Zavrieť

Porady

CESTOVNE od 1.9.

milí poraďáci,

nezachytila som zmenu v cesťákoch. Bola nejaká zmena vo vyplácaní cestovných náhrad? Ja evidujem 89, 135, 208,- Sk podľa hodín.
Ak viete poraďte.
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Aldan Pozri príspevok
    milí poraďáci,

    nezachytila som zmenu v cesťákoch. Bola nejaká zmena vo vyplácaní cestovných náhrad? Ja evidujem 89, 135, 208,- Sk podľa hodín.
    Ak viete poraďte.
    Dík
    Ja len doplním. Nie je to zmena v cesťákoch, ale súvisí to s pracovnými cestami od 1.9.2007:

    㤠152 ZP
    Stravovanie zamestnancov

    (1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí.

    Čiže ak zamestnanec v jeden deň odpracuje v zamestnaní viac ako 4 hodiny a potom ide na pracovnú cestu (v ten istý deň) má nárok na stravný lístok aj na diéty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.