Zavrieť

Porady

Prehladnejšia Porada (Svetlo a Tma)

admin
Chcete prispieť ke prehľadnosti tém?

Dnes zavádzam novú funkciu v témach, kde môžete jednotlivým príspevokom udeľovať body plusové (svetlo) a mínusové (tma).
Zelené tlačítko žiarovka (na svetlo).
Červené tlačítko krížik (do tmy).

Kedy posielať "na svetlo" "do tmy"
Aké príspevky posielať do tmy? Nielen nesprávne príspevky, alebo tie s ktorými nesúhlasíte, ale aj tie, ktoré sú pre čitateľa témy "zdržujúce". V téme sa vyskytuje veľmi veľa príspevkov, ktoré sú len aktuálnym vyjadrením pocitu a reakcie na iný príspevok, ktoré sú však nezaujímavé pre nezainteresovanú stranku, ktorá hľadá riešenie.
Na svetlo môžete samozrejme poslať kvalitné príspevky. Okrem počtu + bodov, ktoré sa zobrazia plánujem pridať aj iné sfarbenie príspevku, ktorý dosiahne určitú hranicu bodov. (pre rýchlu orientáciu)

Filter

Tie príspevky, ktoré boli poslané "do tmy" sa Vám nebudú zobrazovať ak to nebudete chcieť.
V záhlaví témy je filter príspevkov, v ktorom si môžete nastaviť aké príspevky chcete aby sa Vám zobrazovali. Ak si nastavíte napríklad filter na "-2 a viac", zobrazia sa Vám všetky príspevky, ktoré majú -2 body a viac. Príspevky s -3 bodmi sa už nezobrazia a namiesto príspevku uvidíte len jeden riadok v ktorom môžete kliknúť na "rozbaliť".

Táto funkcia má za úlohu spoločné moderovanie obsahu našich tém. Už nielen moderátory, ale každý člen môže zasiahnuť do sprehľadnenia Porady.

Kto moderoval príspevok?
Po kliknutí na výsledný počet bodov zviditeľnenia príspevku sa môžete dozvedieť kto poslal príspevok do tmy a kto na svetlo.

Ak sa budete hambiť dávať mínusové body za príspevky, ktoré sú "nepotrebné" tak zruším možnosť videnia kto hlasoval .

Inak u mňa osobne získa sympatie ten kto pomôže sprehľadniť témy a bude dávať hlavne mínusové body za príspevky ktoré "zavadzajú".
Naopak si bude ceniť tých, ktorí budú dávať plusové body za TÉMY (zachvíľu to spustím), aby sme získali rebríček dobrých a zlých tém.

Ako som zviditeľnil/hodnotil príspevok

Keď kliknete na žiarovku alebo krížik tak Vám ostane v príspevku aktívny (farebný) obrázok ikonky na ktorú ste klikli. Tá druhá zošedne. Podľa toho budete môcť rozpoznať či ste už príspevok "moderovali" a ako.


--------
doplnenie:
Hodnotenie tém funguje obdobne.

Hodnotenie tém je samostatné, nesúvisí s hodnotením príspevkov v nej. Ich hodnotenie nie je výsledkom súčtu hodnotenia jednotlivých príspevkov.

Téme buď pridáte hodnotenie hore naľavo od vyhľadávania (keď je otvorená), alebo v zozname tém (keď je otvorený zoznam).

Najlepšie témy nájdete tu:
http://www.porada.sk/topratings.php . Link som pridal do hornej navigačnej lišty Porád úplne nakoniec.

Môžete si zvoliť za posledné 2dni,7dní,mesiac.
Naposledy upravil Richard : 09.03.07 at 07:50
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Richard, ide tu o tvoju novinku, preto by som ťa prosila o vyjadrenie, čo som zle pochopila? :http://www.porada.sk/t7633-p6-nezdan...d=1#post418609

- od príspevku 52

....lebo ja už fakt neviem....chcela som pomôcť, ale asi robím viac zla ako dobra
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Trochu som zazmetkoval a v jednej téme ("Daň na úhradu") som svetielko a tmu dal opačne ako som chcel. Zistil som , že je to nevratné. Nedá sa to vrátiť späť, ako napr. súhlas.

Ono zdanlivo o nič nejde, ale vyzerá to, že som stmavil to , čo bolo správne a "zasvetlil" to čo bolo nesprávne.

Týmto sa zároveň ospravedlňujem .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
STRELEC Pozri príspevok
Trochu som zazmetkoval a v jednej téme ("Daň na úhradu") som svetielko a tmu dal opačne ako som chcel. Zistil som , že je to nevratné. Nedá sa to vrátiť späť, ako napr. súhlas.

Ono zdanlivo o nič nejde, ale vyzerá to, že som stmavil to , čo bolo správne a "zasvetlil" to čo bolo nesprávne.

