Zavrieť

Porady

Daňové priznanie začínajúcej s.r.o.

Poradí mi niekto, prosím, čo mám uviesť v stĺpci 4 súvahy a stĺpci 6 výkazu ziskov a strát pre s.r.o., ktorá vznikla v máji 2006? (za rok 2006 vykazuje stratu)
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Tie stĺpce myslíš bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie? Tak tam neuvádzaš nič. Idú tam údaje z predchádzajúceho roka čiže 2005, čo sa Vás netýka.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A toto poznáte?

    Opatrenie

    Ministerstva financií Slovenskej republiky
    z 31. marca 2003,
    ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva



    Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 4 ods. 2 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve (ďalej len „zákon“) ustanovuje:
    § 2

    Súvaha a výkaz ziskov a strát

    (1) Obsahové vymedzenie položiek súvahy a položiek výkazu ziskov a strát nadväzuje na príslušné účty z rámcovej účtovej osnovy a účty vytvorené účtovnou jednotkou uvedené v účtovom rozvrhu.1)

    (2) Pri zostavení prvej účtovnej závierky po vzniku účtovnej jednotky sa v súvahe v stĺpcoch 4 a 6 vykazujú údaje z otváracej súvahy. Vo výkaze ziskov a strát sa údaje v stĺpci 2 nevykazujú.

    renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

    renatka.zem
    Ďakujem, otázku som položila preto, lebo som čítala toto opatrenie, ale mala som info aj také, že netreba uvádzat nic, ako v predošlej odpovedi od "tuta". Je zaujímavé, prečítat si dve uplne odlisné odpovede, ale myslím, že to opatrenie je to, čoho sa treba držat. Ešte raz ďakujem.

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    Vo vykaze neuvedies ziadne udaje
    V Suvahe v pasivach uvedies zakladne imanie a v aktivach pohladavku voci spravcovi vkladu alebo ak uz bolo zakladne imanie uhradene, tak penazne prostriedky v pokladni alebo na bankovom ucte... aspon my sme to tak robili ...

    renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

    renatka.zem
    zita007:
    Som len začiatočník v účtovníctve, ale skusim ti odpovedat:
    pozri si zákon o účtovníctve č.431/2002Z.z. paragraf 17, odstavec 7
    a tam je:
    účtovná jednotka zostavuje otváraciu súvahu ku:
    a, dňu svojho vzniku
    b, vstupu do likvidácie
    c, účinnosti vyhlásenia konkurzu alebo vyrovnania

    Ja som v nej mala iba základné imanie a pohľadávku za upísané ZI.

    Ak som nepostupovala správne, opravte ma niekto, prosím a hneď aj ďakujem.

    zita007 je offline (nepripojený) zita007

    matka,manželka,podnikateľka zita007
    ďakujem Renatka,
    skúsim si to naštudovať. Ani som nevedela, že také niečo musím urobiť.

    ivo_b je offline (nepripojený) ivo_b

    ivo_b
    https://www.drsr.sk/priznania/uvpod1...7poucenie.html

    Vysvetlivky k súvahe
    • Písmeno „X“ v označení účtu uvedené v riadku súvahy vyjadruje účet doplnený do účtového rozvrhu podľa potrieb účtovnej jednotky.
    • Ak je v riadku súvahy účet označený písmenom „A“ za číslom účtu, ide o analytický účet.
    • Za znamienkom mínus (–) sú v súvahe uvedené čísla účtov, ktoré sa uvádzajú v stĺpci 1 časti 2.
    • Suma položky súvahy v riadku 001 v stĺpcoch 2 a 3 sa rovná sume položky súvahy v riadku 065 v stĺpcoch 4 a 5.
    • Pri priebežnej účtovnej závierke v úplnej štruktúre sa v súvahe vykazujú všetky položky, ktoré majú v účtovníctve účtovnej jednotky obsahovú náplň.
    • Pri priebežnej účtovnej závierke v skrátenej štruktúre sa v súvahe vykazujú súhrnné položky a súhrnné údaje nižšieho radu, ktoré sú v súvahe označené veľkými písmenami, ku ktorým je priradená rímska číslica.
    • Položky súvahy v nulovej hodnote za bežné účtovné obdobie a bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie sa nevypĺňajú.
    • V stĺpcoch 3 a 5 súvahy účtovnej jednotky, ktorá v bezprostredne predchádzajúcom účtovnom období účtovala v sústave jednoduchého účtovníctva sa nevykazujú žiadne údaje.
    • Daňové identifikačné číslo sa vyplňuje, ak ho má účtovná jednotka pridelené.



    https://www.drsr.sk/priznania/uvpod2...7poucenie.html

    Vysvetlivky k výkazu ziskov a strát
    • Ak je v riadku výkazu ziskov a strát účet označený písmenom „A“ za číslom účtu, ide o analytický účet.
    • Suma položky výkazu ziskov a strát v riadku 57 v stĺpcoch 1 a 2 sa rovná sume položky súvahy v riadku 085 v stĺpcoch 4 a 5.
    • Pri priebežnej účtovnej závierke v úplnej štruktúre sa vo výkaze ziskov a strát vykazujú všetky položky, ktoré majú v účtovníctve účtovnej jednotky obsahovú náplň.
    • Pri priebežnej účtovnej závierke v skrátenej štruktúre sa výkaz ziskov a strát zostavuje v úplnej štruktúre.
    • Položky výkazu ziskov a strát v nulovej hodnote za bežné účtovné obdobie a bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie sa nevypĺňajú.
    • V stĺpci 2 výkazu ziskov a strát účtovnej jednotky, ktorá v bezprostredne predchádzajúcom účtovnom období účtovala v sústave jednoduchého účtovníctva sa nevykazujú žiadne údaje.
    • Daňové identifikačné číslo sa vyplňuje, ak ho má účtovná jednotka pridelené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.