Zavrieť

Porady

S.R.O a živnosť

Zdravím

Chcem sa opytať ci je mozne aby som v jednej firme posobil ako konatel cize mal s.r.o a zaroven posobil ako zivnostnik v druhej spoločnosti ?



Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jord Pozri príspevok
    Zdravím

    Chcem sa opytať ci je mozne aby som v jednej firme posobil ako konatel cize mal s.r.o a zaroven posobil ako zivnostnik v druhej spoločnosti ?



    Dakujem
    Môžeš byť konateľom v s.r.o. a mať aj živnosť.
    Neviem presne čo si ty myslel, že pôsobíš ako živnostník v inej s.r.o...

    jord je offline (nepripojený) jord

    jord
    OK

    Teraz pracujem v S.r.o na TPP
    >>
    idem si zalozit vlastnu s.r.o a chcem v povodnej praci prejst na pracovny pomer ako živnostnik
    >>
    A otazke je ci mozem posobyt aj vo vlastnej sro ale pracovat aj v inej ale uz ako zivnostnik

    Dik mam v tom zmatok sorry

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jord Pozri príspevok
    OK

    Teraz pracujem v S.r.o na TPP
    >>
    idem si zalozit vlastnu s.r.o a chcem v povodnej praci prejst na pracovny pomer ako živnostnik
    >>
    A otazke je ci mozem posobyt aj vo vlastnej sro ale pracovat aj v inej ale uz ako zivnostnik

    Dik mam v tom zmatok sorry
    AKo živnostník na PZ nemôžeš pracovať. Jedine ako dodávateľ prác, služieb.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jord Pozri príspevok
    OK

    Teraz pracujem v S.r.o na TPP
    >>
    idem si zalozit vlastnu s.r.o a chcem v povodnej praci prejst na pracovny pomer ako živnostnik
    >>
    A otazke je ci mozem posobyt aj vo vlastnej sro ale pracovat aj v inej ale uz ako zivnostnik

    Dik mam v tom zmatok sorry
    Ako som napísala vyššie, principiálne môžeš mať aj svoju s.r.o. a aj svoju živnosť a sú to dva subjekty. Predpokladám, že založíš jednosobovú s.r.o.
    Otázkou ale je, čo na to povie tá prvá s.r.o., či ide o ten istý výkon činnosti ako má v predmete tá s.r.o., v ktorej teraz pracuješ a či s tým bude súhlasiť - tam vidím konflikt záujmov...

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    je tam porusenie zakazu konkurencie, ale je to nesankcionovatelne. nebute predsa ako vlastnik svojej s.r.o. zalovat seba ako fyzicku osobu o nahradu skody. to moze urobit iba schizofrenik. takze je to v pohode. podla mna si ale zbytocne komlikujete zivot. vsak mozete robit so svojou s.r.o. pre druhu s.r.o., ktora je teraz Vasim zamestnavatelom. zivnost je s prepacenim blbost.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    adv Pozri príspevok
    je tam porusenie zakazu konkurencie, ale je to nesankcionovatelne. nebute predsa ako vlastnik svojej s.r.o. zalovat seba ako fyzicku osobu o nahradu skody.
    Porusenie zakazu konkurencie je trestnym cinom (ak sa sposobi vacsia skoda), takze je to velmi velmi sankcionovatelne (...potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky).
    Takze v ziadnom pripade neodporucam.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Potrebujem poradiť ohľadom s.r.o.
    SZČO zakladá s.r.o. (z rôznych dôvodov sa takto rozhodol), živnosť chce ponechať - existujú tu oprávnenia , ktoré sú potrebné na vykonávanie niektorých druhov činností. S.r.o. - firma bude poskytovať služby, ale zároveň potrebuje od SZČO nakúpiť tovar, kotrý SZČO vyrába. Je vôbec možné , aby SZČO obchodovala s s.r.o., kde zakladateľom a zároveň konateľom je tá istá osoba? Neviem či som to napísala dosť zrozumiteľne, prosím, ktorý par. o tom hovorí. Ďakujem.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Je to možné a funguje to úplne bežne. Jedná sa o dva právne subjekty a nikoho nezaujíma kto je vlastník. Čiže PO fakturuje FO a opačne. (Aj ked ide o tú istú osobu z pohladu vlastníctva. )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.