Týmto sa zároveň ospravedlňujem .
V tom by nemal byť problém. Choď na príspevok, kde si dal svetlo a klikni na tmu a opačne. Zmeniť sa to dá, len sa to nedá celkovo vymazať.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Teraz som poslala jeden príspevok do tmy.Následne na reakcie iných bol príspevok opravený na dobrý.(našťastie to zlé je prečiarknuté a to dobré pripísané. Ale keby vymazal zlé, tak ja tam zostanem, že posielam dobré odpovede to tmy. Ako sa toto dá riešiťť? Teraz sa nebudem vracať k príspevkom vždy či tam tá tma je ešte aktuálna.

Aj tak to nevyzerá dobre lebo tú tmu som tam napriek tomu nechala, lebo vymazať sa nedá.
A dávať teraz tmy aj svetlá sa mi nezdá vhodné.

Ten zlý príspevok si následne každý opravía potom máme v tme aj dobré veci myslím že to môže zmiasť toho zadávateľa otázky.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tiež sa mi to niekde stalo. Asi by bolo riešenie ako pri udelovaní súhlasov, ktoré sa dajú následne zrušiť. Hm?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ALBO Pozri príspevok
Teraz som poslala jeden príspevok do tmy.Následne na reakcie iných bol príspevok opravený na dobrý.(našťastie to zlé je prečiarknuté a to dobré pripísané. Ale keby vymazal zlé, tak ja tam zostanem, že posielam dobré odpovede to tmy. Ako sa toto dá riešiťť? Teraz sa nebudem vracať k príspevkom vždy či tam tá tma je ešte aktuálna.

Aj tak to nevyzerá dobre lebo tú tmu som tam napriek tomu nechala, lebo vymazať sa nedá.
A dávať teraz tmy aj svetlá sa mi nezdá vhodné.

Ten zlý príspevok si následne každý opravía potom máme v tme aj dobré veci myslím že to môže zmiasť toho zadávateľa otázky.
Základom toho, aby sme predchádzali takýmto skutočnostiam je slušnosť nás samých- to znamená ak sa pomýlim a niekto ma opraví, vždy jasne a zreteľne opravu vyznačím. Je to nielen kvôli tomu čo píšeš Ty, ale aj kvôli tomu, aby som nestavala do "tmy" tých, ktorí ma na správnu odpoveď upozornili a ja neviditeľnou opravou staviam týchto Poraďákov do pozície, že opravovali "dobrý príspevok".
/asi z dlhej chvíle/... Zatiaľ jediným opatrením je vždy takýto chybný príspevok citovať, aby bolo vidieť rozdiely v prípade, že tak autor neurobí sám
Skrátka ako vždy hovorím všetko závisí od ľudí, našťastie väčšina opravuje svoje omyly viditeľne
Naposledy upravil evina : 23.03.07 at 10:43
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

evina Pozri príspevok
Základom toho, aby sme predchádzali takýmto skutočnostiam je slušnosť nás samých- to znamená ak sa pomýlim a niekto ma opraví, vždy jasne a zreteľne opravu vyznačím. Je to nielen kvôli tomu čo píšeš Ty, ale aj kvôli tomu, aby som nestavala do "tmy" tých, ktorí ma na správnu odpoveď upozornili a ja neviditeľnou opravou staviam týchto Poraďákov do pozície, že opravovali "dobrý príspevok".
/asi z dlhej chvíle/... Zatiaľ jediným opatrením je vždy takýto chybný príspevok citovať, aby bolo vidieť rozdiely v prípade, že tak autor neurobí sám
Skrátka ako vždy hovorím všetko závisí od ľudí, našťastie väčšina opravuje svoje omyly viditeľne
No dobre evina ale teraz čo s tou tmou, čo som priradila, ten príspevok mi pri nastavení, ktoré mne tu ponúka, vyhodilo, neukazuje ho a pritom je už teraz dobrý.
Chudák zostane navždy zatratený v tme.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Každý môže zmeniť tmu na svetlo, stačí ak kliknete na žiarovku .-)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Richard Pozri príspevok
Každý môže zmeniť tmu na svetlo, stačí ak kliknete na žiarovku .-)
Už som tak aj ja pochodil, že som klikol vedľa ale zároveň na svetlo. A funguje to.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Richard Pozri príspevok
Každý môže zmeniť tmu na svetlo, stačí ak kliknete na žiarovku .-)
Tmu na svetlo ano, ale:

ja sa k tomu príspevku už nevrátim a on zostane v tme
-a ja to nechcem premieňať na svetlo, lebo potom ho akokeby preferujem nad tie ostatné príspevky, ktoré vlasne prinútili tohto opraviť si svoj príspevok. Predsa nebudem dávať teraz do svetla všetky k danej téme aby sa necítili ostatní nedocenení. Podľa mňa by sa to malo dať anulovať tak ako súhlas, =zmažem a už tam nie je.
Aj teraz si to mnohí testujú a keď už raz čosi potlačím ja to neviem dostať späť len tak že ho zviditeľním do svetla.alebo robím niečo zle?
Stále tam mám +1 alebo -1 ale +1- -1 by malo byť nula. Keď som len jeden tak to neplatí,
Ale keď sme už dvaja (viď tvoj príspevok) tam tie počty platia Jozef + ja mínus (sorry) a výsledok je nula.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať