Zavrieť

Porady

Úroky

Zdravím,

chcem sa poradiť kde mám zaúčtovať Kreditné úroky a kam debetné úroky z podnikateľského bežného účtu.

A ešte by som sa chcela poradiť či môžem zaúčtovať výrobu pečiatky do prevádzkovej réžie, pri členení, ako kancelárske potreby.

Ďakujem.

Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janka001
    Zdravím,

    chcem sa poradiť kde mám zaúčtovať Kreditné úroky a kam debetné úroky z podnikateľského bežného účtu.

    A ešte by som sa chcela poradiť či môžem zaúčtovať výrobu pečiatky do prevádzkovej réžie, pri členení, ako kancelárske potreby.

    Ďakujem.

    Jana

    Kreditný úrok - príjem OVZ-iný
    Debetný úrok - prevádzková réžia VOZD
    Výroba pečiatky- prevádzková réžia VOZD

    Vhodné je spraviť si v JÚ členenie príjmov a výdavkov , ovšem ak to SW umožňuje .
    Naposledy upravil Zita5 : 21.01.07 at 11:53

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Szčo si vybavila v banke, kde má vedený podnikateľský účet - KTK úver, tieto peniaze však použila z veľkej časti na osobnú spotrebu a v súčastnostii ho čerpá na úhradu záväzkov, rozmýšľam či úroky z úveru môžem v tomto prípade dať do nákladov. Keby som túto sumu vložila do pokladne, zostatok pokladne by bol nad 500 tis, takže aj tak by z pokladne čerpala tieto peniaze znovu na osobnú spotrebu .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    misolga
    Szčo si vybavila v banke, kde má vedený podnikateľský účet - KTK úver, tieto peniaze však použila z veľkej časti na osobnú spotrebu a v súčastnostii ho čerpá na úhradu záväzkov, rozmýšľam či úroky z úveru môžem v tomto prípade dať do nákladov. Keby som túto sumu vložila do pokladne, zostatok pokladne by bol nad 500 tis, takže aj tak by z pokladne čerpala tieto peniaze znovu na osobnú spotrebu .
    Tažká otázka ....je tu tá možnosť, časť úrokov účtovať do VNZD. Záleží na Vás ako sa rozhodnete a aké budú potrebné argumenty pri prípadnej DK .
    Naposledy upravil Zita5 : 21.01.07 at 19:45

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.