Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Môžem si uplatniť pauš. výdavky vo výške 40%, ak som v roku 2006 mala pridelené DIČ kvôli sprostredkovaniu II. piliera? Alebo si to môžu uplatniť len SZČO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kvjetecko Pozri príspevok
    Môžem si uplatniť pauš. výdavky vo výške 40%, ak som v roku 2006 mala pridelené DIČ kvôli sprostredkovaniu II. piliera? Alebo si to môžu uplatniť len SZČO?
    Môžeš, máš príjmy na základe § 6 odst. 2 písm. d

    KarlaNR je offline (nepripojený) KarlaNR

    KarlaNR
    Môžeš si uplatniť paušálne výdavky, aj keď si neni SZČO, ale máš pridelené DIČ.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    KarlaNR Pozri príspevok
    Môžeš si uplatniť paušálne výdavky, aj keď si neni SZČO, ale máš pridelené DIČ.
    Príjem na základe prideleného DIČ je príjmom z inej SZČ, takže je to SZČO To len na okraj.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Toto je ďalší príklad toho , čo spôsobuje zmätok v základných pojmoch .
    Zákon o dani z príjmov pojem SZČO -samostatne zárobkovo činná osoba nepozná . Pozná iba daňovníka s príjmami podľa § XY .... Každý, kto má snahu vypĺňať daňové priznanie , by si mal najprv pozrieť , podľa akého § zdaňuje predmetný daňovník príjmy. Nechápem , ako niekto môže robiť JÚ a nepoznať základy zo zdaňovania príjmov . Ako potom napr. účtuje výdavky???
    Zase budem celé popludnie vzdychať nad tým, aká je spoločenská hodnota môjho povolania ...

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    Na margo ... Ja nič neúčtujem, ani v JU ani v PU. Som obycajny zamestnanec, ktory mal pridelene DIC kvoli uzatvaraniu zmluv do II. piliera.
    Takze dufam ze 40% paus. vydavkov si mozem uplatnit aj bez JU a PU. Ci ako to je? Musim viest nejake denniky? Ale co preboha by som do nich dala?????

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kvjetecko Pozri príspevok
    Na margo ... Ja nič neúčtujem, ani v JU ani v PU. Som obycajny zamestnanec, ktory mal pridelene DIC kvoli uzatvaraniu zmluv do II. piliera.
    Takze dufam ze 40% paus. vydavkov si mozem uplatnit aj bez JU a PU. Ci ako to je? Musim viest nejake denniky? Ale co preboha by som do nich dala?????
    Musíš viesť zoznam príjmov /forma nie je predpísaná/, takže si napíšeš zoznam kedy koľko od koho

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ten môj komentár neber osobne ...
    Napriek tomu, že máš iba DIČ, máš nejaké povinnosti . Keby si si neuplatňovala paušálne výdavky, si účtovná jednotka, musíš viesť účtovníctvo - a to by si sa čudovala, čo by všetko by si musela evidovať ...
    Ak si budeš uplatňovať výdavky percentom z príjmov v zmysle § 6 ods.10, si povinná viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

    skuba je offline (nepripojený) skuba

    skuba
    pridám sa k vám chcem sa spýtať, keď dám do evidencie zásob len nákup hmotného majektu do 30.000 a uplatnujem si pausalne vydavky, musím to niekde uviest aj v DP? Alebo si ten majetok len evidujem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.