Zavrieť

Porady

zaúčtovani DPH a cla pri dovoze z tretích krajín

Viete mi niekto poradiť ako správne zaúčtovať faktúru, DPH a clo.
Faktúra ja za tovar z číny je bez DPH.
DPH mi určí až pri preclení.
Ako správne zaúčtovať túto DPH ktoru musím ihneď zaplatiť a v prípade že tam vznike colný dlh ako zaúčtovať ten.



Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    DPH vymeraná colným orgánom pri dovoze tovaru 343/379
    Úhrada DPH colnému orgánu 379/221

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Aj ja mám dovoz z Číny - ako prvé som musela zaplatiť colný dlh a až potom mi doručili tovar - bez zaplatenia dlhu by mi ho stále držali. Potom som postupovala som, že faktúru som si zaúčtovala ako napr.501/321 prerátala kurzom NBS na SKK. Colný dlh som si zaúčtovala do agendy Ost.záväzky, DPH: 343/379 a clo za materiál: 501/379. Úhrada bola BÚ 379/221.
    To je asi tak všetko... ešte doplním: DPH si môžem uplatniť v odpočte v období, kedy ti to odišlo z účtu..Čiže platba ti odišla 22.2. - takže DPH 2/2007.

    peb je offline (nepripojený) peb

    peb
    Môžem tú faktúru zaúčtovať aj tak ze ju zapíšem do prijatých faktúr z 19% DPH a členenie DPH dám (daň zaplatená pri dovoze tovaru §49 ods.2 písmeno d)

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    peb Pozri príspevok
    Môžem tú faktúru zaúčtovať aj tak ze ju zapíšem do prijatých faktúr z 19% DPH a členenie DPH dám (daň zaplatená pri dovoze tovaru §49 ods.2 písmeno d)
    Nemôžeš. Sumu DPH nie si dlždý zahraničnému dodávateľovi ale Colnému úradu. Máš 2 záväzky: faktúru a colný dlh - a to musí byť v účtovníctve vidieť.

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Aká lehota je na zaplatenie DPH pri dovoze z tretích krajín ? Myslím, že to bolo do 10 dní od vystavenia dokladu z colnice, platí to ešte vždy ? ďakujem

    zaúčtovani DPH a cla pri dovoze z tretích krajín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.