Zavrieť

Porady

KTO JE NEREZIDENT?? :(

Prosim vas o radu lebo v tom mam velkyyy chaos. Kto je danovnik s obmedzenou dan. povinnostou=nerezident SR? Hocikto kto ma zdroj prijmu (tych ktore su uvede v par.16 ods.1) v SR? alebo len ten kto tu ma stalu prevadzkaren alebo ako??
Ide mi o to ze nemecka firma poskytla sluzbu (prenajom hnutelnej veci) slovenskej firme. A ta slovenska firma sa nas teraz pyta ci ma riesit zrazkovu dan. Ide o nemecky podnikatel.subjekt, nie o pobocku tu u nas!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    d) daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou
    1. fyzická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky trvalý 1a) pobyt alebo sa tu obvykle zdržiava; fyzická osoba sa obvykle zdržiava na území Slovenskej republiky, ak na území Slovenskej republiky nemá trvalý pobyt, ale sa tu zdržiava aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých obdobiach; do tohto obdobia sa započítava každý, aj začatý deň pobytu,
    2. právnická osoba, ktorá má na území Slovenskej republiky sídlo alebo miesto skutočného vedenia; miestom skutočného vedenia je miesto, kde sa prijímajú riadiace a obchodné rozhodnutia štatutárnych orgánov a dozorných orgánov právnickej osoby, aj ak adresa tohto miesta nie je zapísaná v obchodnom registri,
    e) daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou
    1. fyzická osoba neuvedená v písmene d) prvom bode,
    2. fyzická osoba uvedená v písmene d) prvom bode, ktorá sa na území Slovenskej republiky obvykle zdržiava len na účely štúdia alebo liečenia alebo ktorá hranice do Slovenskej republiky prekračuje denne alebo v dohodnutých časových obdobiach len na účely výkonu závislej činnosti, ktorej zdroj je na území Slovenskej republiky,
    3. právnická osoba neuvedená v písmene d) druhom bode,

    zvieratko je offline (nepripojený) zvieratko

    zvieratko
    No dakujem , ale citat zakon viem. Ten moj pripad teda pre ujasnenie - ta nemecka firma ktora poskytla sluzbu SR firme je danovnik s neobmedzenou dan. povinnostou v zmysl enasho zakona? a teda podla §43 ods. 3 pism k) to mame zdanit zrazkovou danou hej??

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Keď je to daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou, tak si to zdaní u nás sám.

    Keď je to daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, tak musíte riešiť zrážkovú daň z prenájmu hnuteľnej veci.
    Dúfam, že sa nemýlim
    Naposledy upravil Muška : 24.05.07 at 12:15 Dôvod: oprava slova "hnuteľná"

    zvieratko je offline (nepripojený) zvieratko

    zvieratko
    zvieratko Pozri príspevok
    No dakujem , ale citat zakon viem. Ten moj pripad teda pre ujasnenie - ta nemecka firma ktora poskytla sluzbu SR firme je danovnik s neobmedzenou dan. povinnostou v zmysl enasho zakona? a teda podla §43 ods. 3 pism k) to mame zdanit zrazkovou danou hej??
    Pomylila som sa tam-ta nemecka firma je samozrejme danovnik s obmedzenou dan. povinnostou - a jedna sa o prijem za prenajom hnutelnej veci (auta) a teda im to zdanim 19% zrazkovou danou,
    dakujem muska

    zvieratko je offline (nepripojený) zvieratko

    zvieratko
    Este som narazila na problem.....pozerela som zmluva o zamedz. dvoj.zdan. a nasla som toto:

    "Zisky podniku jedného zmluvného štátu sa môžu zdaniť len v tomto štáte, pokiaľ podnik nevykonáva svoju činnosť v druhom zmluvnom štáte prostredníctvom stálej prevádzkárne, ktorá je tam umiestnená."

    a tiez:

    "Príjmy osoby majúcej bydlisko alebo sídlo v niektorom zmluvnom štáte, o ktorých sa nehovorí v predchádzajúcich článkoch, sa môžu zdaniť bez ohľadu na svoj pôvod len v tomto štáte."

    Takze si to zdania oni a ja im tu zrazkovu nemam zrazit??????



    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Články v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia sa týkajú vždy určitého druhu príjmu .... z akých článkov sú Tvoje citácie ?

    lorenc je offline (nepripojený) lorenc

    lorenc
    dobrý deň, prosím vas....manzel je zamestnany v rakusku,....a 180 dni tam odpracoval v roku 2010. Musim mu vypísat DP za rok 2010 typ A....ale neviem do ktorých koloniek???...
    Úhrn od zamestnávatelov.....??
    alebo
    uhrn príjmov zo zdrojov v zahranici (49-53)?
    A potom čo znamena ta kolonka o nerezidentovy?
    Dakujem

    KTO JE NEREZIDENT?? :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.