Zavrieť

Porady

zapocet rokov

iwwa iwwa

iwwa je offline (nepripojený) iwwa

Prosím o radu. Na budúci týždeň idem podpisovať pracovnú zmluvu. Na personálnom mi povedali, aké papiere a doklady mam so sebou doniesť. Samozrejme chceli odo mňa aj zápočty rokov od všetkých mojich predchádzajúcich zamestanávateľov. Potvrdenia o obdobiach kedy som bola vedena na úrade práce ale nespomínali. Mám dilemu. Budú odo mňa potrebovať aj to? Nemám odvahu sa to opýtať, lebo ich doma neviem nájsť a naozaj nemám ani najmenšiu chuť ísť preto na úrad práce, nakoľko viem akí "ochotný" ľudia tam pracujú.
Usporiadat
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

to nie je chyba zamestnanca, tak ho nemam preco "trestat" za to ze jeho predch.zamtel si nesplnil poriadne svoju povinnost. jednoduchsie bude mat tie predchadzajuce zapocty a dufam ze nemenil casto miesto a ze
niekto urobil suhrnny ...
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

manga
to nie je chyba zamestnanca, tak ho nemam preco "trestat" za to ze jeho predch.zamtel si nesplnil poriadne svoju povinnost. jednoduchsie bude mat tie predchadzajuce zapocty a dufam ze nemenil casto miesto a ze
niekto urobil suhrnny ...
V žiadnom prípade ho netrestáš. Je vecou zamestnanca, aby svoj nárok dokladoval. Zrejme ON si nedodal všetky doklady bývalemu zamestnávateľovi. Tak prečo podporovať lajdáka, možno svojhlavca. Neviem, ale veď potvrdenia môže doniesť - namiesto jedného Ti ich dá 10. Vtedy zas budeš frflať (aj ja by som frflal), že ich treba spočítavať.
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

ved to ... spočítavať ich...a nefrflem (to len mozno zacnem), to bolo len take mensie povzdychnutie si nad niektorymi ludmi.. aaach joooj.... huraaa na to... vdaka za nazory :-)
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

manga
ved to ... spočítavať ich...a nefrflem (to len mozno zacnem), to bolo len take mensie povzdychnutie si nad niektorymi ludmi.. aaach joooj.... huraaa na to... vdaka za nazory :-)
Môj postoj sa Ti možno zdal tvrdý, ale niekedy v minulosti som sa "opiekol". Zamestnancovi som "PRIZNAL" 5 týždeňov dovolenky a potom nikdy nedoniesol zápočty. Musel som si pomôcť ináč
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

nie... mozno raz aj ja budem o niecom na 173,5 % presvedcena a napisem este tvrdsie
0 0
hasen hasen

hasen je offline (nepripojený) hasen

Ahojte,
napíšem vám len jednu pikošku,
ktorá sa mi nedávno stala.
Nový zamestnanec má od tohto roku nárok na 25 dní dovolenky.
Má asi 10 zápočtov - všetky osobitné. Chýba mu jeden na 3 roky.
V záujme zrýchlenia som sa podujala, že osobne zavolám
do tej firmy z Vrútok, či by mu nezaslali chýbajúcu kópiu.
Majiteľ bol mimoriadne agresívny, vykrikoval, že kto si to má
pamätať a on žiadne osobné zložky nemá.
Keď som mu povedala, že podľa reg. plánu by ich mal archivovať
70 rokov od dat. nar., povedal mi, že oni už majú po daňovej
kontrole a že to všetko vyhodili.
Nemal by ich navštíviť IP alebo niekto iný?
0 0
zubadielko zubadielko

zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

ahojte, zamestnanec u nás pracoval od 1.10.2003. V období od 1.9.2005 do 31.1.2007 bol na dlhodobom neplatenom voľne. K 31.1.2007 ukončil pracovný pomer. Mám mu na zápočtový list pripočítať do odpracovanej doby aj to obdobie neplateného voľna?
A druhá otázka spočíva v tom ako je to s niekym kto má neospravedlnenú absenciu v práci - zaratáva sa to do odpracovanej doby, alebo je to vylučené. Vopred ďakujem za všetky odpovede.
0 0
zubadielko zubadielko

zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

posúvam, zrejme bola moja otázka včera prehliadnutá.
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
hasen
Ahojte,
napíšem vám len jednu pikošku,
ktorá sa mi nedávno stala.
Nový zamestnanec má od tohto roku nárok na 25 dní dovolenky.
Má asi 10 zápočtov - všetky osobitné. Chýba mu jeden na 3 roky.
V záujme zrýchlenia som sa podujala, že osobne zavolám
do tej firmy z Vrútok, či by mu nezaslali chýbajúcu kópiu.
Majiteľ bol mimoriadne agresívny, vykrikoval, že kto si to má
pamätať a on žiadne osobné zložky nemá.
Keď som mu povedala, že podľa reg. plánu by ich mal archivovať
70 rokov od dat. nar., povedal mi, že oni už majú po daňovej
kontrole a že to všetko vyhodili.
Nemal by ich navštíviť IP alebo niekto iný?
Príslušná pobočka štátneho archívu.
Zamestnanec by mohol skúsiť získať výpis od príslušnej sociálnej
poisťovne podľa sídla bývalého zamestnávateľa, veď ten ho musel prihlásiť,
odhlásiť a vystaviť RLDP.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

zubadielko
ahojte, zamestnanec u nás pracoval od 1.10.2003. V období od 1.9.2005 do 31.1.2007 bol na dlhodobom neplatenom voľne. K 31.1.2007 ukončil pracovný pomer. Mám mu na zápočtový list pripočítať do odpracovanej doby aj to obdobie neplateného voľna?
A druhá otázka spočíva v tom ako je to s niekym kto má neospravedlnenú absenciu v práci - zaratáva sa to do odpracovanej doby, alebo je to vylučené. Vopred ďakujem za všetky odpovede.
Do zápočtového listu zarátavaš dobu trvania pracovného pomeru (teda od 1.10.2003 do 31.1.2007), bez ohľadu na odpracovaný čas. Čo sa týka neospravedlnenej absencie, táto sa kedysi na zápočtovom liste uvádzala povinne. Teraz je vhodné to dať aspoň do poznámky.
0 0
MirecXXX MirecXXX

MirecXXX je offline (nepripojený) MirecXXX

prosím poradiť, v 2005 som nastúpil do nového zamestnania ako 32 ročný. Nakoľko som v čase prestupu nemal ešte vystavený zápočtový list od predchádzajúceho zamestnavateľa tento som pri nástupe nepredložil. Počas zamestnania som na túto skutočnosť akosi zabudol a zo strany zamestnávateľa som na to nebol upozornený. Pri plánovaní dovolenky v tomto roku som zistil, že zamestnávateľ mi stále počíta 20 dní dovolenky, napriek tomu, že som v 2006 dovŕšil 33 rokov a mal som odpracovaných 15 rokov. Zároveň mi oznámil, že už nie je možné nárokovať si na 5 dní z roku 2006. Je vtom ešte nejaká šanca niečo urobiť? Ď.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

MirecXXX Pozri príspevok
prosím poradiť, v 2005 som nastúpil do nového zamestnania ako 32 ročný. Nakoľko som v čase prestupu nemal ešte vystavený zápočtový list od predchádzajúceho zamestnavateľa tento som pri nástupe nepredložil. Počas zamestnania som na túto skutočnosť akosi zabudol a zo strany zamestnávateľa som na to nebol upozornený. Pri plánovaní dovolenky v tomto roku som zistil, že zamestnávateľ mi stále počíta 20 dní dovolenky, napriek tomu, že som v 2006 dovŕšil 33 rokov a mal som odpracovaných 15 rokov. Zároveň mi oznámil, že už nie je možné nárokovať si na 5 dní z roku 2006. Je vtom ešte nejaká šanca niečo urobiť? Ď.
Ja si myslím, že kedykoľvek v priebehu roka sa dá dovolenka upraviť (v mzdovom programe).
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

§ 103 odst. 4 znie:

(4) Nárok na dlhšiu ako základnú výmeru dovolenky je zamestnanec povinný preukázať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom uplatňuje nárok na dlhšiu dovolenku; inak nárok na dlhšiu dovolenku za ten kalendárny rok zaniká.

V zmysle vyššie uvedeného, by som úrychlene doložila potrebné doklady, aby som mala dlhšiu výmeru dovolenky aspoň na tento rok.
S minulým rokom sa už oficiálne nedá robiť nič.



