Zavrieť

Porady

predaj majetku zaúčtovaného na 501

v 01/04 sme nakúpili rôzny kancelársky "majetok" do 30 000,-- v jednotkovej cene. Účtovala som 501 / 321. V 02/04 sme ho predali inej spoločnosti. Kancelárske priestory nie sú naše, sme v prenájme, predaj sa stal preto, lebo sme si zariadili 4 kancelárie, v priebehu mesiaca sa majiteľ rozhodol, že nám stačia 3 a urobil dodatok k zmluve o prenájme, že ju vlastne akoby vraciame, že v nej nechceme podnikať. Takže ďalšia spoločnosť, ktorá si prenajala kanceláriu, si chcela nábytok od nás odkúpiť. Dúfam, že je to napísané zrozumiteľne.
Otázka: Ako tento predaj zaúčtovať? Lebo od januára mi to visí nezaúčtované.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ja by som to zaúčtovala na 641

    Sany - 642 sú tržby za predaj materiálu, podľa mňa tento majetok nie je materiálom

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ja si myslím, že keď bolo pri nákupe účtované na 501, tak je to materiál a tržby by som účtoval na 642 - Tržby z predaja materiálu.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Palino
    Ja si myslím, že keď bolo pri nákupe účtované na 501, tak je to materiál a tržby by som účtoval na 642 - Tržby z predaja materiálu.
    NA 501 som účtovala z dôvodu ceny nižšej ako 30 000,--

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Pripájam sa k Jane GT je to predsa svojím charakterom dlhodobý materiál, ktorý stál menej ako 30tis., tak sa neodpisuje. Teda 641

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Majetok, ktorý je dlhodobý, ale má obst. cenu nižšiu ako 30 000,-- Sk a organizácia sa rozhodne, že ho nebude odpisovať, účtuje sa ako zásoby. A zásoby pri zaradení sa účtujú na 501 - Materiál. Preto pri predaji na 642.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tiež mi logika vraví, že ak to bolo kúpené ako materiál, tak aj predať ako materiál -642.

    Fanny je offline (nepripojený) Fanny

    Fanny
    Palino má jednoznačne pravdu. Pokiaľ sa o tomto majetku účtovalo na účte 501 ako o spotrebe materiálu, tržba z predaja sa účtuje na účte 642.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.