Zavrieť

Porady

vzor inventúry pokl.

Prosím Vás má niekto vzor, ako by mala vyzerať inventúra pokladne každý štvrťrok, bola by som vďačná. díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ďakujem veľmi pekne, už aj som si ju skopírovala a nemusí tam byť, že podľa toho a toho zákona, stačí takáto jednoduchá? A keď mám v pokladni napr. 204,03 papierovo, môžem dať 204? díky moc

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sybila3 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne, už aj som si ju skopírovala a nemusí tam byť, že podľa toho a toho zákona, stačí takáto jednoduchá? A keď mám v pokladni napr. 204,03 papierovo, môžem dať 204? díky moc
    V pokladni asi nemáš niečo dobre zaokrúhlené , 204,03 tam nijako nemôže byť ...len 204,- Sk

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    len malá pripomienka - do toho vzoru by som podľa zákona o účtovníctve doplnila aj meno, priezvisko a podpis toho, kto inventarizáciu vykonal (inventarizačná komisia) a podpis hmotne zodpovednej osoby.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No ja som tam mala prevod z minulého roku54119,53, tak mi tam zostalo visieť 0,03 tak neviem, čo s tým?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sybila3 Pozri príspevok
    No ja som tam mala prevod z minulého roku54119,53, tak mi tam zostalo visieť 0,03 tak neviem, čo s tým?
    Ja by som VPD v pokladni zadala výdaj 0,03 zaokrúhlenie a tým vyrovnala sumu na celé koruny .

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    A čo napíšem do dokladu halierové vyrovnanie, alebo osobná spotreba?
    A keď mi v pokladni hostane napr. 500,60, tak to treba na konci roka zaokrúhliť na 0,50 hal. alebo nie? môžem nechať 500,60? dík

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    Zita5 Pozri príspevok
    V pokladni asi nemáš niečo dobre zaokrúhlené , 204,03 tam nijako nemôže byť ...len 204,- Sk
    Myslím, že to môže byť, lebo nie všetky doklady z ERP , ale aj niektoré faktúry nie sú zaokrúhlené, tak v pokladni vznikajú sumy s haliermi, ktoré sa fyzicky nedajú dokladovať. Ja upravujem hotovosť, aby sedela so skutočnosťou pri inventarizácii, no možno by bolo lepšie upravovať hneď pri zaučtovaní dokladu.... možno sa ešte niekto vyjadrí..

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ako dám tých 0,03 ako hal.vyrovnanie alebo dám osobnú spotrebu, aby som sa ich zbavila? Je pravda, že niektorý majú faktúry aj s haliermi, potom je ten prípad 500,60, ale v skutočnosti 10 hal. už neexistuje, čo s tým, mohli by sa k tomu vyjadriť aj ostatní ako to riešia, ďakujem za všetky názory.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    orazel Pozri príspevok
    Myslím, že to môže byť, lebo nie všetky doklady z ERP , ale aj niektoré faktúry nie sú zaokrúhlené, tak v pokladni vznikajú sumy s haliermi, ktoré sa fyzicky nedajú dokladovať. Ja upravujem hotovosť, aby sedela so skutočnosťou pri inventarizácii, no možno by bolo lepšie upravovať hneď pri zaučtovaní dokladu.... možno sa ešte niekto vyjadrí..
    To sa aj má zaokrúhľovať pri účtovaní určite .Ja som to Sybile navrhla ako krajné riešenie , aby nemusela kontrolovať celý rok ...myslím teraz zaokrúhlovanie .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sybila3 Pozri príspevok
    Ako dám tých 0,03 ako hal.vyrovnanie alebo dám osobnú spotrebu, aby som sa ich zbavila? Je pravda, že niektorý majú faktúry aj s haliermi, potom je ten prípad 500,60, ale v skutočnosti 10 hal. už neexistuje, čo s tým, mohli by sa k tomu vyjadriť aj ostatní ako to riešia, ďakujem za všetky názory.

    No 500,60 už určite neplatia , buď platí 500,50 alebo 501 ,-......tých O,10 treba dať mínusom už v rozpise VPD alebo banka pri účtovaní.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No haliere neplatia ale potom prečo niektorí vystavujú faktúry s haliermy napríklad 12345,60, prečo si nezaokrúhlia faktúru a bol by pokoj, tým pádom z pokladne musím dáť úhradu 12345,60.

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    Posielam inventarizáciu pokladne. Možno že pomôže, pokiaľ niekto nemá Alfu.

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    Zita5 Pozri príspevok
    To sa aj má zaokrúhľovať pri účtovaní určite .Ja som to Sybile navrhla ako krajné riešenie , aby nemusela kontrolovať celý rok ...myslím teraz zaokrúhlovanie .
    Takže správne je zaokrúhliť hneď pri zaučtovaní každej učtovnej položky?

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Myslím si, že zaokrúhľovať by sa malo ihneď pri účtovaní pokladničného dokladu podľa toho, koľko sa v skutočnosti zaplatilo. Keď mám doklad na 806,60 aj tak zaplatím len 806,50 a túto sumu aj zaúčtujem.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ešte jedna, ktorá je z porady:

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Prosím o radu, mala by sa robiť aj inventúra stravných lístkov-pokladňa cenín a inv. pokladne sociálneho fondu? A ako by to malo vyzerať? ď

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    sybila3 Pozri príspevok
    Ako dám tých 0,03 ako hal.vyrovnanie alebo dám osobnú spotrebu, aby som sa ich zbavila? Je pravda, že niektorý majú faktúry aj s haliermi, potom je ten prípad 500,60, ale v skutočnosti 10 hal. už neexistuje, čo s tým, mohli by sa k tomu vyjadriť aj ostatní ako to riešia, ďakujem za všetky názory.
    faktúry sú iný prípad - tie sa platia aj prevodom v banke a tam "sa hrajú" aj s haliermi. takže faktúra môže byť aj na sumu 500,60 SK.

    ale stav pokladne musí byť podľa skutočnosti - aj keby si platila faktúru 500,60 SK v hotovosti - buď ju zaplatíš ako 500,50 SK alebo 501,-- SK a rozdiel si zaúčtuješ ako zaokrúhlenie priamo v doklade.

    ja som si na konci roka porovnala stav, účtovne som mala nejaké haliere navyše (počas roka sa rušila valutová pokladňa), tak som spravila nový doklad zaokrúhlenie 548/211
    Naposledy upravil Lubica H : 22.01.08 at 13:03 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.