Zavrieť

Porady

banánový koláč

Dobrý deň,

nemáte niekto nejaký recept na výborný banánový koláč, hlavne jednoduchá príprava. Ďakujem. Janka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ešte som ho neskúšala, ale vyzerá to dobre, asi zajtra vyskúšam:

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janulkas Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    nemáte niekto nejaký recept na výborný banánový koláč, hlavne jednoduchá príprava. Ďakujem. Janka
    Skús zadať do hľadáčika koláče, a tam si môžeš šantiť v bohatom výbere.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    janulkas Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    nemáte niekto nejaký recept na výborný banánový koláč, hlavne jednoduchá príprava. Ďakujem. Janka
    Už dávnejšie uvažujem, že vyskúšam tento rýchly recept:
    Potrebujeme
    3 banány (keď sú malé, tak 4)
    150 g kryštálového cukru
    300 g polohrubej múky
    2 celé vajcia
    1 prášok do pečiva
    1 dcl oleja
    štipku soli
    posekané orechy
    hrozienka alebo posekané kandizované ovocie
    posekanú čokoládu

    Banány rozmiagame vidličkou, potom ich aj s cukrom, múkou, vajíčkami, práškom do pečiva, olejom a obligátnou štipkou soli zmiešame v mise. Cesto by malo byť mierne napenené, s viditeľnými kúskami banánov. Nakoniec do neho vmiešame orechy, hrozienka či kandizované ovocie a čokoládu. Potom si vymastíme formu, v ktorej koláč hodláme piecť. Hore uvedené množstvo cesta tak akurát zmestí do dvoch foriem na biskupský chlabíček.

    Cesto vo forme akéhokoľvek tvaru (aj klasický plech ) strčíme do rúry vyhriatej na 180° a pečieme približne 50 minút.
    Koláčik sa podáva len tak alebo spolu so šľahačkou a karamelovou či čokoládovou polevou, ktorú dostať v obchode.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ja robievam banánovo orechovú roládu. Je to roláda v ktorej je v strede banán. Je fantastická a rýchla. Ak bude záujem doma pozriem a hodím recept.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anmary Pozri príspevok
    Ja robievam banánovo orechovú roládu. Je to roláda v ktorej je v strede banán. Je fantastická a rýchla. Ak bude záujem doma pozriem a hodím recept.
    Vynikajúce sú aj Slonie slzy.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janulkas Pozri príspevok
    Dakujem, no orechy nemozeme, no tie slonie slzy by boli dobre.
    Receptíček môžem až zajtra, alebo dnes po práci, mám ho doma založený.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Je to veľmi podobné ako slonie slzy. Idú tam však sparené orechy a plnka sa varí aj s Herou. Pripojím však ešte jeden recept, ktorý mne veľmi chutil
    Naposledy upravil anmary : 19.04.07 at 14:09

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Ja pridám tip nie na koláč v pracom slova zmysle, ale skôr na také banánové jednohubky. Potrebujeme, banány, okrúhle piškóty a varovú čokoládu.
    Banány nakrájame na kolieska a vkladáme medzi 2 piškóty, prepichujeme špáradlom a potom namáčame v rozpustenej čokoláde. Je to jednoduché a chutné. Najlepšie chutia na 2.deň, keď trošička zmäknú.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Robím tiež tieto jednohubky, ale moje sa dajú jesť okamžite.

    Okrúhle piškóty totiž namáčam v rume, ktorý je zmiešaný s trošinkou vody
    medzi dve piškóty dám koliesko banánu a vložím do pap. košíčka a polejem čokoládou. Vyzerá to super a chutí ešte lepšie.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ešte mám veľmi dobrý recept na koláč z banánového granka. Nejdú do neho banány, len banánové granko. U nás doma má veľký úspech. Ak by bol záujem, pridám recept.

    spisak je offline (nepripojený) spisak

    spisak
    Ahoj. Potrebujes BBkeksi opavia. Jedne svetle jedne tmave. Pol kila netucneho tvarohu, 200g masla 200g cukru, 3 banany. vanilkovy cukor, citronovu kôru, aj stava sa môze pridat. Aku plnku si spravis taku budes mat. Podla tvojej chuti. Ja pridavam aj vajecny liker. Skvelo doporucujem, dostane vybornu chut. Keksi naukladas, sedem krat tri. Nie na vysku, pozdls. Vymiesas maslo s cukrom , pridas tvaroh, a ingrendiencie, podla vlastnej chuti. Na prve keksi natries tensiu vrstvu, das dalsiu vrstvu keksou, a zbytok plnki. Navrch das banany, ja to zvyknem potom ich poliat pikaom kakaovym. Dostat ho v takej tube, staci mensie. To vsetko mame na alobale. Poto z toho spravis pomocou alobalu striesku, abo trojuholnik. Nakoniec cokoladovu polevu, a na 2 hodina do chladnicky. Keksi namacat netreba, krasne zmeknu. Namiesto bananou môzte dat ine ovocie. Keksi ukladat do sachvnice. Ked budes mat svetle, das svetle. Na chuti to nic nemeni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.