Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO

Prosím o radu, ako postupovať pri spracovaní daňového priznania PO (s. r. o.), ked počas roka 2006 nevykonával žiadnu činnosť, ale ani nie je zlikvidovaná s. r. o.. Je vôbec nutné robiť daňové priznanie, aj ked bude nulové
Naposledy upravil bialica : 13.03.07 at 20:39
Usporiadat
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

azla Pozri príspevok
Ak sa doklady stratia, sú niekde ďaleko v Tramtárii a pod. jedno z riešení je získať doklady nahliadnutím do OR , alebo od správcu dane. Je to však náročnejšie na čas.

Ty, ak vieš, že doklady má minuloročná účtovníčka, tak je jednoduchšie (myslím si) dostať ich od nej ako naookolo...
Ide možno o to, či sú vysporiadané záväzky za minulé obdobia. Napriek tomu si myslím, že doklady patria majiteľovi a nemôže ich držať ako "rukojemníkov".
Ak ľudia chcú, stále sa dá nájsť spôsob a dohodnúť sa tak normalne po "človečenský".
Potrebuješ tých dokladov viacej, toto vidím ako prijateľnejšie riešenie.

Ak by to nešlo a pôjdeš napr. pýtať doklady na DÚ (môžeš mať mnoho dôvodov prečo to robíš .... napr. bývala účtovníčka je odcestovaná, sú archivované na mieste, kde sa nemôžeš dostať ....)
Zase je to len o chcení a o vzťahoch.
Niekedy zaberie milé slovo, niekedy niečo iné ....
Veľmi pekne ďakujem za radu, za posledných 5 mesiacov som nikoho toľko neprosíkala ako býv. účtovníčku, stále sa vyhovárala, niečo málo poslala - no nekompletné, žiadne závierky ( v or nie sú zavkladované), zostavy nehriozia za žiadne roky, posledný týždeň nedvíha tel. vôbec, ani neodpovedá na maily. Zbierala som podklady s úmyslom odovzdať ich účtovníčke, no zostalo to na krku mne...
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

AIMA Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za radu, za posledných 5 mesiacov som nikoho toľko neprosíkala ako býv. účtovníčku, stále sa vyhovárala, niečo málo poslala - no nekompletné, žiadne závierky ( v or nie sú zavkladované), zostavy nehriozia za žiadne roky, posledný týždeň nedvíha tel. vôbec, ani neodpovedá na maily. Zbierala som podklady s úmyslom odovzdať ich účtovníčke, no zostalo to na krku mne...


Ja poznám podobný prípad, 5 rokov nie je schopná účtovníčka odovzdať doklady.... tak sa počiatočné stavy dosadli dohadne podľa Súvahy a Výkazu ziskov a strát, ale kedže tie sú v tisicoch, tak nie sú presne...

Teraz sa ozvala kontrola so sociálky,pani zo sociálky zavolala priamo tejto účtovnícke a vyhrazala sa jej 500 tis. Sk pokutou, účtovnícka sa zľakla a teraz po rokoch dáva veci do poriadku a chystá sa ich odovzdať... konečne... takže aj toto je spôsob...
0 0
Báthorička Báthorička

Báthorička je offline (nepripojený) Báthorička

pomooooc...som už asi úplne blbá! Na účte 688 mám zaúčtovanú sumu cca 10 tis.(mimor.výnosy sa týkali starého roku, pri obrate 90 mil.-zanedbateľná čiastka), ale dala som ju do DP na riadok 290. Je to takto správne? Znižuje mi to výsledok hospodárenia, nie? Alebo to mám odtiaľ vyhodiť?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Aký účtovný prípad to bol ?
0 0
Báthorička Báthorička

Báthorička je offline (nepripojený) Báthorička

vrátená DPH zo zahraničia, r.2007 + nedoručené preplatky miezd z ročného zúčtovania (2006), ktoré sa vrátili, adresát neznámy
0 0
Báthorička Báthorička

Báthorička je offline (nepripojený) Báthorička

som to vyhodila )
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Báthorička Pozri príspevok
vrátená DPH zo zahraničia, r.2007 + nedoručené preplatky miezd z ročného zúčtovania (2006), ktoré sa vrátili, adresát neznámy
Domnievam sa, že nepoužije sa účet 688, ale 648.

Podľa môjho názoru tieto výnosy budú vstupovať do základu dane. (nie je dôvod ich vylúčiť)
a) hodnoa rovnajúca sa vrátenej dph, bola v roku zaúčtovania v sume nákladov
b) preplatok (váš záväzok), ak ho chcete odúčtovať , tak je vašim zdaniteľným príjmom
0 0
Báthorička Báthorička

Báthorička je offline (nepripojený) Báthorička

Vďaka, moje myšlienkové pochody sa uberali tiež týmto smerom, len som musela od toho na chvíľu odísť.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

[QUOTE=Darma111;1005972]Ja poznám podobný prípad, 5 rokov nie je schopná účtovníčka odovzdať doklady.... tak sa počiatočné stavy dosadli dohadne podľa Súvahy a Výkazu ziskov a strát, ale kedže tie sú v tisicoch, tak nie sú presne...

Mám tiež k dispozícii len výkazy 2007, ale ako vyriešim pohľadávky 500 tisíc a záväzky 1 800 tisíc, z ktorých nebolo nič uhrádzané v roku 2008 ani 2009, neviem z čoho sa skladajú, v záväzkoch mi visí 30 tisíc v r. 109 Súvahy voči sociálke, no posledného zamestanca prepustili v 08/2007, v záväzkoch voči zamestancom v r. 108 mám -20, čo to môže byť, je to nejaká záloha? v riadku 058 súvahy sa priebežné položky odpočítavajú od bankového účtu mínusom, teda navyšujú pokladňu?
V riadku 84 je neuhradená strata min. rokov -97 no v zápisnici z valného zhromaždenia 2007 čítam návrh na rozdelenie straty 66 tisíc - nerozdelená strata minulých období. Nerozumiem tomu, účtovníčka, ktorá nechce dať doklady a robila 2007 je znalkyňa v odbore ekonómie, predpokladám, že by mala byť úč. závierka 2007 správne.
Som z toho zúfalá, mala som pozbierať doklady pre účtovníčku, ktorá ich spracuje, nakoniec som žiadne nedostala a zostalo to na krku mne, nebudem ani hovoriť v akom stave išlo na daňový úrad daňové priznanie a výkazy, musím opraviť čo sa dá, ďakujem vopred za Vašu trpezlivosť a rady...
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Možno sa podelí niekto so svojou skúsenosťou, čo robil v takomto prípade.

Domnievam sa, že akokoľvek dobre je spracované účtovníctvo za r. 2007 a Ty máš k dispozícii iba Výkazy .... tak to je veľmi málo. , aby si mohla pokračovať.(pre mňa určite.)

Štruktúru pohľadávok a záväzkov sa nedá z výkazu zistiť absolútne
Akokoľvek by si mala ochotu, účtovníctvo na základe takýchto (skoro žiadných podkladov) sa nedá urobiť.
To bude iba .....ani neviem nájsť slovo ..... ohad ? veštenie ?

Nedaj sa do toho dotlačiť.

....ak existujú doklady (nevzala ich voda), tak už len nájsť spôsob ako presvedčiť bývalú účtovníčku.

Niekedy možno stačí iba zaplatiť nevyrovnané dlhy.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Jedno takéto veštenie už mám za sebou.


Nikdy viac.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Do pondelka to musím zosmoliť, musíme to poslať nemeckej materskej firme aspoň zatiaľ mailom, s tým že neskôr pôjde dodatočné, keď dostaneme papiere od účtovníčky, s ktorou boli záväzky vysporiadané, šlo tam skôr o osobný problém.
Keď účty z minulého obdobia nabalím rokom 2008 a keď dostaneme do rúk papiere ( ktoré dostaneme asi len prostredníctvom trestného oznámenia) ich budem rozpúšťať... Vidím to ako najmenšie zlo...Alebo nie?
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Primitívna otázka?
výsledok hospodárenia v súvahe nerovná sa výsledu hospodárenia vo výkaze ziskov a strát?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

AIMA Pozri príspevok
Primitívna otázka?
výsledok hospodárenia v súvahe nerovná sa výsledu hospodárenia vo výkaze ziskov a strát?
VH v súvahe sa musí rovnať VH vo VZaS ! inak výkazy ani neposielaj, DU ťa vyzve ich opraviť.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

liba2 Pozri príspevok
VH v súvahe sa musí rovnať VH vo VZaS ! inak výkazy ani neposielaj, DU ťa vyzve ich opraviť.
Pozerám účtovńé výkazy za rok 2007, veď iné ani nemám a Vo výkaze r.56 je -154 a v súvahe r.85 má-588. Som z toho jeleň...
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

čast z citátu:
AIMA Pozri príspevok
... účtovníčka, ktorá nechce dať doklady a robila 2007 je znalkyňa v odbore ekonómie, predpokladám, že by mala byť úč. závierka 2007 správne.
...
AIMA Pozri príspevok
Pozerám účtovńé výkazy za rok 2007, veď iné ani nemám a Vo výkaze r.56 je -154 a v súvahe r.85 má-588. Som z toho jeleň...
Vo Výkaze ziskov a strát za rok 2007 je HV v r. 57. (možno ide iba o preklep)

r.57 Výkaz ziskov a strát = r. 85 Súvaha

Výkazy sú (majú byť) zostavené po zaúčtovaní dane.

Skús pozrieť do daňového príznania a aký HV je v r. 100, potom aká je daňová povinnosť a
r.100 DP mínus daňová povinnosť = Hv po zaúčtovaní dane, ktorý má byť v obidvoch výkazoch.

HV pred zaúčtovaním dane je rozdiel medzi výnosmi nákladmi (tie sú tiež uvedené v DP na str.6 v oddieli F. Za hodnovernejší by som skôr brala výsledok z Výkazu ziskov a strát.
Za takého predpokladu - a ak v Súvahe je iný HV - domnievam sa, že chýba môže byť v Súvahe , ale kde ??? ked nemáš hlavnú knihu ..... neviem

(môže byť veľa variant .... môžu byť popletené účty v A a P - hlavne také, ktoré môžu mať zostatok aj aktívny aj pasívny.)
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

azla Pozri príspevok
čast z citátu:




Vo Výkaze ziskov a strát za rok 2007 je HV v r. 57. (možno ide iba o preklep)

r.57 Výkaz ziskov a strát = r. 85 Súvaha

Výkazy sú (majú byť) zostavené po zaúčtovaní dane.

Skús pozrieť do daňového príznania a aký HV je v r. 100, potom aká je daňová povinnosť a
r.100 DP mínus daňová povinnosť = Hv po zaúčtovaní dane, ktorý má byť v obidvoch výkazoch.

HV pred zaúčtovaním dane je rozdiel medzi výnosmi nákladmi (tie sú tiež uvedené v DP na str.6 v oddieli F. Za hodnovernejší by som skôr brala výsledok z Výkazu ziskov a strát.
Za takého predpokladu - a ak v Súvahe je iný HV - domnievam sa, že chýba môže byť v Súvahe , ale kde ??? ked nemáš hlavnú knihu ..... neviem

(môže byť veľa variant .... môžu byť popletené účty v A a P - hlavne také, ktoré môžu mať zostatok aj aktívny aj pasívny.)
Daňové žiaľ nemám ( mám len výkaz a súvahu, ktorú posielali vlani nemeckej mat. spoločnosti), daň ale neplatili, vyšla strata. Rozdiel je 434 tis. Mám podozrenie, že bude v riadkoch 53 súv, je tam zostatok 43, zamestancov firma nemala, nemal by byť zostatok na účte, či môže? Zostatky sú aj v r. 110 - 175 tis, daň neplatili, z daňového prišiel dokonca preplatok začiatkom roka 2009 26 tis., r. 109 - 29 tis. - aké soc. poistenie keď zamestanci sú fuč? V Riadku107 je 54 tis. záv. voči spoločníkovi, na r.108 je -20 tis záväzok voči zamestanocom, prečo mínus? A tiež ostatné záväzky na r.111 sú -4, mám v tom riadny zmätok.
Ďakujem veľmi pekne za ochotu, som naozaj začiatočník, či skôr laik, rada by som priateľovi pomohla, no takéto účtovníctvo za mňa robila vo firme v ktorej ma k tiež k účtovníctvu dotlačili Omega a bola to nová firma, takže žiadne "nabalené" účty.
Veľmi mi pomohla porada, celý víkend na nej visím striedavo s Omegou, moc mi témy pomohli, ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

r.53.............aké pohľadávky ? nemali by tam byť
r. 110..........tam vstupuje viacej účtov; môže byť záväzok napr. z účtu 343 (napr.)
..................avšak ak píšeš, že na dani z príjmov bol preplatok, tak pohľadávka z účtu 341 by mala byť v Aktívach

r. 108 ......ak je hodnota minus, tak to nie je záväzok, je to pohľadávka, potom to patrí do Aktív r. 055


r. 111......ak ma hodnotu mínus, detto, nie je to záväzok, je to pohľadávka

...ale ako dostaneš v Súvahe HV ten istý ako vo Výkaze ZaS ....to neviem cestu....
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

azla Pozri príspevok
r.53.............aké pohľadávky ? nemali by tam byť
r. 110..........tam vstupuje viacej účtov; môže byť záväzok napr. z účtu 343 (napr.)
..................avšak ak píšeš, že na dani z príjmov bol preplatok, tak pohľadávka z účtu 341 by mala byť v Aktívach

r. 108 ......ak je hodnota minus, tak to nie je záväzok, je to pohľadávka, potom to patrí do Aktív r. 055


r. 111......ak ma hodnotu mínus, detto, nie je to záväzok, je to pohľadávka

...ale ako dostaneš v Súvahe HV ten istý ako vo Výkaze ZaS ....to neviem cestu....
na 53 je 43 neviem z čoho sa skladá, na 110 je záväzok ale ešte aký vysoký, no DÚ mala byť skôr pohľadávka, veď v 2Q prišiel preplatok z DÚ.
Netuším ako z tohoto vykorčuľujem, zajtra to musí ísť nemcom, že to bude zle je mi jasné, no aké najmenšie zlo zvoliť, to netuším...
Ďakujem moc, každá rada pre mňa dobrá a hlavne každá je pre mňa novinkou
Naposledy upravil AIMA : 31.05.09 at 16:39
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tu je každá rada drahá. S Nemcami by mal jednať konateľ a vysvetliť stav...Na základe týchto výkazov nedáš nič seriózne dohromady a ja si osobne myslím radšej nič ako blbosť v tomto prípade. Účtovníčke by som zavolala a oznámila jej, že vedenie firmy sa rozhodlo na ňu podať trestné oznámenie a že by bolo dobré, ak by doklady urýchlene predložila. Vidím problém v jej ekonomických znalostiach, ak sa jej nerovná napríklad HV.

Viem, že by si potrebovala inú radu ale nikto tu nedokáže dať dohromady súčet nepresných čísiel...ani Ty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať