Zavrieť

Porady

nalezistosti fa

prosim vas, vedel by ma niekto odkazat na nejaky zakon a paragraf kde sa pise o tom co ma byt nalezitostou faktury aby bola uznana za fa ?

dik
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

sta Pozri príspevok
Ja viem Ona sa chudera vo všetkom spoľahla na toho predchádzajúceho účtovníka, že by ju upozornil, ak by mala niečo zle. Lenže ten sa na ňu s prepáčením vykašlal. Zaúčtoval, čo mu ona dala a aj to ešte zaúčtoval zle
Keby to bol ktokoľvek iný, tak to nezoberiem....Chcela by som jej aspoň ten rok 2006 spraviť tak, aby všetko bolo v súlade so zákonom, a rok 2005 asi nechám tak ako je....
sta, omyl, nehádž všetko na predchádzajúceho účtovníka. Podľa toho, čo píšeš, je to predovšetkým chyba v komunikácii : podnikateľ - účtovník.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

S.r.o. má v predmete činnosti kadernícke činnosti, pretože je to vlastne kadernícky salón.
Kozmetické práce nemá s.r.o. v predmete činnosti.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jáááj, chápem.
No vidím to tak: Tržby nechaj tržbami. Neoprávnené podnikanie musíš risknúť, že si to nikto "nevšimne" Príjem priznať. Náklady nie. Takto by som to riešila ja.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sta Pozri príspevok
Ja viem Ona sa chudera vo všetkom spoľahla na toho predchádzajúceho účtovníka, že by ju upozornil, ak by mala niečo zle. Lenže ten sa na ňu s prepáčením vykašlal. Zaúčtoval, čo mu ona dala a aj to ešte zaúčtoval zle
Keby to bol ktokoľvek iný, tak to nezoberiem....Chcela by som jej aspoň ten rok 2006 spraviť tak, aby všetko bolo v súlade so zákonom, a rok 2005 asi nechám tak ako je....
Hej ja Ti verím , ale na jednej strane to aj ona mala pochopiť a myslím , že nie je to záležitosť účtovníka, keď zoberiem v úvahu jej konanie :

mala povolenie na vykonávanie služieb kozmetičky ?.....nemala
náklady na materiál môže uplatniť ?- nemôže , lebo nie sú na účel podnikania , nakoľko túto činnosť nemá v predmete činnosti s.r.o.

a tak ďalej a tak ďalej si môžeš klásť otázky a odpovedať na ne .

Ako potom chceš dať do poriadku rok 2006 , keď tam máš tieto nedostatky o ktorých píšeš .

Doporučujem do budúcna doplniť činnosť i keď bude asi potrebovať zodpovedného zástupcu pokiaľ nemá ukončené vzdelanie kozmetičky .
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

ermon Pozri príspevok
Jáááj, chápem.
No vidím to tak: Tržby nechaj tržbami. Neoprávnené podnikanie musíš risknúť, že si to nikto "nevšimne" Príjem priznať. Náklady nie. Takto by som to riešila ja.
Ďakujem Tržby priznať musí, pretože ich blokovala cez RP, všetky náklady súvisiace s kozmetikou, teda aj faktúry, ktoré jej dávala kozmetička dám mimo dane...
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Zita5 Pozri príspevok
Hej ja Ti verím , ale na jednej strane to aj ona mala pochopiť a myslím , že nie je to záležitosť účtovníka, keď zoberiem v úvahu jej konanie :

mala povolenie na vykonávanie služieb kozmetičky ?.....nemala
náklady na materiál môže uplatniť ?- nemôže , lebo nie sú na účel podnikania , nakoľko túto činnosť nemá v predmete činnosti s.r.o.

a tak ďalej a tak ďalej si môžeš klásť otázky a odpovedať na ne .

Ako potom chceš dať do poriadku rok 2006 , keď tam máš tieto nedostatky o ktorých píšeš .

Doporučujem do budúcna doplniť činnosť i keď bude asi potrebovať zodpovedného zástupcu pokiaľ nemá ukončené vzdelanie kozmetičky .
Viem, ako to myslíš Zitka, ona si aj sama priznala, že sa doteraz týmto "ekonomickým/účtovným" veciam nevenovala...S tým rokom 2006 to chcem dať do poriadku len tak, že do nákladov jej uznám len to, čo naozaj môžem a ostatné pôjde všetko nekompromisne mimo dane.
Našťastie tento rok (2007) prenajíma tú jednu miestnosť kozmetičke, ktorá má vlastnú RP a platí len za prenájom a aj materiál si kupuje sama....
Naposledy upravil sta : 17.02.07 at 13:30
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sta Pozri príspevok
Viem, ako to myslíš Zitka, ona si aj sama priznala, že sa odteraz týmto "ekonomickým/účtovným" veciam nevenovala...S tým rokom 2006 to chcem dať do poriadku len tak, že do nákladov jej uznám len to, čo naozaj môžem a ostatné pôjde všetko nekompromisne mimo dane.
Našťastie tento rok (2007) prenajíma tú jednu miestnosť kozmetičke, ktorá má vlastnú RP a platí len za prenájom a aj materiál si kupuje sama....

Vidím , že Ti záleží na tom jej pomôcť a je dobre , ak si už aj ona uvedomila , že robila chybu .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sta Pozri príspevok
Ja viem Ona sa chudera vo všetkom spoľahla na toho predchádzajúceho účtovníka, že by ju upozornil, ak by mala niečo zle. Lenže ten sa na ňu s prepáčením vykašlal. Zaúčtoval, čo mu ona dala a aj to ešte zaúčtoval zle
....
Tak to ale dopadne, ak si niekto nedovysvetľuje pojmy účtovník, ekonóm, účtovník/ekonóm, alebo ak chce niekto ekonóma s platom účtovníka /nehovorím, že je to tento prípad/, ale ja osobne tieto pojmy rozlišujem a často upozorňujem na to aj na tomto fóre....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

evina, toto mi dovysvetľuj prosím ťa. Ak nie tu tak založ novú tému... Ja potrebujem vedieť čo som...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ermon Pozri príspevok
evina, toto mi dovysvetľuj prosím ťa. Ak nie tu tak založ novú tému... Ja potrebujem vedieť čo som...
Určite nie účtovník. Našu profesiu ináč mimo naozaj existujúcich profesií som sa snažila nazvať myslím v téme pošuškajte koľko pýtať /teraz to nemôžem samorejme nájsť/, ale ak chceš presne vedieť, tak je to niečo ako
účtovno-ekonomicko-daňovo právny psychóg
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

... hm... rozumiem.
Ja mám na dverách svojej kancelárie miesto menovky OZNAM:
SVOJE STAROSTI LÁSKAVO NECHAJTE ZA DVERAMI !
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať