Zavrieť

Porady

havária vozidla - účtovanie o škode

Ahojte, som szčo a prosim o radu, ako zaučtovať havariu vozidla v roku 2006.
Auto odpisujem od roku 2004, kedy som ho kupila na živnosť za 230.000. V rokoch 2004 a 2005 som odpisala po 57500, takže uctovna hodnota vozidla v roku 2006 bola 115.000.
V juni 2006 som mala havariu, poistovna uznala skodu za totalnu a vyplatila poistne plnenie 80.000. vrak auta som predala za 10.000.
Ako mam ukoncit odpisovanie, resp. ako mam zapisat do penazneho dennika tri sumy (115.000, 80.000, 10.000) - do ktoreho stlpca?

Dakujem velmi pekne za pomoc a odpoved.
Usporiadat
books books

books je offline (nepripojený) books

books Pozri príspevok
Ako zaúčtujem likvidáciu poistnej udalosti?
Účtujeme PÚ (platca DPH) a sme s.r.o.
Poškodenie mot.vozidla-úžitkový automobil Ford :
Prišiel nám takýto rozpis od poisťovne:
základ pre poistné plnenie FA 35 700,00 Sk
a.) DPH 19% - 5 700,00 Sk
spolúčasť podľa PZ - 3 000,00 Sk
zníženie poistného plnenia za neprivolanie polície - 2 000,00 Sk

poistné plnenie 25 000,00 Sk (poukázané na účet).

Ja som sa ešte nestretla s účtovaním poistnej škody a preto Vás prosím o pomoc.

Ďakujem.

Môže mi niekto s týmto pomôcť?
Ja s tým nemám skúsenosti a rada by som to mala OK.

Ďakujem
0 0
Katarína Bukátová Katarína Bukátová
Pre books ,Dobrý deň poistné plnenie poukazuje poisťovňa na vaš účet, ak dobre čítam. Dodávateľskú faktúru za opravu vozidla si zaúčtujete na nákl.účet 511 , odpočítate dph. ako klasický dodávateľský záväzok. Poistné plnenie si predpíšte na pohľadávky ostatné MD, strana dal výnosy. Úhradou sa vám vynuluje pohľadávka od poisťovne. Čísla účtov si odkontrolujte podľa účt.osnovy ja účtujem prísp.organizáciu máme trošku inú účt.osnovu.
Naposledy upravil Katarína Bukátová : 08.04.08 at 21:12
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ahojte!
Mali sme havárku auta. Auto má HP. Fa sme platili v hotovosti v servise, tú som si dala do záväzkov a uhradila VOZD cez pokladňu. Potom prišla na účet platba od našej poisťovne , ale bola ponížená o 2000,- Sk za spoluúčasť a to som dala ako iný zdaniteľný príjem , no a potom nám prišla ešte aj tých 2000,- od poisťovne toho šoféra čo nám spôsobil nehodu a tú som dala tiež ako iný zdaniteľný príjem . účtovala som to dobre. pomôžte vďaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AlkaS Pozri príspevok
Ahojte!
Mali sme havárku auta. Auto má HP. Fa sme platili v hotovosti v servise, tú som si dala do záväzkov a uhradila VOZD cez pokladňu. Potom prišla na účet platba od našej poisťovne , ale bola ponížená o 2000,- Sk za spoluúčasť a to som dala ako iný zdaniteľný príjem , no a potom nám prišla ešte aj tých 2000,- od poisťovne toho šoféra čo nám spôsobil nehodu a tú som dala tiež ako iný zdaniteľný príjem . účtovala som to dobre. pomôžte vďaka
Dobre.
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
AlkaS Pozri príspevok
Ahojte!
Mám taký problém neviem ako mám zaúčtovať túto operáciu. V roku 2007/08 som si kúpila auto a dala do podnikania. V 09/2007 sa mi stala havária, že mi narazili auto , ešte že som ho mala havarijne poistené. Auto sme dali opraviť a vystavili mi fa na celú sumu29 469,- Sk, ktorú som uhradila v hotovosti a poisťovňa mi potom poslala peniaze na účet, ale o 2000,- Sk menej, lebo to je spoluúčasť. Neviem ako to mám zaúčtovať, poraďte mi prosím.
Ďakujem AlkaS

Ahojte,možete mi prosím poradť? Mali sme poistnú udalosť , pri ktorej bolo rozbité sklo.Autoservis nam vystavil fakturu.Sme platci DPH.Spolouucast 5000.
My sme fakturu ciastocne uhradili .FA som dala do zavazkov ako reziu a uplatnila odpocet DPH.
Poistne plnenie , ktore prislo od poistovne bolo zaslane rovno na ucet autoservisu .PROSIM...................ako to mam spravne rozuctovat.

FA zavazky
moja uhrada vydavok ovplyvnujuci zakald dane - rezia
A poistne plnenie?

Mam ho dat najskor ako prijem ID a nasledne ako vydaj ID v casti rezia a odpisat fakturu?

Prosim ,pomozte mi.....Dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať