Zavrieť

Porady

Príspevok od ÚPSVAR

Zdravim Vas vsetkych...som nova na tejto stranke....velmi sa mi pacia tie prispevky...Chcela by som sa Vas opytat na zopar veci dufam, ze mi budete vediet poradit:
Chcem zacat podnikat v realitnej cinnosti (teda RK), som evidovana na urade prace od maja 2006, to je 10 mesiacov, chcem poziadat o dotaciu ale mam nejake nejasnosti:
- je mozne peniaze z dotacie pouzit aj na odvody v druhom roku podnikania?
- je stanovena maxim. cena za jednu vec ktoru si kupim? (chcem si kupit pocitac, moj priatel mi vybral za 45000,-Sk vratane tlaciarne, obrazovky, klavesnice a td....nie je tam nejaky limit?
- mozem sa napr. po roku aj zamestnat niekde inde v pripade ze mi to nepojde?
- a nemá nahodou niekto vzor podnik. zameru, nie struktur ale vzor alebo nieco od coho sa mozem odrazit...
Viem ze je toho vela, ale budem vdacna tomu kto mi poradi...dakujem dopredu
Aha este ma napadla jedna vec, mozem zacat podnikat aj doma? kedze neviem ci mi to pojde, tak by som chcela zatial usetrit na najomnom...budem to robit cez internet...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak si vybavíš dotáciu,tak v zmluve budeš mať uvedené podmienky na čerpanie.Určite z dotácie nemožeš použiť prostriedky na odvody,ale len na nákup majetku,ktorý budeš potrebovať pri svojej činnsoti.Limit na hmotmný majetok je 30 000,-do tejto sumy napr.PC odpíšeš hneď vo výdavkoch,ale v sume 45 000,.budeš postupne odpisovať 4 roky.Podmienkou pri poskytnutí dotácie je mať živnosť min.2 roky,to presne neviem,ale bolo to toľko.Najlepšie v tvojom prípade je informovať sa na úrade práce,tam Ti všetko vysvetlia.
    Podnikať možeš aj doma.

    nicole12 je offline (nepripojený) nicole12

    nicole12
    dakujem za odpoved...ak som to spravne pochopila tak je lepsie nakupit do 30 tis. ako styri roky odpisovat?

    Iva123 je offline (nepripojený) Iva123

    Iva123
    vikinka
    Ak si vybavíš dotáciu,tak v zmluve budeš mať uvedené podmienky na čerpanie.Určite z dotácie nemožeš použiť prostriedky na odvody,ale len na nákup majetku,ktorý budeš potrebovať pri svojej činnsoti.Limit na hmotmný majetok je 30 000,-do tejto sumy napr.PC odpíšeš hneď vo výdavkoch,ale v sume 45 000,.budeš postupne odpisovať 4 roky.Podmienkou pri poskytnutí dotácie je mať živnosť min.2 roky,to presne neviem,ale bolo to toľko.Najlepšie v tvojom prípade je informovať sa na úrade práce,tam Ti všetko vysvetlia.
    Podnikať možeš aj doma.
    Ahojte, nám na školení UP zdôrazňovali, že odvody do piosťovní sa čerpať z dotácie môžu. Aj to tak robím

    kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

    kathy_smal
    Ahoj,

    ja som brala prispevok pred 3 mesiacmi....zatial som nic nekupila)
    Podla mojich vedomosti sa popri SZCO mozes zamestnat...kedysi sa to nedalo...

    blender je offline (nepripojený) blender

    blender
    Na to, aby si dostala dotáciu musíš splniť nejaké tie podmienky aj čo sa týka doby evidovania na úrade práce, aby ťa brali ako znevýhodneného uchádzača o zamestnanie.
    Ešte pred obdržaním dotácie, alebo zároveň s ňou obdržíš zmluvu, v ktorej máš uvedené podmienky, na ktoré účely môžeš dotáciu použiť.
    V tej, čo som dostal ja je uvedené, že dotáciu nemôžem použiť na odvody do poisťovní.
    Záleží na tebe, či kúpiš majetok pod alebo nad 30.000,-. Ak nad 30.000,- Sk, máš rozložené odpisovanie na viacej rokov a nie zahrnutie výdavkov v jednom roku.
    Ohľadom zamestnania sa popri živnosti. Ja som sa informoval priamo na úrade práce, lebo som dostal takúto ponuku a pani ma informovala, že vzhľadom na to, že som uzavrel zmluvu už v roku 2006, môžem sa popritom aj zamestnať - som len povinný prevádzkovať živnosť so všetkými povinnosťami z nej vyplývajúcich po dobu 2 rokov.
    Ja osobne podnikám doma. Robím multimediálne veci, tak nevidím problém, prečo by som to nemohol vykonávať takto.

    nicole12 je offline (nepripojený) nicole12

    nicole12
    dakujem za odpoved....no ja som totizto este nedostala ziadny zoznam, len mi povedali,ze si mam vypracovat podnik. zamer a potom pojdem pred komisiu obhajit si to, napisat nejaky test a oni vlastne rozhodnu....ale to si uz nejako zistim....ja som chcela hlavne vediet ,ze ak mi to nahodou nepojde ci sa mozem medzitym zamestnat, aby som mala co papat....:-)

    ale este raz dakujem za odpovede

    kolett je offline (nepripojený) kolett

    žena kolett
    nicole12 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved....no ja som totizto este nedostala ziadny zoznam, len mi povedali,ze si mam vypracovat podnik. zamer a potom pojdem pred komisiu obhajit si to, napisat nejaky test a oni vlastne rozhodnu....ale to si uz nejako zistim....ja som chcela hlavne vediet ,ze ak mi to nahodou nepojde ci sa mozem medzitym zamestnat, aby som mala co papat....:-)

    ale este raz dakujem za odpovede


    Pokial nevybavíš tu dotaciu nemala by si sa zamestnať. Keď tu dotaciu dostaneš tak jediná podmienka zo strany ÚPSvR je aby si živnosť vykonávala 2 roky. Ak Ti živnosť nepojde tak ako si to predstavila tak možeš sa kludne zamestnať popri živnosti.
    Ak si evidovaná na úrade práce možeš vykonávať zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 16 hodín týždenne a mzda za výkon tejto činnosti nesmie presiahnúť 800,- Sk týždenne.

    Príspevok od ÚPSVAR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.