Zavrieť

Porady

Usporiadat
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

tu je tabuľka
http://www.porada.sk/t9121-leasing-t...light=l%EDzing
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

...a ešte tu mám čosi...prikladám v prílohe
Naposledy upravil ola : 25.03.07 at 15:56
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

prosím poradte začiatočníkovi zaučtovat lízing návesu JU platitel DPH: náves kúpený 27.2.2006, nadob. cena 34 500 eur bez dph, prvá navýšená splátka 27.2.06 5019,08 eur, ďalšie splátky k 25.dnu mesiaca 913,58 eur - 48 mesiacov, finančná čiastka a istina každý mesiac iná suma, ako odpis a kurzový rozdiel? ďakujem za pomoc
0 0
Adri Adri

Adri je offline (nepripojený) Adri

Mam jednu malu - ale hlupu - otazku, ale som zaciatocnik - jedna sa o auto kupene SZCO na leasing: je mozno akontaciu - 1.zvysenu splatku zauctovat naraz ako vydavok, ale je to nutne rozpisovat na 4 roky /je to vac ako 30.000Sk/
Dik..Adri
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Adri Pozri príspevok
Mam jednu malu - ale hlupu - otazku, ale som zaciatocnik - jedna sa o auto kupene SZCO na leasing: je mozno akontaciu - 1.zvysenu splatku zauctovat naraz ako vydavok nie je to možné, ale je to nutne rozpisovat na 4 roky - odpisovať toľko mesiacov, na koľko je uzavretá zmluva /je to vac ako 30.000Sk/
Dik..Adri
..................
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Adri Pozri príspevok
Mam jednu malu - ale hlupu - otazku, ale som zaciatocnik - jedna sa o auto kupene SZCO na leasing: je mozno akontaciu - 1.zvysenu splatku zauctovat naraz ako vydavok, ale je to nutne rozpisovat na 4 roky /je to vac ako 30.000Sk/
Dik..Adri
Nie je možné zaúčtovať jednorázovo ako daňový výdavok. Viď napr.:
http://www.porada.sk/t44945-leasing-...iatocnika.html
0 0
Adri Adri

Adri je offline (nepripojený) Adri

Dakujem za super rychlu odpoved. Takze ak som to pochopila spravne - mesacne odpisujem vydavok ovplyvnujuci zaklad dane: leasing-splatku 3700Sk + 58000/60 (akontacia/5x12mesiacov, co je doba leasingu). SPRAVNE?
Dik..Adri
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Adri Pozri príspevok
Dakujem za super rychlu odpoved. Takze ak som to pochopila spravne - mesacne odpisujem vydavok ovplyvnujuci zaklad dane: leasing-splatku 3700Sk + 58000/60 (akontacia/5x12mesiacov, co je doba leasingu). SPRAVNE?
Dik..Adri
A aj ste si prečítali pripnutý link?
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

dopravca Pozri príspevok
prosím poradte začiatočníkovi zaučtovat lízing návesu JU platitel DPH: náves kúpený 27.2.2006, nadob. cena 34 500 eur bez dph, prvá navýšená splátka 27.2.06 5019,08 eur, ďalšie splátky k 25.dnu mesiaca 913,58 eur - 48 mesiacov, finančná čiastka a istina každý mesiac iná suma, ako odpis a kurzový rozdiel? ďakujem za pomoc


Janka prosím Vás, odpovedzte aj mne, pomôžte...
0 0
Adri Adri

Adri je offline (nepripojený) Adri

Jana Acsová Pozri príspevok
A aj ste si prečítali pripnutý link?
sorry, odpovedala som na prispevok PAULY, Vas sa tam objavil, ked som svoj prispevok odslala... link prave lustim, aj dalsie odkazy...dakujem zatial, az to preluskam, snad to bude jasne...Adri
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
dopravca Pozri príspevok
prosím poradte začiatočníkovi zaučtovat lízing návesu JU platitel DPH: náves kúpený 27.2.2006, nadob. cena 34 500 eur bez dph, prvá navýšená splátka 27.2.06 5019,08 eur, ďalšie splátky k 25.dnu mesiaca 913,58 eur - 48 mesiacov, finančná čiastka a istina každý mesiac iná suma, ako odpis a kurzový rozdiel? ďakujem za pomoc
Istinu zaúčtujete do knihy dlhodobého majetku v deň prevzatia predmetu finančného prenájmu od prenajímateľa. Pripočítate k nej prípadne súvisiace náklady napr. poplatok za uzatvorenie zmluvy a to bude obstarávacia cena, ktorá je východiskom pre odpisovanie.

Pri úhradách záväzku účtujete o výdavku vzťahujúcom sa k istine v peňažnom denníku ako o výdavku nezahrňovanom do základu dane. Kurzový rozdiel nezohľadńujete v istine, ktorá sa premieta do daňových výdavkov formou uzávierkovej operácie ... odpisov.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jana Acsová Pozri príspevok
Kurzový rozdiel nezohľadńujete v istine, ktorá sa premieta do daňových výdavkov formou uzávierkovej operácie ... odpisov.
Čiže istina prepočítaná kurzom platným v deň prevzatia predmetu prenájmu od prenajímateľa je východiskom pre odpisovanie. Kurzový rozdiel viac obstarávaciu cenu majetku neovplyvňuje.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Jana Acsová Pozri príspevok
Čiže istina prepočítaná kurzom platným v deň prevzatia predmetu prenájmu od prenajímateľa je východiskom pre odpisovanie. Kurzový rozdiel viac obstarávaciu cenu majetku neovplyvňuje.
Len sa chcem uistiť. Čiže kurzový rozdiel neovplyvňuje ani splátky finančnej činnosti ? ďakujem
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

viem, že už som trápny, ale ten rozdiel / ked som kupoval náves stálo euro ccc 39sk, teraz ho nakupujem po cca 33sk/, je môj zisk s ktorým nemusím nič robiť ?
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

prosím....
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

mohla by som uplatnit pri OA na leasing prerusenie odpisovania na jeden rok?
ci musim OA odpisat do 36 mesiacov ako plynie leasing?
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

zuzanask Pozri príspevok
mohla by som uplatnit pri OA na leasing prerusenie odpisovania na jeden rok?
ci musim OA odpisat do 36 mesiacov ako plynie leasing?

pokial ja viem, pri lízingu sa nesmie prerušit odpis
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
dopravca Pozri príspevok
Len sa chcem uistiť. Čiže kurzový rozdiel neovplyvňuje ani splátky finančnej činnosti ? ďakujem
Jednotlivé splátky predsa predpisujete v čase ich splatnosti. Tam kurzový sa kurzový rozdiel neviaže ku dňu prevzatia predmetu finančného prenájmu, ale ku dňu splatnosti splátky. Do denníka účtujete výdavok "skutočne uhradený". V knihe záväzkov vyrovnávate kurzový rozdiel bez vplyvu na zápis v PD.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
zuzanask Pozri príspevok
mohla by som uplatnit pri OA na leasing prerusenie odpisovania na jeden rok?
ci musim OA odpisat do 36 mesiacov ako plynie leasing?
Predmet finančného prenájmu odpisujeme počas doby nájmu rovnomerne. Preto nie je možné odpis prerušiť.
0 0
lubkast lubkast

lubkast je offline (nepripojený) lubkast

Prosím poraďte mi.
MV na lizing - dátum prevzatia 9.1. 2007 - t.zn. v knihe DHM účtujem zaradenie v OC bez DPH, úhrada akontácie - účtujem v PD ako VNZD. To je mi jasné. Ale od leasingovky mám splátkový kalendár s dátumom vyhotovenia 22.1.2007 a s dátumom vzniku daňovej povinnosti = dátum splatnosti leasingovej splátky t.j. 5.2.2007.
Ako mám účtovať odpis, ktorý má byť zhodný s dobou splácania leasingových splátok, keď mi vznikol rozdiel jeden mesiac?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať