Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Práve likvidujem letnú výsadbu a ponúkam ak si niekto ešte nestihol zaštepiť muškáty červené ťahavé /neskutočné množstvo/tohto roku mali dĺžku asi 1,5m, žlté a ružové anjelské trúby, kanu červenú. Som 4km od BB.
P1010068.jpg  
011-8.8.10.jpg  
dňa 27.7.2010 070.jpg  
1/1
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
V roku 2016 mi svetová organizácia BGI uznala a zapísala do svetového registra moj vlastný slachtenec novovyslachteny kutlivar ktory som pomenovala po dcérach - Kristina Michaela. Rovnako bola zapísaná aj do Európskeho registra novoslachtencov v Nemecku. Kristína Michaela - na fotke, jej dopestovanie od semena trvalo 4 roky. (1 fotka)
IMG_20171006_140755_882.JPG  
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dievčatá, vykopala som nejaké cibuľky bielych ľalií, tak ktorá máte záujem, napíšte adresu do ss. Vysádzať sa majú do polovice septembra. V priloženom linku je návod a vraj sa môžu aj zo šupiniek. To som neskúšala. Voľných je tak 10 kusov. Žabka aj Tebe pošlem bez objednávky, nech vonia na chalupe. http://www.zahrada-sk.com/a/sk/652-l...la-%C4%BEalia/
4 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Kandrea Pozri príspevok
musím teda pozrieť na čo je dobrý a komu by mohol pomôcť :-)
už z názvu je zjavné na čo slúži, ale samozrejme ako každá liečivka, pomáha aj na m,nožstvo iných ochorení.

Ú Č I N N O S Ť :Alantoín povzbudzuje proliferačné procesy v organizme, urýchľuje regeneráciu tkanív a - podľa najnovších výskumov - zvyšuje tvorbu neutrofilných leukocytov. Podporuje regeneráciu poškodených alebo atrofických slizníc a podporovaním tvorby kalusu napomáha hojenie zlomenín kostí. Vnútorne sa podáva pri chemickom alebo termickom poškodení slizníc a pri atrofii slizníc žalúdka i faryngu (napr. v geriatrickej praxi). Ako kloktadlo sa ordinuje pri ťažko sa hojacich zápalových ochoreniach v ústnej dutine (pri paradentóze, gingivitíde, recidivujúcich stomatitídach a pod.), čo sa využíva aj v pediatrickej praxi.
Pre ochranný účinok slizu a vplyv alantoínu na urýchlenie hojenia defektov slizníc sa rastlina už tradične podáva pri žalúdočných a dvanastníkových vredoch. Protizápalový účinok trieslovín a ostatné výhodné zložky predurčujú drogu aj na vonkajšie použitie pri ťažko sa hojacich ranách, vredoch predkolenia, dekubitoch, následkoch omrznutia alebo popálenia, ako aj pri zápalových ochoreniach vonkajších pohlavných orgánov, inflamovaných hemoroidoch a pod.
Experimentálne dokázaný tlmivý vplyv alkaloidov na centrálny nervový systém pri podávaní v terapeutických dávkach sa v humánnej medicíne zatiaľ veľmi nevyužíva.
Droga sa používa aj ako expektorans - napomáha vykašlávanie a rýchlejšie hojenie zapálených slizníc dýchacích ciest.
Pre výhodnú sanáciu slizníc a výrazné diuretické vlastnosti sa ordinuje aj pri zápaloch močových ciest, pričom sa obvykle kombinuje s doplňujúcimi drogami.
P O U Ž I T I E : KOREŇ:
ZÁPAR: Na prípravu záparu sa používa jednoltivá dávka 1 g alebo 2 kávové lyžičky drogy na šálku vody; pije sa 1 krát denne. Pri kratšej kúre sa môže ordinovať Decoctum Radicis symphyti (1 lyžica rozdrvenej drogy sa maceruje asi 12 hodín v 1 a 1/2 pohári vody a potom sa uvedie do varu); užíva sa po 1/2 pohára 2-krát denne.
ODVAR: Odvar s rovnakou koncentráciou sa môže používať aj na kloktanie a na obklady.
PRÁŠOK: Práškovaná droga sa podáva v dávke 1-2 kávové lyžičky, ktoré sa zapijú vodou.
MASŤ: Používa sa zvonka pre urýchlenie hojivých procesov.
ČERSTVÝ KOREŇ: Použitiu zvonka i zvnútra dávame prednosť čerstvým koreňom, ktoré upravujeme nastrúhaním na jemnejšom strúhadle


prebraté zo stránky : www.gymzv.sk
3 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

ela77 Pozri príspevok
Kostihojová tinktúra je veľmi dobrá na bolestivé kĺbové a iné ochorenia, len treba zistiť správny recept, aby ste nedopadli ako ja. Manžel ma po návrate z kúpeľov(to už bolo dávno, ale často na to spomíname) čakal s plným vedrom koreňov tohto kostihoja, lebo som používala nejakú tinktúru vyrobenú v Rumunsku a zdroj predaja sa stratil, tak že si ju vyrobíme. Myslela som, že čím drobnejšie bude koreň rozdrvený, tým sa lepšie vylúhuje. Kto to neskúsil, tak by neuveril. Rozhodli sme sa tie korene zomlieť na mäsovom mlynčeku, natlačili sme ich najskôr do fľaše, potom do zavar. pohárov a začali zalievať. Najskôr vodkou, lenže to začalo okamžite nasávať a zväčšovať sa . Pošla na to všetka vodka, poľský špiritus a siahli sme aj po dobrej domácej slivovici. To rástlo ako huspenina a mala som pocit, že to vlastne ani nebude tekuté, ale iba akási nepoužiteľná huspenina, ktorú z fľaše nedostanem. Zvyšok koreňov sme vyhodili a skončili s výrobou tinktúry. Pre istotu som to ale odložila a možno po roku sa z toho dalo aj použiť niečo tekuté. Ale na to ako sme si odľahčili pri tej výrobe bar s alkoholom na to spomíname ešte aj dnes. Potom mi niekto radil, že tie korene mali byť iba nakrájané na kúsky. No ale ja som chcela aby to bolo čo naj... Takže nedoporučujem mlieť korene, nebude vám stačiť zásoba alkoholu v bare, všetko to tá potvora vtiahla do seba. Bolo nám ľúto hlavne tej slivovice, ktorá je svojim spôsobom tiež liek.
Tu je recept:


Príprava tinktúry: koreň kostihoja očistíme kefkou, dôkladne umyjeme a pokrájame na malé kúsky, naložíme do fľaše a zalejeme alkoholom, skladujeme na teplom a slnečnom mieste

Príprava balzamu proti plesňovým ochoreniam nôh: 20g rozmarínu a 20g kostihoja zmiešame s 1 litrom olivového oleja, všetko ponoríme do studeného vodného kúpeľa a necháme pomaly zohrievať. Zmes nesmie vrieť! Necháme vychladnúť na telesnú teplotu, scedíme cez gázu a necháme odstáť do nasledujúveho rána. Roztopíme 40g včelieho vosku a primiešame do zmesi. Aby bola liečba účinná, balzam používame 4 - 10 týždňov.


www.fit.server.sk
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Maňuša Pozri príspevok
Bola som aj v KE, ale po jahodách ani stopy... Takže už to asi toho roku nestihnem. Ale aj tak ďakujem za radu. Prajem pekný víkend.
Dnes v Nitre na výstavisku mali jahody - pekné a viac druhov. Nebude u Vás nejaká výstava kvetov,alebo zeleniny? Skús pozrieť, určite tam nájdeš.
3 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

na jar sa sadí tiež,ale to je už škoda poškodzovať korene ked raší,a je ešte v zemi a nevidieť dobre všetky odnože kedže sú pod zemou
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona


babicka1 Pozri príspevok
ahoj kúpila som sirôtky ,primulky,hyacint,gardeniu,rododendrom v malých kohlíkoch ,môžem ich dat už von? nezmrznú mi dakujem
Male kochliky znamenaju, ze kvietky nemaju dostok zeminy okolo korienkov, takze im moze este uskodit mraz. Radsej chvilu pockaj
Naposledy upravil arizona : 09.03.12 at 21:12
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ajuschka Pozri príspevok
Ahojte,

Prosim prosim zhanam zopar hluz batatov a topinambur do zahradky, hrozne zle sa to zhana. Okolie Galanty alebo BA?
vdakaaa

aja
Topinambury boli u nas v r. 2011 zaradene medzi invazivne rastliny, za ich pestovanie hrozi pokuta az 3000€.
Asi preto sa nikde nepredavaju

O predaji sa zmieňuje zákon 543/2002 par. 7 od. 2: Invázne druhy je zakázané dovážať, držať, pestovať, rozmnožovať, obchodovať s nimi, ako aj s ich časťami alebo výrobkami z nich, ktoré by mohli spôsobiť samovoľné rozšírenie invázneho druhu.
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...45&Rocnik=2011

bataty,predaj : http://www.zahradnictvokruh.sk/batat...030-skup02.php
3 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Nová slovenská odroda Ivonna (foto) odpredam z tohoto krásneho kultivaru rezy z matky.
gallery_2614_1548_52744-2.jpg  
3 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
lillka Pozri príspevok
ahoj, chcem zmenit odrodu zemiakov....
nevie niekto poradit kde by som ich mohla kupit?

dakujem za odpoved.
...ahoj, kúpiš ich v Hornbachu v oddelení "záhrada"
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

JanaDr Pozri príspevok
Dobrý deň,

má niekto z vás doma "Morušu"? ako by som si ju mohla rozmnožiť? má niekto skúsenosti?
http://www.porada.sk/t82833-morusa.html
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Maňuša, ak chceš kupovať v Hornbach aj v Baumax maju krasne a viac druhov, sú v priesadníkoch, teda môžeš čakať aj tohtoročnú úrodu. Cena je výborná!

Moruša sa očkuje na podpník, ak chceš, ozvi sa môžem sprostredkovať od renomovaného záhradníka, iba si myslím, že tento rok je už neskoro.
Ak bude sezóna nafotím, aké máme doma plody my..
Je však viacero druhov, máš niečo vybraté?
listy moruše v množstve 3 gr. denne výrazne ovplyvňujú diabete-znižujú cukor v krvi!!
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Maňuša Pozri príspevok
Bola som aj v KE, ale po jahodách ani stopy... Takže už to asi toho roku nestihnem. Ale aj tak ďakujem za radu. Prajem pekný víkend.
na jahody je najlepší čas koncom leta-na jeseň. Vtedy každý čistí hriadky a obtrháva prebytočné výhony. Popýtaj sa nejakej susedky na okolí, niekto sa rád toho zbaví a podaruje, akoby mal vyhodiť.
2 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Ako som sľúbila prikladám foto rebarbory
110520101807.jpg  
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Hunter82 Pozri príspevok
Ahoj Owecka, ja som zo Zv. Listočky ti venujem rada. Nemas niekoho kto by ich vyzdvihol? Alebo napr.aj niekoho v BA? Pojdem do BA, mohla by som ich napr. niekomu dať. Neviem či by vydržali prepravu poštou. Možno autobusarovi, neviem...nenapada este teba nieco?
Zabaľ stonky so servítiek nasiaknutých vodou a celé zabaľ do suchých novín. Poštou pošli začiatkom týždńa, nie pred víkendom.
Lístočky by to mali zvládnuť
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lavanda Pozri príspevok
Neviem, či to nie je v tejto rubrike , ale už som hľadala kade-tade, nenašla som to... Niekto hľadal do prenájmu záhradku v okolí Rače, nepamätáte si, kto? Ak viete, kde to bolo, pošlite mi, prosím, link, prípadne ak si to prečíta ten, čo o to mal záujem, nech sa mi ozve prostredníctvom SS, je to dosť súrne. Vďaka.
Skús tu http://www.porada.sk/t140633-chcela-...ml#post1410164
2 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Moje tohorocne kvitnutie Theas Liebling az 3 etazove kvety cervena ako paradajka zadarila sa ! Parada som spokojna.
Theas Liebling.jpg  
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

kukučka
Ja tiež túžim po tých starých bielych ľaliách, ak by mal niekto z vás prebytky a bol by ochotný poslať balíček s pár cibuľkami, veľmi by ma potešil.
Mám bielu ľaliu. Ona je potvora, všade nekvitne. Na humne bola veľa rokov a nekvitla, teraz je na ulici. V čase sadenia sa prihlás cez ss, pár pošlem.
2 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Kandrea Pozri príspevok
Áno je liečivá, ale keď je už v každej hriadke....
Kostihojová tinktúra je veľmi dobrá na bolestivé kĺbové a iné ochorenia, len treba zistiť správny recept, aby ste nedopadli ako ja. Manžel ma po návrate z kúpeľov(to už bolo dávno, ale často na to spomíname) čakal s plným vedrom koreňov tohto kostihoja, lebo som používala nejakú tinktúru vyrobenú v Rumunsku a zdroj predaja sa stratil, tak že si ju vyrobíme. Myslela som, že čím drobnejšie bude koreň rozdrvený, tým sa lepšie vylúhuje. Kto to neskúsil, tak by neuveril. Rozhodli sme sa tie korene zomlieť na mäsovom mlynčeku, natlačili sme ich najskôr do fľaše, potom do zavar. pohárov a začali zalievať. Najskôr vodkou, lenže to začalo okamžite nasávať a zväčšovať sa . Pošla na to všetka vodka, poľský špiritus a siahli sme aj po dobrej domácej slivovici. To rástlo ako huspenina a mala som pocit, že to vlastne ani nebude tekuté, ale iba akási nepoužiteľná huspenina, ktorú z fľaše nedostanem. Zvyšok koreňov sme vyhodili a skončili s výrobou tinktúry. Pre istotu som to ale odložila a možno po roku sa z toho dalo aj použiť niečo tekuté. Ale na to ako sme si odľahčili pri tej výrobe bar s alkoholom na to spomíname ešte aj dnes. Potom mi niekto radil, že tie korene mali byť iba nakrájané na kúsky. No ale ja som chcela aby to bolo čo naj... Takže nedoporučujem mlieť korene, nebude vám stačiť zásoba alkoholu v bare, všetko to tá potvora vtiahla do seba. Bolo nám ľúto hlavne tej slivovice, ktorá je svojim spôsobom tiež liek.
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..sadbové zemiaky mali aj v záhradnictve Iveta v Bratislave- Rusovciach, a dosť veľký výber odrôd tak skús sa informovať tam,
Zahradníctvo Iveta
Kovácsova 357/133
851 10 Bratislava - Rusovce
Slovenská republika tel. 0903 433 033
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať