Zavrieť

Porady

zamestnanie a SZCO s prispevkom?

na tuto temu som sa uz pytal ale nie je mi to stale jasne na UP mi povedali ze sa popri zivnosti s nenavratnym prispevkom mozem zamestnat ale nesmiem sa zamestnat skor ako podpisem zmluvu s UP(cize skor ako sa stanem zivnostnikom),a este ze o to menej budem musiet platit odvody ked za mna bude platit zamestnavatel.

dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/t60674-rada.html

    1mikki1 je offline (nepripojený) 1mikki1

    1mikki1
    takze najlepsie je zapisat si cislo pani ktora mi dala informaciu ze sa da popri
    szco pracovat aby som bol kryty?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    takze najlepsie je zapisat si cislo pani ktora mi dala informaciu ze sa da popri
    szco pracovat aby som bol kryty
    na to sa nemôžeš odvolávať Jepepe /jedna pani povedala/
    každý UPSVaR má svojho právnika, ten ti určite dá správnu odpoveď

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1mikki1 Pozri príspevok
    na tuto temu som sa uz pytal ale nie je mi to stale jasne na UP mi povedali ze sa popri zivnosti s nenavratnym prispevkom mozem zamestnat ale nesmiem sa zamestnat skor ako podpisem zmluvu s UP(cize skor ako sa stanem zivnostnikom),a este ze o to menej budem musiet platit odvody ked za mna bude platit zamestnavatel.

    dakujem za kazdu radu.
    Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť v zmysle § 49 zákona o službách zamestnanosti sa poskytuje uchádzačovi o zamestnanie vedenému v evidencii uchádzačov o zamestnanie v určenej dlžke, ktorý začne a bude túto činnosť vykonávať nepretržite najmenej dva roky, ak o príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť požiada písomne.

    Pozorne si prečítaj zmluvu, ktorú budeš podpisovať na UPSVaR. Ak tam bude doba prevádzkovania živnosti bez súbehu zamestnania - nemôžeš sa počas dvoch rokov zamestnať. Takéto zmluvy boli pred 2-3 rokmi. Teraz táto formulka už v zmluvách chýba, t.zn. že v čase poskytnutia príspevku musíš byť v evidencii ÚP, neskôr môžeš podnikať aj popri zamestnaní, najmenej však dva roky od poskytnutia príspevku.

    --------
    Veronika

    kastanka je offline (nepripojený) kastanka

    kastanka
    Prajem pekný deň..
    Zaujíma ma jedna otázka:Ak mám možnosť sa teda po určitej dobe popri (kedy fungujem ako szčo s poskytnutým príspevkom) zamestnať,musím to ohlásiť na Úrade práce,alebo aký je postup?

    Ďakujem za odpovede..

    zamestnanie a SZCO s prispevkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.