0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

nikulik Pozri príspevok
Ahojte poradaci, potrebovala by som radu. Pracovníčka mi doniesla zápočtové listy z predchádzajúcich zamestnaní, pretože v tomto r.2007 dosiahne 33 rokov. Problém je v tom, že niektorí zamestnanci si myslia, že automaticky ked dosiahnu 33 rokov, čo je 15 rokov po dosiahnuti 18.veku, maju narok na 25 dni dovolenky. Ked som im ale vysvetlila, ze tých 15 rokov musia mať odpracovaných tak tu nastal problem. Pracovníčka mi doniesla zápočtové listy a ked som si to zosumarizovala tak ma tu aj listy z uradu prace ze bola evidovana. Neviem ci aj toto sa berie ako odpracovana doba. A este by som mala otazocku. Ak pracovnícke chýba do tých 15 rokov odpracovaných napr. pol roka tak nema narok na 25 dni dovolenky? Musi tam byt presne na den 15 rokov odpracovaných?
Ahojte,
je to niečo podobné ako mám ja. Od 18 roku pracovníčka ešte študovala cca 8 mesiacov. Potom pracovala nepretržite do 30.9.1999, kedy odišla na MD abola na nich za sebou 6 rokov. Potom bola ešte na tvz. predlženej MD 3 mesiace, a v 01/06 si založila živnosť. Teraz od 01/07 pracuje v našej firme. V tomto roku dosiahne 33 rokov a teda má nárok na 25 dní dovolenky alebo nie. Externá mzdárka jej vypočítala, že mná nárok na 23 dní dovolenky.... Čo sa mi veľmi nezdá. AKo to teda má byť?

Ďakujem a želám pekný deň!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sisas Pozri príspevok
Ahojte,
je to niečo podobné ako mám ja. Od 18 roku pracovníčka ešte študovala cca 8 mesiacov. Potom pracovala nepretržite do 30.9.1999, kedy odišla na MD abola na nich za sebou 6 rokov. Potom bola ešte na tvz. predlženej MD 3 mesiace, a v 01/06 si založila živnosť. Teraz od 01/07 pracuje v našej firme. V tomto roku dosiahne 33 rokov a teda má nárok na 25 dní dovolenky alebo nie. Externá mzdárka jej vypočítala, že mná nárok na 23 dní dovolenky.... Čo sa mi veľmi nezdá. AKo to teda má byť?

Ďakujem a želám pekný deň!
Pri posudzovaní nároku na 5 týždňov dovolenky nie je podstatný vek 33 rokov, ale odpracovaných 15 rokov po 18. roku veku. Takže spočítať všetky zápočty odpracových dôb a podľa toho postupovať.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak má vydokladované odpracované roky mala by mať nárok na 25 dní dovolenky. To, že jej vypočítala externá mzdárka 23 dní dovolenky môže byť spôsobené tým, že nenastúpila dotyčná zamestnankyňa od 01.01.2007 ale neskôr.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

sisas Pozri príspevok
Ahojte,
je to niečo podobné ako mám ja. Od 18 roku pracovníčka ešte študovala cca 8 mesiacov. Potom pracovala nepretržite do 30.9.1999, kedy odišla na MD abola na nich za sebou 6 rokov. Potom bola ešte na tvz. predlženej MD 3 mesiace, a v 01/06 si založila živnosť. Teraz od 01/07 pracuje v našej firme. V tomto roku dosiahne 33 rokov a teda má nárok na 25 dní dovolenky alebo nie. Externá mzdárka jej vypočítala, že mná nárok na 23 dní dovolenky.... Čo sa mi veľmi nezdá. AKo to teda má byť?

Ďakujem a želám pekný deň!
Určite nemôže mať 23 dní ak pracuje u Vás od 1.1.2007. Môže mať alebo 20 dní alebo 25 dní.
Podľa tvojich informácia by som povedala, že v tomto roku jej vzniká nárok na 25 dní dovolenky.
0 0
Valéria4 Valéria4

Valéria4 je offline (nepripojený) Valéria4

Prosím Vás v zápočte mám vypísať aj prehľad práceneschopností. Ide o obdobie počas 1/2 roka pred skončením PP, alebo rok pred skončením PP.
Ďakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Prehľad práceneschopností sa uvádza za obdobie jedného roku pred skončením zamestnania.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás o radu
Bola som zamestnaná na Okresnom úrade - na dobu určitú. Pracovný pomer mi skončil 30.9.2006, 15.10.2003 som nastúpila na materskú dovolenku. Medzitým sa Okresný úrad zrušil a materskú mi vyplácal Krajský úrad - v ochrannej lehote. Od 1.7.2004 som nastúpila na rodičovskú dovolenku a 1.6.2006 som sa zamestnala. Neviem od koho si mám vyžiadať potvrdenie o zápočte rokov na účely dovolenky.
Ďakujem za rady
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať