Zavrieť

Porady

Nesprávna platba

Môže mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať v PÚ platbu,keď bola omylom uhradená faktúra a potom aj vrátené penieza od dodávateľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jozephina
    Môže mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať v PÚ platbu,keď bola omylom uhradená faktúra a potom aj vrátené penieza od dodávateľa.
    321/221
    221/321
    dám si tam ešte aj poznámku-chybná platba

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Ja aby som mala prehľad o mylných platbách,alebo preplatkoch, nedoplatkoch, všetko učtujem na učet 379 - analyticky rozlíšený s názvom neznáme platby. Tento učet si pravidelne kontrolujem a tak viem podľa zostatku,že mam nejake resty. :-)

    majuska je offline (nepripojený) majuska

    majuska
    Ja mám zasa analyticky rozlíšenú 324-mylné platby, ale to je v podstate jedno na aké záväzky si to analyticky rozčleníš

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Chcem si len upresniť - ak zaplatím ja dodavatelovi faktúru došlú 2x tak použijem účet 378 a keď mne príde 2x uhradená odoslaná faktúra tak použijem učet 379 - vzniká nám záväzok vrátiť preplatenie faktúry odberateľovi. Je to takto dobre?

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    jenny7 Pozri príspevok
    Chcem si len upresniť - ak zaplatím ja dodavatelovi faktúru došlú 2x tak použijem účet 378 a keď mne príde 2x uhradená odoslaná faktúra tak použijem učet 379 - vzniká nám záväzok vrátiť preplatenie faktúry odberateľovi. Je to takto dobre?
    Súhlasím s tebou, len v týchto prípadoch používam účty 315 a 325.

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Aj tak to máš dobre, ale ja si všetko dávam na učet 379 a tak podla toho na akej strane mi zostáva zostatok, tak viem, či mám niečo vrátiť, alebo mne maju vrátiť...evidovať neznáme platby na dvoch účtoch je podla mna zbytočne, ale rozhodne chyba to neni...;-)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Anna1974 Pozri príspevok
    Aj tak to máš dobre, ale ja si všetko dávam na učet 379 a tak podla toho na akej strane mi zostáva zostatok, tak viem, či mám niečo vrátiť, alebo mne maju vrátiť...evidovať neznáme platby na dvoch účtoch je podla mna zbytočne, ale rozhodne chyba to neni...;-)

    Evidovať neznáme platby na dvoch účtoch je správne. Nakoľko 379 je záväzkový účet. Ja keď zaplatím omylom dodávateľovi predsa nevzniká záväzok ale pohľadávka. To patrí na 378. Nemiešajme jablká s hruškami.

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    ak sa takato chyba stane pri uhrade mzdy zamestnancom, pouzije sa pri poslanej vyssej sume ucet 335?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Letavska Pozri príspevok
    ak sa takato chyba stane pri uhrade mzdy zamestnancom, pouzije sa pri poslanej vyssej sume ucet 335?
    Áno.

    maroskoq je offline (nepripojený) maroskoq

    maroskoq
    normal na 321 ake ked vam prisli vratene peniaze tak dajte minusom na 321 a sa vam to pekne vyrovnava na 321

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maroskoq Pozri príspevok
    normal na 321 ake ked vam prisli vratene peniaze tak dajte minusom na 321 a sa vam to pekne vyrovnava na 321

    azeko je offline (nepripojený) azeko

    azeko
    Zaplatili sme odberateľovi prevodom omylom o jeden cent naviac. Kam s ním? Asi by bolo vtipné evidovať to ako pohľadávku.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    azeko Pozri príspevok
    Zaplatili sme odberateľovi prevodom omylom o jeden cent naviac. Kam s ním? Asi by bolo vtipné evidovať to ako pohľadávku.
    zaplatili ste asi dodávateľovi, nie odberateľovi
    vyššiu úhradu by som dala 321/648

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    azeko Pozri príspevok
    Zaplatili sme odberateľovi prevodom omylom o jeden cent naviac. Kam s ním? Asi by bolo vtipné evidovať to ako pohľadávku.

    Platili ste odberateľovi na základe vášho dobropisu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.