Zavrieť

Porady

Obnova pečene

Ako obnoviť poškodenú pečeň (čaje, ovocie, zelenina - čo konkrétne)?
pozn. nealkoholik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

    Katka19
    Velmi učinný je aj detoxikačný gél vola sa SANOGEL a prečítaj si stranku ZDRAVIE.BIZNISWEB.SK,kontakt je tam na p.Kotekovú, a ak jej zavolaš velmi dobre ti vie poradiť na zaklade tvojich konkrétnych informácií,inak ja som ho vyskúšala a uživala a osvedčil sa mi , a aj mi tu pečeň zregeneroval.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Srdečná vďaka všetkým. Prejdeme si všetky rady a určite niečo skúsime. Pekný deň.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Mackovka Pozri príspevok
    HERBEX SILYBUM MARIÁNSKE - čaj - pôsobí priaznivo pri ochoreniach pečene
    Určite Silybum mariánske doporučujem, jednak čaj, prípadne semienka žuvať. Silybum tvorí základ pre tabletky, takže si myslím, že v prírodnej forme je to stále lepšie. Tvaroh je tiež výborný, jednak ho jesť a taktiež obklady z vonku. Zo zeleniny jednoznačne mrkva /denne/ a tiež celer.
    Čo je zakázené pravdepodobne vieš. Úplne vylúčiť alkohol, pokiaľ sa dá prestať aj soliť, vylúčiť vyprážané jedlá. Tuk len v obmedzenom množstve, pokiaľ možno nespracovaný tepelne. V podstate treba jesť ľahko stráviteľné jedlá. Ja sa riadim tým, že poväčšine jem to, čo neškodí malým deťom. Pokiaľ možno žiadne konzervačné látky. Držím takú dietu už viac než 7 rokov a dá sa na to navyknúť a pravdupovediac už sa k "normálnej" strave asi nevrátim. Pečeňové testy sa upravili veľmi skoro, tabletky vôbec nejem. Veľa zdaru!

    gabriska je offline (nepripojený) gabriska

    gabriska
    LAGOSA - pomocná doplnková liečba pri chronických zápalových ochoreniach pečene a cirhóze pečene, je len na lekarsky predpis.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    NA regeneráciu pečene pomahajú čierne reďkvičky, nemajú najlepšiu chuť, ale treba vyskúšať. Odporučujem skôr alternatívnu medicínu, ako džgať do seba bejakú syntetiku.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    cloe Pozri príspevok
    Určite Silybum mariánske doporučujem, jednak čaj, prípadne semienka žuvať. Silybum tvorí základ pre tabletky, takže si myslím, že v prírodnej forme je to stále lepšie. Tvaroh je tiež výborný, jednak ho jesť a taktiež obklady z vonku. Zo zeleniny jednoznačne mrkva /denne/ a tiež celer.
    Čo je zakázené pravdepodobne vieš. Úplne vylúčiť alkohol, pokiaľ sa dá prestať aj soliť, vylúčiť vyprážané jedlá. Tuk len v obmedzenom množstve, pokiaľ možno nespracovaný tepelne. V podstate treba jesť ľahko stráviteľné jedlá. Ja sa riadim tým, že poväčšine jem to, čo neškodí malým deťom. Pokiaľ možno žiadne konzervačné látky. Držím takú dietu už viac než 7 rokov a dá sa na to navyknúť a pravdupovediac už sa k "normálnej" strave asi nevrátim. Pečeňové testy sa upravili veľmi skoro, tabletky vôbec nejem. Veľa zdaru!
    Tiež sa prikláňam ku Cloe, manžel má chronickú hepatopatiu a stravuje sa podobne, v podstate nejde o diétu, ale o zmenu stravovacích návykov, keď bolo najhoršie túto stravu dopĺňal čajom z repíka lekárskeho a veľmi mu to pomohlo.

    Valika64 je offline (nepripojený) Valika64

    Valika64
    Mám osobnú skúsenosť s regeneráciou pečene. Dlhšiu dobu som pila čaj z Ostroperca mariánskeho, ale nepriniesol mi veľké zlepšenie. Až pitie Aloe Vera Gelu, čaju z kvetov Aloe, užívanie najsilnejšieho antioxidantu na svete Lýcia a včelieho peľu prinieslo osoh. Po troch týždňoch užívania mi robili nové hepatálne testy, lekár nechcel veriť vlastným očiam keď čítal hodnoty. V žiadnom prípade neužívajte chemické lieky z lekárne. Pozorne čítajte príbaľové letáčiky, na ktoré sa vo veľa prípadoch zabúda.

    sbska je offline (nepripojený) sbska

    sbska
    cloe Pozri príspevok
    Určite Silybum mariánske doporučujem, jednak čaj, prípadne semienka žuvať. Silybum tvorí základ pre tabletky, takže si myslím, že v prírodnej forme je to stále lepšie. Tvaroh je tiež výborný, jednak ho jesť a taktiež obklady z vonku. Zo zeleniny jednoznačne mrkva /denne/ a tiež celer.
    Čo je zakázené pravdepodobne vieš. Úplne vylúčiť alkohol, pokiaľ sa dá prestať aj soliť, vylúčiť vyprážané jedlá. Tuk len v obmedzenom množstve, pokiaľ možno nespracovaný tepelne. V podstate treba jesť ľahko stráviteľné jedlá. Ja sa riadim tým, že poväčšine jem to, čo neškodí malým deťom. Pokiaľ možno žiadne konzervačné látky. Držím takú dietu už viac než 7 rokov a dá sa na to navyknúť a pravdupovediac už sa k "normálnej" strave asi nevrátim. Pečeňové testy sa upravili veľmi skoro, tabletky vôbec nejem. Veľa zdaru!
    Zdravím.
    Silybum mariánske je názov čaju, ktorý sa dá kúpiť asi v každej lekárni, ale ako sa táto rastlina volá, kde rastie, aby som si ju nazberal pri potulkách prírodou?

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    pokial viem pečeň má neuveritelnú regeneračnú schopnosť. podľa mna sa dá do poriadku sama

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    ja by som povedal,ze tie dobre vysledky boli na zaklade pitia cajiku-ostropestrec marian., nepodcenujem ani Aloe vera,len nezabudaj, ze ucinky nie su okamzite.

    pekny den

    kargo je offline (nepripojený) kargo

    technický typ kargo
    Pestrec mariánsky má oveľa lepšie účinky ako odvar. 3 kávové lyžičky na 3 dcl vody nechať slabo vrieť 8 min. Iný návod je : 30 g plodov na pol litra vody nechať slabo vrieť až dovtedy, kým nevyvrie polovica vody. Pije sa 1 lyžica každú hodinu alebo 1 lyžica pred a 1 lyžica po každom jedle.

    BETYS je offline (nepripojený) BETYS

    BETYS
    Na regeneráciu pečene je výborná alternatívna východná medicína. Ak máte záujem, podklady pošlem.
    Naposledy upravil Chobot : 16.02.09 at 09:28 Dôvod: Spam

    cojuk je offline (nepripojený) cojuk

    cojuk
    Zdravím! Tri dní piť šťavu z čerstvých jablk, nič nejesť, nič iné nepiť. Môžete piť aj 100 percentný džus z jablk bez cukru. Kúru ukončíme vypiťím 0,2l panenským olivovým olejom pomiešanú s 0,2l citrónovou šťavou, ľahneme a k pečeni si priložíme fľašu naplnenú horúcou vodou, ležíme pokiaľ voda vo fľaši nevychladne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.