Zavrieť

Porady

Dotácia s ÚP

sire sire

sire je offline (nepripojený) sire

Čaute, vie mi niekto poradiť. Dočítal som sa v porade, že tú dotáciu s ÚP na začatie podnikania čo mám dostať 68.000,-Sk možem použiť najviac 30.000,-Sk na nákup jednej veci? Ako je to vlastne. V podnikateľskom zámere som uvádzal presné sumi. Bude to problém?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sire Pozri príspevok
Čaute, vie mi niekto poradiť. Dočítal som sa v porade, že tú dotáciu s ÚP na začatie podnikania čo mám dostať 68.000,-Sk možem použiť najviac 30.000,-Sk na nákup jednej veci? Ako je to vlastne. V podnikateľskom zámere som uvádzal presné sumi. Bude to problém?
Dotácia sa má použiť na nákup vybavenia, ktorého cena neprekročí sumu viac ako 30 tisíc. Teda vybavenie, ktoré nie je dlhodobým majetkom a neodpisuje sa, ale jednorázovo sa zaúčtuje do výdavkov. Ak cena je nižšia to nevadí.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ja som u jedneho podnikateľa ,ktorý dostal dotáciu na konkrétne zariadenie, musela dodržať sumy úplne presne na halier.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Melnick Pozri príspevok
ja som u jedneho podnikateľa ,ktorý dostal dotáciu na konkrétne zariadenie, musela dodržať sumy úplne presne na halier.
????????????????????

u nás si môže dať podstatne viac majetku do výdavkov a nemusí sa pri čerpaní dodržať ani suma (myslím celková, lebo v pláne môže byť uvedené aj 100 tis. a dotáciu dostane napr.60 tis. Sk) ani celý uvedený počet.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cactus Pozri príspevok
????????????????????

u nás si môže dať podstatne viac majetku do výdavkov a nemusí sa pri čerpaní dodržať ani suma (myslím celková, lebo v pláne môže byť uvedené aj 100 tis. a dotáciu dostane napr.60 tis. Sk) ani celý uvedený počet.
Súhlasím, v podnikateľskom zámere si môžeš uviesť výdavky, ktoré presahujú výšku dotácie. Dotáciu však môžeš použiť len na účel, ktorý uvedieš v podnikateľskom zámere. Nemusí byť dodržaná suma, ale účel použitia.

-------
Veronika
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Melnick Pozri príspevok
ja som u jedneho podnikateľa ,ktorý dostal dotáciu na konkrétne zariadenie, musela dodržať sumy úplne presne na halier.
Tak tomu nerozumiem, čo by sa stalo, keby sa cena líšila?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kukučka Pozri príspevok
Tak tomu nerozumiem, čo by sa stalo, keby sa cena líšila?
technicky to ani nie je možné. Ak kúpiš drahšie, doplatíš zo svojho, ak však lacnejšie, ÚP nemusí povoliť dočerpanie dotácie na iný účel ako bol v PZ.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ach sire, sire!
Vyzerá to tak, ako keby si tie peniaze nepotreboval!
Mám predsa určitý plán a málo peňazí. Vypracujem podnikateľský zámer, kde to všetko opíšem a rozplánujem, a to, čo mi chýba, teda peniaze, mi za určitých podmienok doloží štát. Nakúpim stroje a zariadenie, ak už niečo mám, alebo predpokladám, že zo začiatku bude málo peňazí, tak časť dotácie môžem použiť na úhradu odvodov do poisťovní, ale musím to mať v tom zámere. Atď., atď.
Na Porade 100x vysvetlené, treba si dať trošku námahy a použiť vyhľadávanie.
Je tu čo čítať do rána!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
veronikasad Pozri príspevok
technicky to ani nie je možné. Ak kúpiš drahšie, doplatíš zo svojho, ak však lacnejšie, ÚP nemusí povoliť dočerpanie dotácie na iný účel ako bol v PZ.
Presne tak ako píše veronikasad. Ak podnikateľ napísal v projekte ,že chce kábel v sume 1587.- SK ,tak taká suma musela tam byť. A ten kábel navyše musel byť polepený samolepkami" ESF"
0 0
kastanka kastanka

kastanka je offline (nepripojený) kastanka

Prajem pekný večer..,prosím o radu..Známa,ktorá prijala dotáciu v 11.2007 ,tvrdí,že za dotáciu si môže obstarať aj použité veci,napr.registr.pokladňu ( všetko v súlade s jej podnikat. zámerom) s tým ,že nákup vykryje faktúrou..Ako to vlasne je?Na úp bola odpoveď dosť nejasná,na konci skôr bola podaná info,že "by" to mali byť veci nové..Môže toto byť predmetom(či je vec nová,alebo použitá) kontroly?..Ďakujem za rady..
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
kastanka Pozri príspevok
Prajem pekný večer..,prosím o radu..Známa,ktorá prijala dotáciu v 11.2007 ,tvrdí,že za dotáciu si môže obstarať aj použité veci,napr.registr.pokladňu ( všetko v súlade s jej podnikat. zámerom) s tým ,že nákup vykryje faktúrou..Ako to vlasne je?Na úp bola odpoveď dosť nejasná,na konci skôr bola podaná info,že "by" to mali byť veci nové..Môže toto byť predmetom(či je vec nová,alebo použitá) kontroly?..Ďakujem za rady..
Môj názor je že pokiaľ dostane aj na použitú registračnú pokladnicu 2-ročnú záruku tak by nemal byť problém. Ale to je len môj názor, možno ti napíše niekto múdrejší svoj názor.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
kastanka Pozri príspevok
Prajem pekný večer..,prosím o radu..Známa,ktorá prijala dotáciu v 11.2007 ,tvrdí,že za dotáciu si môže obstarať aj použité veci,napr.registr.pokladňu ( všetko v súlade s jej podnikat. zámerom) s tým ,že nákup vykryje faktúrou..Ako to vlasne je?Na úp bola odpoveď dosť nejasná,na konci skôr bola podaná info,že "by" to mali byť veci nové..Môže toto byť predmetom(či je vec nová,alebo použitá) kontroly?..Ďakujem za rady..
Môžem ti povedať moju konkrétnu skúsenosť z minulého roku, keď kontrolovali klientovi použitie dotácie, vyhodili mu nákup použitých vecí. Keď som ja išla na živnosť a dostala som dotáciu, v r.2002, mala som tam aj použité veci /kancelárske zariadenie, tlačiareň a pod./, ktoré som odkúpila na základe faktúry za zostatkovú cenu od firmy, v ktorej som pred tým robila a ktorá išla do konkurzu. Mne to v pohode uznali.
0 0
kastanka kastanka

kastanka je offline (nepripojený) kastanka

Díky za rady všetkým zúčastneným..Ono je to asi o prístupe konkrétnych ľudí..Zdravý sedliacky rozum velí,nakúpiť funkčné za nižšiu cenu..,tá podmienka nákupu "nových" vecí je dosť zaťažujúca v niektorých odvetviach zač.podnikania aj mňa to irituje(aj ja som som toho názoru,že by som si mohla dovoliť kúpiť vecí viac a poslúžili by mi minimálne tak dobre,ako tie nové) ..Ešte otázočka-(pre Cloe),čo si mal(la) uvedené na tej faktúre vecí za zostatkovú cenu,ako predmet predaja(menovite,alebo ?)..konkrétne?..Díky za odpoveď..
0 0
Nesi Nesi

Nesi je offline (nepripojený) Nesi

Aj ja som za dotáciu nakúpila použité veci na kúpnu zmluvu a chcela by som vidieť, že by mi to neuznali. Neexistuje predsa žiaden zákon, ktorý by prikazoval, že za dotáciu môžeš kúpiť len nové veci.
0 0
Miro1969 Miro1969

Miro1969 je offline (nepripojený) Miro1969

Dnes som po uspesnej skuske a schvalenom podnikatelskom zamere zazil poriadny sok. Mimochodom v zamere som musel kazdu polozku ktoru chcem zakupit, presne popisat na co ju potrebujem.Po tom, co som tu vsetko na porade nastudoval mi pracovnicka schvalujuca dotaciu a kontrolori oznamili nasledovne: iba podnikatelsky ucet-inak neschvali dotaciu, nesmiem nakupovat mimo EÚ a pozor, nesmiem sa zamestnat. Tak uz teda neviem, kde je pravda. Vie niekto ako to skutocne je, alebo na koho sa obratit?
Naposledy upravil Miro1969 : 28.01.08 at 15:51
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

Možno trochu odbočím od témy, ale vie mi niekto povedať, či táto dotácia z ÚP ide do zdaniteľného príjmu? A ako je to s výdavkami, pokiaľ celú dotáciu nevyčerpal v roku 2007 ale mu ešte ostali do 2008? Ide do príjmu len tá čiastka, za ktorú nakúpil?
veľká vďaka za odpoveď!!!
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

1. Dotácia sa nezdaňuje, ale v príjmoch/výdavkoch (nákladoch/výnosoch) sa o nej účtuje.
2. Do nákladov, resp. výdavkov sa zaúčtuje len skutočné čerpanie dotácie.
3. Do výnosov, resp. príjmov sa zaúčtuje len taká suma dotácie, koľko boli výdavky.
4. V ďalšom roku sa dotácia dočerpá , a účtuje sa o zbytku dotácie ako v bodoch 2., 3.
V daňovom priznaní : koľko príjmy, toľko výdaje, rozdiel k zdaneniu = nula.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Miro1969 Pozri príspevok
Dnes som po uspesnej skuske a schvalenom podnikatelskom zamere zazil poriadny sok. Mimochodom v zamere som musel kazdu polozku ktoru chcem zakupit, presne popisat na co ju potrebujem.Po tom, co som tu vsetko na porade nastudoval mi pracovnicka schvalujuca dotaciu a kontrolori oznamili nasledovne: iba podnikatelsky ucet-inak neschvali dotaciu, aby ti mali kam poukázať dotáciu nesmiem nakupovat mimo EÚ pretože dotáciu dostávaš z prostriedkov EU a tak chcú, aby si aj tu "minul". predpokladám, že také sú podmienky a pozor, nesmiem sa zamestnat. tak to je logické, kvôli tomu dostávaš dotáciu aby si sa samozamestnal Tak uz teda neviem, kde je pravda. Vie niekto ako to skutocne je, alebo na koho sa obratit?
Odpoveď v modrom.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

dvojča Pozri príspevok
Možno trochu odbočím od témy, ale vie mi niekto povedať, či táto dotácia z ÚP ide do zdaniteľného príjmu? A ako je to s výdavkami, pokiaľ celú dotáciu nevyčerpal v roku 2007 ale mu ešte ostali do 2008? Ide do príjmu len tá čiastka, za ktorú nakúpil?
veľká vďaka za odpoveď!!!
Tu http://www.porada.sk/517315-post8.html je príklad účtovania.
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

Ďakujem za odpovede, ste úžasní!!!!!!! dvojča
0 0
Miro1969 Miro1969

Miro1969 je offline (nepripojený) Miro1969

Marína Pozri príspevok
Odpoveď v modrom.
Marína, tie podmienky,za akych mozno cerpat dotaciu, ktore som spominal som nasiel tu na porade a boli od VIP poradakov, takze asi nie vsetci vedia co pisu. Naviac nezhoda je aj medzi uradnickami a kontrolormi, tak mi to budu zistovat-sami nevedia. Tak pisem ci tu niekto nieje kto sa v problematike vyzna a nielen pise vlastne nazory.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať