Zavrieť

Porady

Stavba záhradného krbu

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť, ak je tu niekto, kto to už niekedy robil alebo sa s tým stretol - myslím tým záhradný krb. Chceli by sme si postaviť pri rodičovskom dome krb, len nevieme ako na to. Má niekto niejaky stavebný plán - postup ako sa to stavia? Môj otec aj s manželom sú celkom šikovní kutili, ale na to si akosi netrúfajú. Chceli by to spojiť aj s udiarňou, vraj to niekde videli. Viete nám poradiť?

Ďakujeme
Usporiadat
Deniska1985 Deniska1985

Deniska1985 je offline (nepripojený) Deniska1985

Chceme si postaviť na záhradke menší krb. Kedže nám to nemá kto, tak sa cheme opýtať, ako treba postupovať, čoho sa vyvarovať. Pozerala som aj rôzne stránky na internete ale nič dobré som nemašla čo by nám pomohlo od prvého kroku. ďakujeme za každú radu.. mám predstavu ako by mal vyzerať, viď foto
Naposledy upravil arizona : 25.07.09 at 10:29
krb-milos.jpg  
záhradný krb.jpg  
1/1
0 0
Milan Sitár Milan Sitár

Milan Sitár je offline (nepripojený) Milan Sitár

Tiež idem stavať krb vlastnými rukami, celé teleso okrem ohniska bude zo skál.
Vie niekto poradiť aká skala je vhodná, aby nepukala, prípadne aká je nevhodna?
Ďakujem
0 0
mackojojo mackojojo

mackojojo je offline (nepripojený) mackojojo

No ja som staval komlet altánok aj s krbom + udiaren. Projekt krbu som našiel na nete. Prikladám aj nejaké foto pred začatím prác a teraz.
Za domom48.jpg  
Za domomm16.jpg  
02150700.jpg  
07084558.jpg  
29062011167.jpg  

29062011173.jpg  
1/1
7 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

mackojojo: Parádne!
1 0
salik salik

salik je offline (nepripojený) salik

mackojojo pekne spravene
1 0
mackojojo mackojojo

mackojojo je offline (nepripojený) mackojojo

Ďakujem Vám námaha stála za to. Ešte stále čosi vylepšujem a je to pre mňa relax. Ak by niekto s niečim potreboval poradiť, tak rád sa podelím s vami o radu
1 0
mackojojo mackojojo

mackojojo je offline (nepripojený) mackojojo

Pridavam ešte nejake fotky
277525_256106711072375_100000191430911_1244012_1796878_o.jpg  
277525_256106714405708_100000191430911_1244013_1063176_o.jpg  
1/1
1 0
lacozrs lacozrs

lacozrs je offline (nepripojený) lacozrs

mackojojo, prosím ťa, vedel by si poslať plány na ten krb? Vyzerá pekne. Chcel by som také niečo "zbúchať".
Vďaka.
0 0
mackojojo mackojojo

mackojojo je offline (nepripojený) mackojojo

Zdravim. Jasnačka. Napíš mi prosím na mail, alebo ti to pošlem cez rp.
Naposledy upravil mackojojo : 20.07.11 at 21:56
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Trochu iný krb:
krb1.jpg  
krb2.jpg  
krb3.jpg  
1/1
0 0
dumastdk dumastdk

dumastdk je offline (nepripojený) dumastdk

Pozdravujem Poraďáci. Také niečo chcem stavať aj ja, síce nemám ešte veľa toho premysleného ale potrebujem vyriešiť takú vec. Máme postavený velikánsky prístrešok a v ňom je podlaha, zámková dlažba v štrkovom lôžku a na nej by som chcel postaviť ten záhradný krb. Neviem, či mám rozobrať na tom mieste a vybetónovať alebo by stačolo navrch urobiť betónovú dosku s armovaním a na to postaviť. Kto by vedel poprosím o radu. Ďakujem a nech sa Vám nič nepripáli na grilovačke.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Treba betonovu dosku.
0 0
dumastdk dumastdk

dumastdk je offline (nepripojený) dumastdk

220870 Pozri príspevok
Treba betonovu dosku.
Pochopil som správne? Stačí betónová doska na tú zámkovú dlažbu?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiez mame velky altanok,ale krb sme narocky davali na bocnu /vonkajsiu/ stranu,aby nam dym a cmud v pripade horsieho pocasia nestal pod strechou.
0 0
dumastdk dumastdk

dumastdk je offline (nepripojený) dumastdk

Von z altánku? Ja potrebujem aby bol prístupný z vnútra práve pre prípad zlého počasia alebo ako ste to mysleli? Samozrejme chem komín vytiahnúť nad strechu aby mal ťah a mne sa komín na krbe páči.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

No, ved je pristupny z vnutra. Je tesne na kraji,bet.doska je vedla dlazby altanu,komin je vonku,vedla strechy,ale masko obracias spod altanku...neprsi na teba .-)
0 0
dumastdk dumastdk

dumastdk je offline (nepripojený) dumastdk

Tak nejako som to myslel aj ja, len som to asi zle pochopil.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ak je podlozie pod zamkovou dlazbou dobre zhutnene mozete aj priamo na zamkovu dlazbu,vyliat platnu.Zadajte si do googla stavba zahradneho krbu a hladajte vo videach.
0 0
csaba11 csaba11

csaba11 je offline (nepripojený) csaba11

chcel by som ta poprosit o projekt na mail ked sa da vopred dakujem
0 0
jojo80 jojo80

jojo80 je offline (nepripojený) jojo80

Ahojte poradaci.Poprosil by som radu, chcem zacat z vystvbou zahradneho krbu z udiarnou, ale vsetko by to malo byt z palenej tehly (cervenej) a vysparovane, stylom "anglickych domov".Poradte dobry projek a potom ak sa Vam to bude pacit , tak dojdem postavit:-) DAKUJEM!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať