Zavrieť

Porady

prasknuté potrubie ?

Na našom 6 ročnom dome nám odúva omietku zvonku v mieste, kde je kúpeľňa. Predpokladáme, že je niekde prasknutá rúrka, no steny kúpeľne sú odbložené až po strop, vaňa je múraná a obkladaná a naviac pod dlažbou je podlahové kúrenie. Ako závadu zistiť a odstrániť, aby sme nemuseli rozbiť celú kúpeľňu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Na potrubiach sa da urobit tlakova skuska. Odpojit privod, instalovat nejaku spojku s ventilom a tlakomerom, nafukat na tlak vyssi ako prevadzkovy, kludne aj dvojnasobny. a sledovat. po 24 hodinach by namal byt badatelny unik tlaku. Vlhkost moze prenikat okolo obmurovky vane. Skuste vsetky spoje okolo vane presilikonovat, je to riesenie len asi na 5 rokov, ale neda sa nic robit. Ak mate konrolne dvierka na obmurovke vane, mala by tam byt viditelna vlhkost. Je tu ale este moznost kondenzacie vlhkosti. Ak je ta stena najstudensia v dome (otocena na sever) je mozne, ze na vnutornej strane obkladu medzi nim a stenou kondenzuje vlhkost, ktora steka dolu. Tomu zabranit moze byt dost tazke, napriklad zvysit teplotu v priestore tak, aby sa tou najstudensou stenou stala ina, bez obkladu.

    LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

    obyčajná ženská LATRYNA
    Viac ako pravdepodobné je, že rúra v stene nie je prasknutá, pretože to by sa prejavilo nie odutou omietkou, ale opadananou omietkou, naviac by sa objavil viditeľný fľak. Dlhodobú vlhkosť dokazuje aj "puch". Rúry na vodu neboli asi zaizolované a tak sa v múre kondenzuje vlhkosť z rúr a ak nie sú rúry plastové, o to je to horšie. Podlahové kúrenie je zaliate v betóne podlahy, ak sú vodovodné rúry v podlahe tiež, je problém, lebo vlhko sa bude kondenzovať taktiež. Pravdepodobne bude potrebné rekonštruovať kúpelnu, aby sa predišlo možným škodám.

    Basso je offline (nepripojený) Basso

    Basso
    Ak vam mokne stena len v zime tak verte ze je to kurenie a ak je podlahove ako pisete tak bez rozbijania to nepojde.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja mám skúsenosti, že dobrý vodoinštalatér vám hneď povie kde je " pes zakopaný" .

    prasknuté potrubie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.