Zavrieť

Porady

pracujuci v zahranici

dobry den,
chcela by som poprosit o radu. Pracujem v Anglicku pre agenturu od septembra minuleho roku. Dovtedy som bola zamestnana a dan za mna odvadzal zamestnavatel. V Anglicku som zaplatila Home Office a tyzdenne mi strhavaju dan. Musim podat
na Slovensku danove priznanie (mam tu trvale bydlisko), resp. budem tu musiet odvadzat dan?
dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    ak si do septembra pracovala v SR /a prac.pomer bol riadne ukončený/ tak zamestnavateľ ti musel dať potvrdenie o zdanit.mzde /čo prikladaš k dan.priznaniu-ak si ho nepožiadala o vykonanie RZ dani/ a z Anglicka tiež by si mala mať potvrdenie od agentury cez ktoru tam pracujes /pozor na to s tým su problemy-agentury občas na to "zabudaju" a ty prides možno o peniaze/. musiš to zdanit tu v DP.

    ribitwi je offline (nepripojený) ribitwi

    ribitwi
    a este taka drobnost, kedze sa fakt vobec nevyznaam, aky typ danoveho priznania maam vypllnat?

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Vie mi niekto poradiť,či pre Škotsko platí to isté ako s Anglickom,alebo kde by som našla zmluvy a či vôbec máme so Škotskom podpísanú zmluvu a zamedzení dvojitého zdanenia.

    sofia18 je offline (nepripojený) sofia18

    sofia18
    NA www.drsr.sk si daj vyhľadať daňové tlačivo typ A - jedna z príloh je aj zoznam štátov, s ktorými je uzatvorená zmluva a je tu aj určený spôsob vyňatia resp. zápočtu

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ilona Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť,či pre Škotsko platí to isté ako s Anglickom,alebo kde by som našla zmluvy a či vôbec máme so Škotskom podpísanú zmluvu a zamedzení dvojitého zdanenia.
    Máme podpísanú zmluvu so Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska, ktoré je tvorené Škótskom, Anglickom a Walesom, ležiacimi na ostrove Veľká Británia a Severným Írskom.
    Na elimináciu dvojitého zdanenia používame pri zdanení príjmov zo Spojeného kráľovstva VB a SÍ metódu vyňatia príjmov.

    pracujuci v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.