Zavrieť

Porady

dan z primu - pozicka

Dobry,

dnes som sa dozvedela o tejto skvelej stranke a to sa uz treti den trapim s jednou vecou, s ktoru by ste mi mozno niekto vedeli pomoct.

Ide o pozicku pre zamestnancov. Mam ako zamestnavatel (PO) narok na znizenie danovej povinnosti poskytnutim pozicky, resp. musim z poskytnutej pozicky platit dan z prijmov.

Som uz z toho zufala

Uroky z tejto pozicky som nasla v zakone, ze su oslobodene od dane.

dakujem za akukolvek pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak zamestnávateľ poskytne zamestnancovi bezúročnú požičku alebo požičku s nižším úrokom,ako je bežný na trhu,tak pre zamestnanca ,že získal nepeňažný zdaniteľný príjem,zvýhodnenie pre neho plynúce ,je predmetom dane.Samotná požička nie je predmetom dane z príjmov,iba zvýhodnenie.
    Poskytnutie požičky nemá vplyv na zníženie daň.základu pre zamestnávateľa.

    Fialocka je offline (nepripojený) Fialocka

    Fialocka
    Dakujem velmi pekne, uf dost ste ma zachranili.

    Len este jedna otazocka - takze ked samotna pozicka nie je predmetom dane z prijmov, iba jej zvyhodnenie ....je tym myslene predmetom dane zamestnavatela alebo zamestnanca?
    Poskytnutie pôžičky zamestnancovi nie je predmetom dane. Predmetom dane je len zvýhodnenie bezúročnej pôžičky (bežný úrok banky).
    Výpočet zvýhodnenia:
    Príklad:
    Úrok v banke na spotrebné úvery je napr. 7,9% ( v danom mesiaci), zamestnancovi sme poskytli bezúročnú pôžičku vo výške 10.000,- Sk v 2.januára 2007.
    Pôžičku zamestnancovi začneme zrážať už od januára 2007
    1/2007 10.000,- x 7,9% x 31/365 = 67,- Sk je zvýhodnenie a to podlieha zdaneniu.
    2/2007 9.000,- x 7,9% x 28/365 = 54,- Sk a tak postupuješ až do úplného splatenia.


    MD

    dan z primu - pozicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.