Zavrieť

Porady

Stavba záhradného krbu

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť, ak je tu niekto, kto to už niekedy robil alebo sa s tým stretol - myslím tým záhradný krb. Chceli by sme si postaviť pri rodičovskom dome krb, len nevieme ako na to. Má niekto niejaky stavebný plán - postup ako sa to stavia? Môj otec aj s manželom sú celkom šikovní kutili, ale na to si akosi netrúfajú. Chceli by to spojiť aj s udiarňou, vraj to niekde videli. Viete nám poradiť?

Ďakujeme
Usporiadat
mackojojo mackojojo

mackojojo je offline (nepripojený) mackojojo

No ja som staval komlet altánok aj s krbom + udiaren. Projekt krbu som našiel na nete. Prikladám aj nejaké foto pred začatím prác a teraz.
Za domom48.jpg  
Za domomm16.jpg  
02150700.jpg  
07084558.jpg  
29062011167.jpg  

29062011173.jpg  
1/1
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tsagedar tsagedar

tsagedar je offline (nepripojený) tsagedar

Asi pozde, ale mozna alespon inspirace pro ostatni.Video ze stavby krbu z udirnou
2 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

mackojojo: Parádne!
1 0
salik salik

salik je offline (nepripojený) salik

mackojojo pekne spravene
1 0
mackojojo mackojojo

mackojojo je offline (nepripojený) mackojojo

Ďakujem Vám námaha stála za to. Ešte stále čosi vylepšujem a je to pre mňa relax. Ak by niekto s niečim potreboval poradiť, tak rád sa podelím s vami o radu
1 0
mackojojo mackojojo

mackojojo je offline (nepripojený) mackojojo

Pridavam ešte nejake fotky
277525_256106711072375_100000191430911_1244012_1796878_o.jpg  
277525_256106714405708_100000191430911_1244013_1063176_o.jpg  
1/1
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

jojo80 Pozri príspevok
Ahojte poradaci.Poprosil by som radu, chcem zacat z vystvbou zahradneho krbu z udiarnou, ale vsetko by to malo byt z palenej tehly (cervenej) a vysparovane, stylom "anglickych domov".Poradte dobry projek a potom ak sa Vam to bude pacit , tak dojdem postavit:-) DAKUJEM!
Postaviť krb si môžeš, ale potrebuješ na to stanovisko stavebného úradu. K tomu potrebuješ projekt, stavebný dozor, LV a ďalšie doklady, ktoré určí stavebný úrad. Takže nie len stavať, ale najprv si vybav súhlas stavebného úradu. Projekt musí podpísať oprávnená osoba - takže nie len kopírovať to, čo druhý vytvoril.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Martin1310 Pozri príspevok
To akože ked si chcem u seba na zahrade postaviť krb z plochou cca 1,5 metra štvorcového tak musím vybavovať stavebné povolenie atd? ..Cha..
Áno, krb je drobná stavba. Stavebný zákon hovorí aj toto:
§ 55

(1) Stavebné povolenie sa vyžaduje, pokiaľ tento zákon a vykonávacie predpisy k nemu alebo osobitné predpisy neustanovujú inak, pri stavbách každého druhu bez zreteľa na ich stavebnotechnické vyhotovenie, účel a čas trvania; stavebné povolenie sa vyžaduje aj pri zmene stavieb, najmä pri prístavbe, nadstavbe a pri stavebných úpravách.

(2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

a) pri jednoduchej stavbe, jej prístavbe a nadstavbe, ak tak určil stavebný úrad v územnom rozhodnutí,
b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie;
c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;
d) pri udržiavacích prácach, ktoré by mohli ovplyvniť stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby, jej vzhľad alebo životné prostredie a pri všetkých udržiavacích prácach na stavbe, ktorá je kultúrnou pamiatkou,
e) pri stavbách elektronických komunikačných sietí (nosiče telekomunikačných zariadení) umiestňovaných na existujúcich objektoch, ktoré nepresahujú výšku 6 m, šírku 2, 5 m a nezasahujú do nosných konštrukcií stavby,


(6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to

a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.
1 0
dumastdk dumastdk

dumastdk je offline (nepripojený) dumastdk

A je hotovo, síce už dávnejšie, presne pre 1.8.2013 a výsledok je tu. Popri stavbe, aby som nemal prestoje som vyrobil aj malú kotlinu.
IMAG0105.jpg  
IMAG0371.jpg  
IMAG0365.jpg  
1/1
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Skús pozrieť na stránku www.uss.sk - je to stránka časopisu Urob si sám. Ja ho pravidelne kupujem a viem, že to tam bolo zverejnené. Len si nespomínam v ktorom čísle, ale ak by tam mali zoznam starších čísiel, možno by to pomohlo. Ak nie, tak sa ozvi a pozrela bz som staršie čísla, ale až v budúcom týždni, teraz budem mimo
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ahoj. Posielam Ti fotku krbu ktorý postavim môj svokor na chate. Navrchu sa dajú údiť ryby teplým dymom (ludia to je bašta ). Dolu sa dá prekladať rošt do rôznych výšok a v prípade gulášu je ta zboku otočné rameno na ktoré sa vešia kotlík. Spravil to sám, len si to rozkreslil a postavil ho. Mám to vo Zvolene.
krb.jpg  
0 0
salik salik

salik je offline (nepripojený) salik

jojom Pozri príspevok
Ahoj. Posielam Ti fotku krbu ktorý postavim môj svokor na chate. Navrchu sa dajú údiť ryby teplým dymom (ludia to je bašta ). Dolu sa dá prekladať rošt do rôznych výšok a v prípade gulášu je ta zboku otočné rameno na ktoré sa vešia kotlík. Spravil to sám, len si to rozkreslil a postavil ho. Mám to vo Zvolene.
Pekne vyriešené. Jednoducho a efektívne. Zaujímalo by ako spravil tú betónovú platňu v strede? Pozerám na to foto a dosť sa dymí s ohniska. Chcelo by to nejaký skladací kryt, keď sa údi.
0 0
leader11 leader11

leader11 je offline (nepripojený) leader11

Ahoj. Prosim Ta ak Ti niekto poslal nejake plany, alebo ak mas nejake projekty na stavbu, mohla by si mi nieco preposlat. Tiez sa chystam nieco postavit. Nechcem vsak klasicky krb ( nieco ako pomnik ). Hladam inspiraciu. Dakujem
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ahojte. Sori bol som pár dní mimo Pc takže som nejak pzabudol. Leader11 SS som Ti poslal, nejak sa dohodneme. Salik netreba žiadny kryt lebo ryby sa údia v hornej časti teplým dymom ako som písal vyššie. Máš pravdu ale v tom že sa dymí keď je horšie spalovanie ale aj to je čiastočne vyriešené. Treba to vidieť bo ked sme to stavali nemal nám kto poradiť .
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
na to aby ti nedymilo priamo do taniera je jednoduché riešenie . Záhradný krb v žiadnom prípade nepotrebuje rošt , dostáva aj bez toho dosť vzduchu spredu ,jedine čo potrebuje je spodok ohniska urobiť do spadu aby od prednej časti do zadnej bol spád najmenej 5 cm a uvidíš že dym bude tlačiť do komína a nie do priestoru. Peknú nedeľu prajem..
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

azol Pozri príspevok
na to aby ti nedymilo priamo do taniera je jednoduché riešenie . Záhradný krb v žiadnom prípade nepotrebuje rošt , dostáva aj bez toho dosť vzduchu spredu ,jedine čo potrebuje je spodok ohniska urobiť do spadu aby od prednej časti do zadnej bol spád najmenej 5 cm a uvidíš že dym bude tlačiť do komína a nie do priestoru. Peknú nedeľu prajem..
Určite netreba záhradnému krbu rošt ???? Ja ho tam mám. Dôvod ? Aby som si mohol opekať mäsíčko klobásečku ai.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Tak to by aj mňa zaujímalo ako sa grilujú klobásky bez roštu ?
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
ano rošt ale nie pod ohniskom kamaráti moji a zlatý ja som pisal o inom . Pekný večer a dobru chuť
DSCI0024.jpg  
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Och, konečne som to pochopila. Sedí pri mne aj moja polovička a veľmi je zvedavá /ý/, či potom treba použiť na oheň dúchadlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať