Zavrieť

Porady

Kontrola knihy jázd príslušníkom PZ

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Včera večer o 23,00 hod. jeden môj klient bol zastavený a kontrolovaný príslušníkom PZ .Viedol firemné MV a práve išiel z práce domov , kde aj svoje MV parkuje .Okrem iného si policajt žiadal aj Knihu evidencie jázd , on ju nemal pri sebe .
Kontrola bola ukončená tým , že pokutu nedostane , lebo príslušník PZ nemá na to oprávenie , ale bude nahlásený na DÚ , nakoľko podnikatelia vo veľkej merie používajú svoje firemné MV na súkromný účel nech si to skontroluje DÚ.

Čo Vy na to ? Mali ste niekto podobnú skúsenosť ?

Viem že príkaz na cestu má mať pri sebe aj to si podpíše" sám pre seba" .
Z uvedeného vyplýva , že by sme museli mať 2 KJ , jednu v MV a druhú v SW .
Usporiadat
Lillinka Lillinka

Lillinka je offline (nepripojený) Lillinka

Ahoj,

u nás na firme sme to vyriešili takto:
- každý vodič auta má splnomocnenie od konateľa k použitiu firemného auta na súkromné účely. Toto splnomocnenie máme overené notárom.
- každý vodič má so sebou knihu jázd - každý vodič si vedie knihu jázd vo forme excelovskej tabuľky. (Na konci každého mesiaca odovzdávajú knihu jázd spolu s dokladmi o tankovaní a ostatných výdavkov za auto napr. voda do odstredkovačov, čistenie auta... atď)

Čiže kedykoľvek ich zastaví policajt, majú splnomocnenie od konateľa a zároveň knihu jázd.
Plus navyše každé 2 roky robíme preškoľovanie vodičov a každý vodič po skúške obdrží prekaz referentského vozidla.

Pri policajnej kontrole sme nikdy nemali problém.

Krásny deň )
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Lillinka Pozri príspevok
Ahoj,

u nás na firme sme to vyriešili takto:
- každý vodič auta má splnomocnenie od konateľa k použitiu firemného auta na súkromné účely. Toto splnomocnenie máme overené notárom.
- každý vodič má so sebou knihu jázd - každý vodič si vedie knihu jázd vo forme excelovskej tabuľky. (Na konci každého mesiaca odovzdávajú knihu jázd spolu s dokladmi o tankovaní a ostatných výdavkov za auto napr. voda do odstredkovačov, čistenie auta... atď)

Čiže kedykoľvek ich zastaví policajt, majú splnomocnenie od konateľa a zároveň knihu jázd.
Plus navyše každé 2 roky robíme preškoľovanie vodičov a každý vodič po skúške obdrží prekaz referentského vozidla.

Pri policajnej kontrole sme nikdy nemali problém.

Krásny deň )
s tým splnomocnením som sa už aj ja stretol, je to celkom dobrý nápad a dá sa to ním aj lepšie ošetriť (bez toho súkromného používania), ale keď im auto poskytujete aj na súkromné účely pozor na § 5 ods. 3 písm. a): Príjmom zamestnanca je aj suma vo výške 1 % zo vstupnej ceny vozidla podľa § 25 za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia motorového vozidla zamestnávateľa na používanie na služobné a súkromné účely. Ak ide o prenajaté vozidlo, vychádza sa z obstarávacej ceny vozidla u pôvodného vlastníka, a to aj v prípade, ak dôjde k následnej kúpe prenajatého vozidla. Ak v obstarávacej cene vozidla nie je zahrnutá daň z pridanej hodnoty, 6) na účely tohto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši,
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Janka, díky, toto vyzerá very good ... vyzeralo
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Jana Acsová Pozri príspevok
Bea Ty si to stihla? Vymaž. Máš tu inú verziu. Please.
Stihla , aj to druhé som stihla
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Jana Acsová Pozri príspevok
Si sa ľakla, že Ťa šaliem, či čo?
Som si myslela, že už som načisto prepracovaná... že to tu bolo a nie je, že som si Ťa hádam nevymyslela Proste oči vidia, rozum nechápe.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Jana Acsová Pozri príspevok
Ešteže sme v hobby.
Ešteže? Však som Ti chcela dať bodík za ten dlhodobý CP, ale bohužiaľ
0 0
tilia tilia

tilia je offline (nepripojený) tilia

Na nejakom školení bezpečnosti práce hovorili, že kniha jázd musí byť napr. preto, aby v prípade nehody alebo škodovej udalosti sa mohlo preukázať, že
vodič dodržiava predpísané prestávky a má to mať knihe jázd zapísané.
0 0
sbs sbs

sbs je offline (nepripojený) sbs

Ale áno, žial je to tak. Som sbs. Pri výjazde /signal.poplach.zar./, ktorý som vykonával osobne, bol som zastavený prís.PZ. Uznali za vhodné, prekontrolovať ma dôkladne a dlho /moje vozidlo nie je označené v zmysle zák.o SB, ale v dokladoch je to uvedené/ Záverom skonštatovali, že nemám "Príkaz na jazdu" a nie som schopný preložiť "Knihu jázd". Požadovali 500,-Sk blokovú pokutu. Nakoľko som ju odmietol uhradiť, bolo mi povedané, že to postupujú na správne konanie a bude ma to stáť....Tak čakám.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Neviete niekto, ako to v dnešnej dobe riešia príslušníci PZ, keď si dnes podnikateľ môže vybrať aj nevedenie knihy jázd s 80 %-ným priznaním nákladov?
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

Tak toto by aj mňa zaujímalo....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No aj ja som zvedavá...Podla mna je úplne samozrejmé, že vodič nákladiaka alebo autobusu, ktorý sa tým živí ako profesiou či už ako zamestnanec alebo živnostník, bude mať v aute knihu jázd alebo nejaký obdobný dokumet s náležitosťami knihy jázd. Avšak v prípade, ak konateľ a jediný spoločník používa firemné vozidlo (samozrejme neuvádza nikde žiadne súkromné jazdy) a uplatňuje paušálne 80% na PHl v daňových nákladoch, nie je povinný podla zákona o DzP preukazovať oprávnenosť či neoprávnenosť danej jazdy pri kontrole policajtmi. Veď ako konateľ (a súčane zamestnanec) firmy môže pracovať trebárs aj o jednej v noci, potom sa odvezie domov...alebo ide ráno do práce služobným autom a cestou odvezie manželku po ceste do práce....to nie je jazda navyše ani neopodstatnená, ani nemusí z trasy vybočiť a aj tak by šiel rovnako....no manželka by tam asi fakt nemala sedieť pre prípad, že by doľlo práve vtedy k nehode na danom aute a možno aj niekoho zdraví....A čo sa týka priznania a zdanenia použitia firemného vozidla na súkromné účely...o tom by musel byť nejaký doklad, podpísaný dokument, aby sa to niekde aj uviedlo. A napr. ako dokážeš konateľovi, že v tom inom meste zrovna nebol u predajcu áut omrknúť ponuku, lebo plánuje do firmy kúpiť auto a tam je lepšia cena či ponuka....a ak nesmie zobrať som sebou manželku, tak nesmie brat ani stopára, no nie? Aj ked to vyslovene nemá od firmy zakázané a na papieri...
Celé je to na hlavu, lebo ani v poistnej zmluve nikde nepíšu, že neberú zodpovednosť na škode na zdraví osôb, ktoré nie sú zamestnancami danej firmy. Poisťovna prihliada na osoby, ktoré sa v čase nehody nachádzajú vo vozidle........To by ani obchodného partnera na letisko nesmel odviesť....
1 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

V piatok zastavili policajti nášho zamestnanca na služobnom aute a chceli mu dať pokutu 100 € za to, že nemal príkaz na jazdu. Knihu jázd mal, ale tá im nestačila. Kázali mu, aby si u zamestnávateľa vybavil TRVALÝ PRÍKAZ NA JAZDU na celý rok 2011. Stretli ste sa niekto s takým tlačivom?
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Ja vo firme dávam príkaz na jazdu každý pondelok všetkým vozidlám. Príkaz vystavím na celý týždeň. Ale príkaz by sa mal vystavovať na každú jazdu osobitne.
Prikladám vzor:
0 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

Ďakujem za vzor tlačiva. U nás sa jedná o vozidlo na prevádzke mimo sídla spoločnosti, takže je dosť nereálne vystavovať príkaz na každú jednu jazdu. Prispôsobím si toto tlačivo na naše pomery, a snáď im to bude stačiť.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

HankaH Pozri príspevok
V piatok zastavili policajti nášho zamestnanca na služobnom aute a chceli mu dať pokutu 100 € za to, že nemal príkaz na jazdu. Knihu jázd mal, ale tá im nestačila. Kázali mu, aby si u zamestnávateľa vybavil TRVALÝ PRÍKAZ NA JAZDU na celý rok 2011. Stretli ste sa niekto s takým tlačivom?


A na základe čoho toto pýtali, akého zákona, akého paragrafu? By som sa pýtala a nechala si to písomne potvrdiť daným konkrétnym príslušníkom PZ aj s jeho identifikačným číslom.....ktovie, či by aj potom boli taký neústupčivý a pýtali onen doklad....
Na to je dobré mať v aute poruke vždy aj hárok čistého papiera A4 a pero.

PS: priznám sa, že v doprave ani v stavebníctve nerobím a dosiaľ som s sa s takouto, odpusťte mi ten výraz , buzeráciou, nestretla.
Naposledy upravil Betina2 : 31.01.11 at 14:04
1 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

Betina2 Pozri príspevok
Aj ja som sa tak tvárila, keď dnes s tým prišiel za mnou.
0 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

Podľa mojich informácií - knihu jázd môže vyžadovať inšpektorát práce (alebo príkaz na jazdu, cestovný príkaz) a to robí väčšinou u náklaďákov a dodávok. Policajt možno chce (ale v zmysle zákona v ktorom to nie je) splnomocnenie na riadenie služobného vozidla . . . a popri tom keď uplatňujete paušál na spotrebu PHM tak kto o vás čo môže chcieť ???? Je to neprehľadné a zo strany úradov buzerácia . . .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
KlaudiaKK Pozri príspevok
Podľa mojich informácií - knihu jázd môže vyžadovať inšpektorát práce (alebo príkaz na jazdu, cestovný príkaz) a to robí väčšinou u náklaďákov a dodávok. Policajt možno chce (ale v zmysle zákona v ktorom to nie je) splnomocnenie na riadenie služobného vozidla . . . a popri tom keď uplatňujete paušál na spotrebu PHM tak kto o vás čo môže chcieť ???? Je to neprehľadné a zo strany úradov buzerácia . . .
Aký príkaz na jazdu? Ak je SZČO tak kto mu má čo prikazovať. Nebodaj manželka? Nakoniec budú chcieť, aby si sám sebe dal príkaz na jazdu a každý deň si to dal potvrdiť na polícii, že sa pracovná cesta uskutočnila
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Skúsim sa popýtať na tento problém na správnych miestach. Ak bude ochota na druhej strane a u prostredníka, ak sa niečo dozviem, dám sem vedieť. Mňa najmä zaujíma , na základe akého zákona či vyhlášky a najmä konkrétneho § sa na toto môžu policajti dotazovať a za to aj pokutovať !!! Či zase nejde o nejaký spôsob, ako obrať ľudí o peniaze. Všetci vieme, že aj napriek sprísneniu pri vyberaní pokút PZ, ak sa chce, dá sa dohodnúť aj bez bločku a zápisu. V niektorých prípadoch, pri prekročení rýchlosti už nie. Podľa mojich info vo vyhláške o pozemných komunikáciach ani v zákone (vyhláške ) o cestnej premávke to nie je.....Popýtam sa, potom uvidíme.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nadviažem na tému, lebo prišla konateľovi výzva od Mestsej polície,
aby nahlásil meno vodiča, ktorý riadil OA, dátum spred polroka
a aby predložil aj záznam o prevádzke vozidla.

1. ten záznam neexistuje, obstojí dôvod, že KJ sa nevedie, lebo sro uplatňuje 80% PHM?

2. aký môžu mať dôvod? Napadá ma, len že sa vodič dopustil ejaého priestupku a Polícia ma foto auta. Je to v kompetencii mestskej polície? Nejako sa mi to nezdá

3. Aký iný dôvod môžu mať?

4. Je nejaká možnosť napísať odpoveď tak, aby prípad museli uzavrieť bez vymerania pokuty?

za všetky podnety a návrhy vopred ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať