatenie daňového bonusu už aj za október alebo iba za november. Odpočítateľná položka za manželku je iba od novembra však ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    AVMM
    Môj zamestnanec si uplatňoval daňový bonus na svoje deti ktoré má s družkou a žijú v spoločnej domácnoti. 20. 10. 2006 sa zosobášili a chcel by si uplatniť v ročnom zúčtovaní daňový bonus na manželkine deti z 1. manželstva lebo manželka je na MD a nemá príjem. Má nárok na vyplatenie daňového bonusu už aj za október alebo iba za november. Odpočítateľná položka za manželku je iba od novembra však ?
    Odpočítateľná položka je myslím len za celé mesiace, takže od 11/2006. Daňový bonus si môže uplatniť už za ten mesiac, v ktorom mu vznikol nárok, takže už aj za 10/2006.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ja mám opačnú otázku: môžem vyplácať daňový bonus zamestnancovi, ktorý je rozvedený, ale býva v spoločnej domácnosti s manželkou a ich dieťaťom? Manželka je na materskej dovolenke, daňový bonus na dieťa doteraz nikto nepoberal. Ďakujem.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Ingrid G.
    Ja mám opačnú otázku: môžem vyplácať daňový bonus zamestnancovi, ktorý je rozvedený, ale býva v spoločnej domácnosti s manželkou a ich dieťaťom? Manželka je na materskej dovolenke, daňový bonus na dieťa doteraz nikto nepoberal. Ďakujem.
    To dieťa je jeho vlastné, takže áno, môže si ho uplatniť.
    Nikde nie je napísané, že musia byť manželia /len v tom prípade, keby dieťa nebolo jeho, ale manželkyne/.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    mňa by tiež zaujímalo nasledovné: máme zamestnanca, ktorý má dve deti a žije s družkou /nie je matkou detí/ a chce odo mňa aby mu bol vyplatený bonus od júna 2006 /ak má nárok/, lenže výplaty za decemb er už boli. Dá sa to ešte nejako, alebo si má podať áčko daň.priznanie? vďaka

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Robina
    mňa by tiež zaujímalo nasledovné: máme zamestnanca, ktorý má dve deti a žije s družkou /nie je matkou detí/ a chce odo mňa aby mu bol vyplatený bonus od júna 2006 /ak má nárok/, lenže výplaty za decemb er už boli. Dá sa to ešte nejako, alebo si má podať áčko daň.priznanie? vďaka
    Môže požiadať aj o RZD a v rámci neho sa mu uplatní a vyplatí DB...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.