Zavrieť

Porady

Daňové priznanie A alebo B?

Daňovník bol zaregistrovaný na DÚ /mal DIČ/ nakoľko bol sprostredkovateľom poistenia v minulom roku. Nevykonával však žiadnu činnosť, takže príjmu z paragrafu 6: 0,- Sk. Okrem toho bol riadne zamestnaný - par. 5. Podáva daňové priznanie A alebo B, keďže mal počas minulého roka pridelené DIČ?
Ďakujem vopred za prípadné odpovede.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
foxyman Pozri príspevok
Daňovník bol zaregistrovaný na DÚ /mal DIČ/ nakoľko bol sprostredkovateľom poistenia v minulom roku. Nevykonával však žiadnu činnosť, takže príjmu z paragrafu 6: 0,- Sk. Okrem toho bol riadne zamestnaný - par. 5. Podáva daňové priznanie A alebo B, keďže mal počas minulého roka pridelené DIČ?
Ďakujem vopred za prípadné odpovede.
Daňové priznanie B.
0 0
foxyman foxyman

foxyman je offline (nepripojený) foxyman

Vďaka baby!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zita5 Pozri príspevok
Daňové priznanie B.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=397029&postcount=11
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Typ A .
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ja som mala minulý rok taký istý prípad u známeho ako foxyman a DÚ mal výklad že pokiaľ podám DP typ A tak musím dať aj čestné prehlásenie že nemal príjmy podľa §6. Tak sa podalo DP typ B

Asi to záleží aj od DÚ
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aj keď ma v priloženom linku presvedčili,že typ "A" ja podávam tiež typ "B"
V podstate nič neporušujeme.
Akosi sa mi to zdá logickejšie.
Jožko nezabi ma.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
I napriek príspevkom za "A" nebudem svoju odpoveď odvolávať , lebo ja by som podala DP "B" ......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pepa prečo si zmazala príspevok .......
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zita5 Pozri príspevok
Pepa prečo si zmazala príspevok .......
Zitka, lebo ho nepodávam ako rebel, ale v zmysle zákona - preto.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Pepa Pozri príspevok
... lebo ho nepodávam ako rebel, ale v zmysle zákona - preto.
A už nič nemaž.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja poprosím o odpoveď , pri podaní daňového priznania "B" .......čo by som tým porušila ?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zita5 Pozri príspevok
Ja poprosím o odpoveď , pri podaní daňového priznania "B" .......čo by som tým porušila ?
Nič - ale ani ja
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pepa Pozri príspevok
Nič - ale ani ja
No vidíš , takže potom to vyzerá , že správne je aj typ "A" a aj typ "B" . Ale neviem prečo čo ma to ťahá skôr k tomu B ...a to z dôvodu sprostredkovateľa i keď nedosahuje žiadny príjem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dievčatá ,ja začínam podozrievať Richarda,že on navrhuje všetky zákony a čoby len navrhuje,on ich určite aj schvaľuje a to preto ,aby sme ich rozoberali na tejto stránke. Lebo čo zákon,to tisíc výkladov.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

[quote=Zita5;406216]No vidíš , takže potom to vyzerá , že správne je aj typ "A" a aj typ "B" . Ale neviem prečo čo ma to ťahá skôr k tomu B ...a to z dôvodu sprostredkovateľa i keď nedosahuje žiadny príjem.[/quot
Záleží aj od DU. Náš DU v takomto prípade požaduje B a ešte k tomu chce i čestné prehlásenie, že zo živnosti neboli žiadne príjmi.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=jamis;406226]
Zita5 Pozri príspevok
No vidíš , takže potom to vyzerá , že správne je aj typ "A" a aj typ "B" . Ale neviem prečo čo ma to ťahá skôr k tomu B ...a to z dôvodu sprostredkovateľa i keď nedosahuje žiadny príjem.[/quot
Záleží aj od DU. Náš DU v takomto prípade požaduje B a ešte k tomu chce i čestné prehlásenie, že zo živnosti neboli žiadne príjmi.
Presne pre tento istý problém som dala aj súhlas v tejto téme v niektorom z predošlých príspevkov , nakoľko aj ja som mala takýto prípad a podávala som tiež "B" .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Podľa môjho názoru zo zákona jednoznačne vyplýva povinnosť podať daňové priznanie A, resp. daný daňovník mal dokonca možnosť požiadať o
RZD svojho zamesnávateľa. To, že si správca dane vyžiada priložiť k tomu Čestné prehlásenie o tom, že daňovník nemal žiadne príjmy na základe § 6 je právo správcu dane, ale nepotvrdzuje to , že by daňovník mal podať DP typu B. Stotožňujem sa s priloženým linkom od J. Mihála, že druh a výška príjmu sú rozhodujúce pre podanie typu jednotlivého priznania. Daňovník nemal žiadny príjem podľa § 6, nevykázal stratu, t.j. nemal povinnosť podať DP typu B, ale mal príjmy podľa §5, t.j. DP typu A.

Či záleží od DU?? To je 100krát omieľaná problematika, nemalo by záležať od jednotlivého DÚ ale od zákona. Správca dane má však v prípade takéhoto daňovníka právo požiadať podať DP B , a potom je to o inom...

§32
2/ Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať aj daňovník, ktorý za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy len podľa § 5, presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ak
.
.
.

d) daňovník nepožiadal zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti (ďalej len "ročné zúčtovanie") alebo požiadal o vykonanie ročného zúčtovania, ale nepredložil v ustanovenom termíne potrebné doklady (§ 38 ods. 5) na vykonanie ročného zúčtovania alebo je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 9 až 11.
Naposledy upravil evina : 01.03.07 at 18:31
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

katkaj Pozri príspevok
Ja som mala minulý rok taký istý prípad u známeho ako foxyman a DÚ mal výklad že pokiaľ podám DP typ A tak musím dať aj čestné prehlásenie že nemal príjmy podľa §6. Tak sa podalo DP typ B

Asi to záleží aj od DÚ
Ano, stejná zkušenost. Přinejmenším si fin. úřad vyžádá čestné prohlášení (vždy je podezíravý) - dojde zásilka, první co mě napadne, že jsem v průšvihu. Pak musím na poštu, doporučeně odeslat, ... Lepší je požít typ-B a je pokoj.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

pavels Pozri príspevok
... Lepší je požít typ-B a je pokoj.
Na typ B nie je opodstatnenie. Ja by som predložila A a rovno s Potvrdením by som priložila čestné prehlásenie, keď už by som chcela mať pokoj...
Sami si predstavte, ako bude vyzerať v tomto prípade B. Všade nuly, iba pri paragrafe 5 príjmy... Potom vlastne môžu aj A zrušiť...
Naposledy upravil evina : 01.03.07 at 20:22
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

evina Pozri príspevok
Na typ B nie je opodstatnenie. Ja by som predložila B a rovno s Potvrdením by som priložila čestné prehlásenie, keď už by som chcela mať pokoj...
Sami si predstavte, ako bude vyzerať v tomto prípade B. Všade nuly, iba pri paragrafe 5 príjmy... Potom vlastne môžu aj A zrušiť...
Máš pravdu, ale daňari majú väčšiu....a hádať sa s nimi veru neoplatí....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať