Zavrieť

Porady

príjem zahraničie-DP

Prosím o prekontrolovanie DP - príjem z ČR.

Hrubý príjem
32 - 229437,00 Kč x 1,314´= 301 480,00
Odvody
33 - 28690,00 Kč x 1,314 = 37 699,00
ZD
34 - 200747,00 Kč x 1,314 = 263 781,00
zrazená daň v ČR
22 666 Kč x 1,314 = 29 783,00

r.36 - 263 781,00
r.37 - 90816,00
r.43 - 90816,00
r.44 - 172 965,00
r.45 - 32 863,00
r.49 - 263 781,00
r.50 - 29 783,00
r.51 - 100,00
r.52 - 32 863,00
r.53 - 29783,00
r.54 - 3080,00
r.56 - 3080,00

je to takto správne, alebo som sa niekde pomýlila?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

..... 1* .
0 0
Janza Janza

Janza je offline (nepripojený) Janza

takže má ešte doplatiť na Daň.úrad 3080,00?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ide o príjem za celý rok alebo len za niektoré mesiace?
Pýtam sa v súvislosti s použitým priemerným ročným kurzom ( či je ten pre daňovníka najvýhodnejší )...
0 0
Janza Janza

Janza je offline (nepripojený) Janza

Ide o príjem za celý rok.
Len sa mi zdá dosť ten nedoplatok
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

S tým sa musíš zmieriť ...
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
A nemá možnosť podať daňové priznanie v Čechách? Ja som robila toho roku dosť českých daňových priznaní a vychádzajú tam dosť veľké preplatky. V Čechách zrážajú dosť veľké preddavky a odpočítateľná položka je ako u nás daňový bonus, teda priamo 7200 CZK z dane.
A ak má náhodou nezamestnanú manželku a deti, na ktoré sa tu nepoberal daňový bonus, tak v čechách funguje spoločné zdanenie manželov a môže si uplatniť bonus, ktorý je 6000 CZK/dieťa
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Lenže keď si dá vrátiť daň v ČR, o to menej bude mať na zápočet v SR. To treba prepočítať ...
Na druhej strane povinnosť podať DP ČR resp. dať si u zamestnávateľa urobiť RZD určite má ...
0 0
Janza Janza

Janza je offline (nepripojený) Janza

Neviem, či má takú možnosť. Môže si ho tam podať ktokoľvek, čo zarába v ČR, alebo musí spĺňať nejaké špeciálne podmienky?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Skôr by som povedala, že má povinnosť vysporiadať si daň v ČR . V ČR je daňovník s obmedzenou daň.povinnosťou, v DP v ČR zdaňuje iba príjmy z ČR, v slovenskom celosvetové.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Johanka Pozri príspevok
Lenže keď si dá vrátiť daň v ČR, o to menej bude mať na zápočet v SR. To treba prepočítať ...
Na druhej strane povinnosť podať DP ČR resp. dať si u zamestnávateľa urobiť RZD určite má ...
Súhlasím, škoda ale, že pokiaľ pracuje celý rok v Čechách nenechá si vystaviť potvrdenie o daňovej rezidencii tam. Chlapi, ktorým robím DP si to povybavovali, tu na Slovensku DP nedávajú a skutočne tie preplatky aj s bonusmi a spoločným zdanením s manželkou boli až do 30000 CZK
0 0
Janza Janza

Janza je offline (nepripojený) Janza

teraz už naozaj neviem, ako jej poradiť. Lebo čo sa týka ČR, neviem či tam má niekoho, kto by jej to DP vypísal. Preto si to dala v SR, len ju s tým nedoplatkom asi nepoteším.
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Zdravím Vás, už sme si dávno vydýchli od DP, no dnes nabúral moju spokojnosť jeden klient, ktorému som poradila, že musí príjem v ČR zdaňovať doma-v SR, tiež mu vyšlo doplatiť daň (čo ho dosť "bolelo") a teraz mi nahnevaný volal, že mu iný účtovník tvrdil, že to nemusel vobec podavat, ked ma prijmy iba c ČR. No ja som pozerala §§45, 32 a myslim si, že musi podavat. Možete ma v mojej vedomosti podporiť ?, zda sa mi že kedysi to tak bolo ale neviem,,,Tento rok som si už bola úplne istá - veď som to tu na porade študovala krížom krážom. Dúfam, že to tu niekto najde, nechcela som zakladat novu temu. Ďakujem,,
0 0
Nagy Eva Nagy Eva

Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

Musi podavat, aj ja som mala taky isty pripad. Aj moj klient bol nespokojny, ze musi dodanit. Opytal sa druheho uctovnika, povedali, ze to ma dobre. Ale ja som sa nahnevala, a povedala som, ze sa mi nepaci, ze ma kontroluje. :-(
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

No veď aj mňa sa to dotklo, ale keď budem mať istotu na 200%, tak si urobím poriadok, zatiaľ som bola opatrná, konfrontácia patrí k životu, ale musí byť podložená, len ma štve, že niekto len tak "hádže slovíčkami" a je frajer.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Majkas a Nagy Eva, z vašich úvah sa nedá jednoznačne posúdiť, či vaši daňovníci boli povinní podať DP v SR, t.z. či sú rezidenti SR(daňovníci s neobmedzenou daňovou povinnosťou). Keďže obe máte predplateného DRAK-a, doporučujem vám tému Zdanenie príjmov zo zahranicia v kocke(klikni).
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Ďakujem Marína, ak možem, upresním:
trvaly pobyt -SR, zamestnaný v ČR 1-5.mesiac a potom 9-12.mesiac, býva tam na týždňovky (čiže nependluje každý deň)
podla toho, čo som prečítala, ak tam bude pracovat cely rok, moze si vybavit na FU v Cechach danoveho domocila,
ale ten rok 2006 to mal prerusene v CR
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

ešte upresnenie:
-stály byt má v ČR aj SR
-stredisko řivot.záujmov 1-9.mesiac SR (rodičia bývajú na Slovensku),
10-12.mesiac- ženatý (manželka študuje v ČR, ale ma trv.pobyt v SR)-tak neviem,
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Podľa uvedeného má FO stály byt v oboch zmluvných štátoch. Pokračujeme ďalším bodom.
Ak má stály byt v oboch zmluvných štátoch, považuje sa za rezidenta toho štátu, kde má stredisko svojich životných záujmov, t.z. rodinné vzťahy, kultúrne, sociálne, hospodárske a pod.
Ak má väzby na tieto vzťahy v SR, je rezidentom SR. Ak má aj v ČR, pokračujeme ďalším bodom.
Ak nie je možné určiť, v ktorom štáte má FO stredisko svojich životných záujmov, považuje sa za rezidenta toho štátu, v ktorom sa obvykle zdržiava.
Ak sa zdržiava v oboch zmluvných štátoch, je rezidentom toho štátu, ktorého je štátnym príslušníkom.
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Ďakujem veľmi pekne Marína, už mi to je jasné,
nech sa Vám darí,
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Robila som prvý krát DP na základe potvrdení z ČR. Prosím o prekontrolovanie či som to zvládla:
DP typ A
r.36: 114835
r.37: 95616
r.43: 95616
r.44: 19219
r.45: 3651
r.49: 114835
r.50: 5200
r.51: 100,00
r.52: 3651
r.53: 3651
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať