Zavrieť

Porady

Kupna zmluva na auto

Dobre ranko
Mohol by mi niekto poradit či tato kupno predajna zmluva na auto je pre mna vyhodna?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... zase jedna z "úplných" otázok. Zmluva je medzi podnikateľmi? Alebo medzi dvoma občanmi? Potom prečo podľa Obchodného zákonníka?

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    V zásade je KZ v poriadku - ak je uzatvorená medzi podnikateľmi. Ak medzi občanmi použila by som ustanovenia Občianskeho zákonníka § 588 a nsl.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    Som uplne normalný občan(nepodnikatel) a nie som asi taký múdry ako ty Štefan 2005.
    Stiahol som si zmluvu z netu a chcel by som vediet či by bola dobra aj pre mna.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... zase jedna z "úplných" otázok. Zmluva je medzi podnikateľmi? Alebo medzi dvoma občanmi? Potom prečo podľa Obchodného zákonníka?
    Som uplne normalný občan(nepodnikatel) a nie som asi taký múdry ako ty Štefan 2005.
    Stiahol som si zmluvu z netu a chcel by som vediet či by bola dobra aj pre mna.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    brato Pozri príspevok
    Som uplne normalný občan(nepodnikatel) a nie som asi taký múdry ako ty Štefan 2005.
    Stiahol som si zmluvu z netu a chcel by som vediet či by bola dobra aj pre mna.
    No vidíš, hneď si pridal dve podstatné informácie do Tvojej odpovede. Z tej pôvodnej otázky totiž to nebolo jasné, a už vôbec nie, či su kupujúci alebo predávajúci, či to má byť výhodné (správne alebo úplné) zo stránky právnej, ekonomickej, technickej, ... Prajem pekný deň.

    nika1 je offline (nepripojený) nika1

    nika1
    Ahojte,
    ja by som sa chcela spýtať čo robiť v prípade ak predávajúcim je akciová spoločnosť alebo s.r.o. a kupujúcim je občan.

    d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

    d3 !Ur3
    Aj keď sa zmluva uzatvára medzi osobami, ktoré nemajú postavenie podnikateľa, možno uzatvoriť zmluvu podľa Obchodného zákonníka /niekedy je to výhodnejšie napr. dlhšia premlčacia doba podľa Obchodného zákonníka/.

    M I E R

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.