Zavrieť

Porady

podnikateľský úver

prosím vás, mám v rukách výpisy z úverového účtu a netuším čo s tým. musím ho podrobne položku po položke rozúčtovať? asi blbá otázka ja viem, ale toto som naozaj ešte neúčtovala..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vilob Pozri príspevok
    prosím vás, mám v rukách výpisy z úverového účtu a netuším čo s tým. musím ho podrobne položku po položke rozúčtovať? asi blbá otázka ja viem, ale toto som naozaj ešte neúčtovala..
    V knihe záväzkov by si mal mať zaevidovaný úver. Ak na výpise máš splátku istiny, tak urobíš úhradu v knihe záväzkov, v peň.denníku to bude výdaj neovplyvňujúci základ dane. Úrok z úveru je VOZD, poplatky taktiež............

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    smith Pozri príspevok
    V knihe záväzkov by si mal mať zaevidovaný úver. Ak na výpise máš splátku istiny, tak urobíš úhradu v knihe záväzkov, v peň.denníku to bude výdaj neovplyvňujúci základ dane. Úrok z úveru je VOZD, poplatky taktiež............
    Súhlasím a dodávam - položku po položke, lebo inak ti nebude súhlasiť zostatok, prípadne prevody. A koniec - koncov je to prehľadnejšie.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    a ešte záleží aký typ úver. účtu máš, kde Ti strhávajú poplatky, či úhrady...

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    z úverového účtu mi strhávajú len poplatky. splátka úveru, aj úroky z úveru odchádzajú z klasického podnikateľského účtu. no, idem s tým skúsiť niečo spraviť.. ak by som si náhodou ešte nevedela rady, ozvem sa. zatiaľ ďakujem krásne

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Ahoj my sme taktiež žiadali o podnikateľský úver, scvhálili nám to, takže tento týždeň prišli peniaze na podnikateľský účet, poplatok za spracovanie 10000Sk
    Príjem penazí zaúčtujem ako PNZD, poplatok za spracovanie ako VOZD, úver zaúčtujem v knihe záväzkov a jeho splácanie, tuším to vychádza 10000Sk/mesačne zaúčtujem ako VNZD. Správne? Neviem presne ako to budeme splácať, či nám dali nejaký splatkový kalendár, momentálne som PN a kolegyna mi to len volala domov, že čo s tým. Tak sa popredku informujem, lebo takéto niečo mám aj ja prvýkrát.
    Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Gong Pozri príspevok
    Ahoj my sme taktiež žiadali o podnikateľský úver, scvhálili nám to, takže tento týždeň prišli peniaze na podnikateľský účet, poplatok za spracovanie 10000Sk
    Príjem penazí zaúčtujem ako PNZD, poplatok za spracovanie ako VOZD, úver zaúčtujem v knihe záväzkov a jeho splácanie, tuším to vychádza 10000Sk/mesačne zaúčtujem ako VNZD. Správne? Neviem presne ako to budeme splácať, či nám dali nejaký splatkový kalendár, momentálne som PN a kolegyna mi to len volala domov, že čo s tým. Tak sa popredku informujem, lebo takéto niečo mám aj ja prvýkrát.
    Ďakujem
    Treba sa pozrieť či v mesačnej splátke máš alebo nemáš úrok. Ak áno, potom treba splátku rozúčtovať ako splátku istiny (VNZD) a splátku úroku (VOZD).

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Toto som nikdy v JU nerobila:
    máme schváleny podnikateľský splátkový úver na dva roky. Dostali sme výpis z banky kde máme 1.)op. vyrúbenie odplaty, 2.) čerpanie úveru - ten sa previedol na druhý podnikateľský účet automaticky, 3.) zaplatenie odplaty úveru z toho druhého podnikateľského úveru.

    Prosím vysvetlite mi ako to účtovať, ĎAKUJEM KRÁSNE

    podnikateľský úver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.