Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely v JU

Čaute poraďaci, listujem po porade a hľadám niečo o kurzových rozdieloch. Aj som niečo našla, ale mám v tom chaoz. Chcem si len overiť, či som to pochopila správne. Účtujem v MRP pod win. Takže, pokladnu a banku prepočítavam k 31.12. interným dokladom zaúčtuje KR do PD, bud strata alebo zisk OZD, len neviem čo s neuhradenými faktúrami? Ja som to pochopila tak, že neuhradené faktúry prepočítam NBS k 31.12 a vzniknutý kurz. rozdiel zaúčtujem ID s dátumom uhrady 31.12 priamo k neuhradenej faktúre . Je to tak správne?

Suma vystavenej faktúry z 30.11. 06 je 100 EUR v SK 3500
31.12 100 eur kurz je 34,00 v SK 3400
kurzový rozdiel - je strata 1000 sk
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

§ 17 ods.17 ZDP-Kurzové rozd.z nerealizovaného inkasa pohľadávok alebo neuhrad.platieb závazkov ku dňu zostavenia účt.závierky,sa zahrnú do zákl.dane v tom zdaň.období v ktorom došlo k úhrade pohľ.alebo závazku.
0 0
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

to viem, že až po zaplatení faktúr mi to ovplyvnuje zaklad dane. Ja chcem len vedieť či mám na konci roka, keď zostavujem účt. závierku, prepočítať neuhradené zahraničné faktúry kurzom NBS z 31.12
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Kikuša
to viem, že až po zaplatení faktúr mi to ovplyvnuje zaklad dane. Ja chcem len vedieť či mám na konci roka, keď zostavujem účt. závierku, prepočítať neuhradené zahraničné faktúry kurzom NBS z 31.12
áno - kurzom platným ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka.
0 0
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

Ešte sa chcem opýtať,ako a kde si upravím prepočet KR, aby mi sedel výkaz s účtovníctvom a s knihou pohľadávok zahraničnej meme. Účtujem v MRP win môžte mi povedať presný postup. díky moc
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Prepočítaj ručne, rozdiel, ktorý Ti vyjde v SK daj uhradiť, ale iba zaradiť do zoznamu úhrad.
0 0
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

díky moc veľmi ste mi pomohli
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
vikinka
§ 17 ods.17 ZDP-Kurzové rozd.z nerealizovaného inkasa pohľadávok alebo neuhrad.platieb závazkov ku dňu zostavenia účt.závierky,sa zahrnú do zákl.dane v tom zdaň.období v ktorom došlo k úhrade pohľ.alebo závazku.
uvedený § sa týka len PÚ a nie JÚ. Otázka sa týka účtovania kurz.rozdielov v JÚ.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Kikuša
to viem, že až po zaplatení faktúr mi to ovplyvnuje zaklad dane.

KR sa vykonajú k 31.12. len v knihe závazkoch a v knihe pohľadávok, neúčtujú sa do peňažného denníka. V JÚ sa KR zahrňajú do základu dane cez uzavier.operáciek len z valutov.pokladní a z devízových účtoch.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

renča1
KR sa vykonajú k 31.12. len v knihe závazkoch a v knihe pohľadávok, neúčtujú sa do peňažného denníka. V JÚ sa KR zahrňajú do základu dane cez uzavier.operáciek len z valutov.pokladní a z devízových účtoch.
áno renča, o tom sme hovorili a v zmysle toho som radila prepočítať iba do zoznamu úhrad.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Kikuša, odpoveď nájdeš tu: ocenenie PO a ZA v cudzej mene v MRP_WIN_JU
0 0
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

Ešte sa chcem opýtať a ked mám čiastočne uhradenú zahraničnú faktúru aj to prepočítavam k 31.12 , lebo cez úhrady mi nejde spraviť kurzový rozdiel.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kikuša
Ešte sa chcem opýtať a ked mám čiastočne uhradenú zahraničnú faktúru aj to prepočítavam k 31.12 , lebo cez úhrady mi nejde spraviť kurzový rozdiel.
Tu je záv. alebo pohľadávka k 31.12.06 evidentný, takže je povinnosťou zaúčtovať KR.
0 0
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

a ešte jedna otázočka. učet v CZK mi nesedí po prepočte na slov. korunách
v CZK 2106,- to mi sedí aj z výpisom ale v SK mi vyhadzuje po prepočte v PD až 122779. Čo s tým?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kikuša
a ešte jedna otázočka. učet v CZK mi nesedí po prepočte na slov. korunách
v CZK 2106,- to mi sedí aj z výpisom ale v SK mi vyhadzuje po prepočte v PD až 122779. Čo s tým?
Aj tento účet je potrebné prepočítať k 31.12.06 a tiež zaúčtovať KR.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Chcem sa opytat mam bankovy vypis v EUR a prepocitala som ho k 31.12. ale neviem ci ten rozdiel je moj danovy vydavok alebo nie.
Prosim o radu
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tu je podrobný príklad od Janky Acsovej.
Kurzové rozdiely v JU
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Kurzový rozdiel sa účtuje v peňažnom denníku cez uzávierkové operácie ako nepeňažná operácia, alebo to dávate cez pokladňu?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Uzávierkové operácie. Určite nie cez pokladňu.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ermon ďakujem.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

renča1 Pozri príspevok
KR sa vykonajú k 31.12. len v knihe závazkoch a v knihe pohľadávok, neúčtujú sa do peňažného denníka. V JÚ sa KR zahrňajú do základu dane cez uzavier.operáciek len z valutov.pokladní a z devízových účtoch.
A ako je to pri paušálnych výdavkoch? On nevedie pokladňu. Do zd.príjmov ide skutočne zaplatená faktúra v hotovosti v CZK po prepočte na SKK, ale potom mi v evidencii pohľadávok vznikne rozdiel. Čo s tým?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať