Zavrieť

Porady

Chronologická postupnosť v denníku

Dobrý deň, účtujem v Mrp PÚ len tretí mesiac a potrebovala by som poradiť: v denníku by som potrebovala zoradiť účtovné zápisy chronologicky podľa dátumu, pretože mi občas chýbali nejaké doklady a tak som ich tam potom doúčtovala neskôr a mám to zoradené podľa čísla zápisu. Nejak sa ešte bojím "experimetovať", tak Vás prosím, ak viete ako na to, poraďte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    AnkaS Pozri príspevok
    Dobrý deň, účtujem v Mrp PÚ len tretí mesiac a potrebovala by som poradiť: v denníku by som potrebovala zoradiť účtovné zápisy chronologicky podľa dátumu, pretože mi občas chýbali nejaké doklady a tak som ich tam potom doúčtovala neskôr a mám to zoradené podľa čísla zápisu. Nejak sa ešte bojím "experimetovať", tak Vás prosím, ak viete ako na to, poraďte. Ďakujem.
    Účtovný denník/Funkcie/ prečíslovanie skupín zápisov/prečíslovanie skupín
    zápisov podľa dátumu a potom si daj ešte prečíslovanie zápisov/ prečíslovanie zápisov podľa dátumu ale doporučujem predtým urobiť zálohu dát.
    Pozri aj tu:
    http://www.porada.sk/t5803-preeislov...-dokladov.html
    Naposledy upravil Antonia1 : 28.06.07 at 16:47 Dôvod: doplnenie

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Len si dávaj pozor, aby si nemusela prečíslovať VPD a PPD, lebo tie len ručne, keď len poradové čísla zápisov v denníku tie sú v pohode.

    nikolett007 je offline (nepripojený) nikolett007

    nikolett007
    Ahoj poraďáci! Pracujem s MRP iba krátky čas. Niektoré faktúry hradíme z pokladne. Faktúru aj s úhradou som už zaučtovala v denníku, ale v pokladničnej knihe aj napriek tomu mám napísané v 2. stĺpci "nie". Čo robím zle? Viete mi poradiť?

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    nikolett007 Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci! Pracujem s MRP iba krátky čas. Niektoré faktúry hradíme z pokladne. Faktúru aj s úhradou som už zaučtovala v denníku, ale v pokladničnej knihe aj napriek tomu mám napísané v 2. stĺpci "nie". Čo robím zle? Viete mi poradiť?
    Keď robíš úhradu faktúru cez pokladničnu knihu musíš si dať
    zaradiť úhradu aj do pokladničnej knihy a potom v pokl.knihe cez funkcie/ zaučtovanie dokladu.
    Ale si teraz daj pozor ak si už zaradila úhradu - len do peň. denníka,
    keď urobiš tak, ako som Ti napísala hore,aby si nemala 2 x zaučtovanú úhradu v denníku.
    Naposledy upravil Antonia1 : 11.07.07 at 12:28 Dôvod: preklep

    nikolett007 je offline (nepripojený) nikolett007

    nikolett007
    Práve že som robila úhradu cez faktúry prijaté. Stlačila som uhradiť, a zaúčtovať aj do účtovného denníka. V pokladničnej knihe som to mala tiež zapísané, len som nestlačila - zaúčtovať, potom by som to už mala v denníku 2x. Či aj tam sa dá nastaviť že zaúčtovať iba do pokladničnej knihy? Asi áno však? Alebo to budem robiť tak ako si písala. Asi to bude najlepšie. Vďaka za radu ;-)

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    nikolett007 Pozri príspevok
    Práve že som robila úhradu cez faktúry prijaté. Stlačila som uhradiť, a zaúčtovať aj do účtovného denníka. V pokladničnej knihe som to mala tiež zapísané, len som nestlačila - zaúčtovať, potom by som to už mala v denníku 2x. Či aj tam sa dá nastaviť že zaúčtovať iba do pokladničnej knihy? Asi áno však? Alebo to budem robiť tak ako si písala. Asi to bude najlepšie. Vďaka za radu ;-)
    Ako si dostala zápis do pokladničnej knihy?
    Ja to robím/ pokladničná kniha/funkcie/faktúry,pohľadávky,záväzky/faktúry vydané/uhradiť/ vypíšem dátum, č.dokl.,suma zaradiť úhradu - aj do pokl.knihy dopíšem text/ OK/ zavrieť faktúry/ v pokl. knihe - funkcie/zaučt.dokladu.
    Naposledy upravil Antonia1 : 11.07.07 at 13:24

    Chronologická postupnosť v denníku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.