Zavrieť

Porady

odmena spoločnika sro

Ahojte

Viete mi poradiť ak chceme vyplatiť odmenu spoločníkovi s.r.o.ktorý je zároveň aj živnostník FO, aké odvody napr z 50 000,- Sk odvedieme ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Je ten spoločník aj konateľom ? Tá "odmena" je za vykonanú prácu pre spoločnosť, podiel na zisku alebo čo vlastne ? Na takúto nejasne formulovanú otázku asi odpoveď nedostaneš..

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Prepačte
    zle som formulovala viem že zo zisku neplatí nič,jchceme dať odmenu za prácu v spoločnosti konateľ nie je ani zamestnanec je len spoločník.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    domi2
    Ahojte

    Viete mi poradiť ak chceme vyplatiť odmenu spoločníkovi s.r.o.ktorý je zároveň aj živnostník FO, aké odvody napr z 50 000,- Sk odvedieme ?
    Ak sa nejedná o jednoosobovú s.r.o., tak môžu nastať nasledovné prípady, pokiaľ ide o príjem spoločníka za prácu pre spoločnosť:
    - príjem za prácu pre spoločnosť bez uzavretia pracovného pomeru,
    - príjem za prácu na základe pracovnoprávneho vzťahu,
    - príjem na základe obchodnoprávneho vzťahu/ vystavenie faktúry/
    Okrem posledného prípadu sa posudzuje príjem spoločníka ako príjem zo závislej činnosti.

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Chceme sa vyhnúť zbytočným odvodom takže ako som pochopila môžem vystaviť faktúru za prácu pre spoločnosť a ako FO dať do daňového priznania

    Ďakujem

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    Spoločníkom slovenskej s.r.o. je česká s.r.o., v ktorej konateľom je pani XY. Táto pani XY chce poberať odmenu zo slovenskej s.r.o. (predpokladám iba ako spoločníčka, keďže v registri nie je zapísanaá ako konateľka) Ako jej odmenu zdaniť, prípadne zaťažiť odvodmi a akou formou jej to vyplatiť??? Ďakujem

    odmena spoločnika sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.