Zavrieť

Porady

štátni zamestnanci

Prosím vás aký je rozdiel medzi týmto:
- štátna služba
- verejná správa
- štátna správa
Prosím dajte mi aspoň jeden príklad na zamestnanca ktorý kde pracuje.
Díky
Usporiadat
jazumalu jazumalu

jazumalu je offline (nepripojený) jazumalu

Dobry den, potrebovala by som poradit: kedy sa robi obsadenie pracovneho miesta v statnej sprave vyberovym konanim a kedy vyberom? Dakujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jazumalu Pozri príspevok
Dobry den, potrebovala by som poradit: kedy sa robi obsadenie pracovneho miesta v statnej sprave vyberovym konanim a kedy vyberom? Dakujem.
bez výberového konania - voľbou alebo vymenovaním
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

alebo aj bez výberového konania a výberu ak sa jedná o miesto v dočasnej št. službe - viac zákon 400/2009
0 0
jazumalu jazumalu

jazumalu je offline (nepripojený) jazumalu

prepacte, ten zakon som uz pozerala, ale aj tak tomu nerozumiem. bola som na 1 vyberovom konani. teraz som nasla inzerat na obsadenie miesta v st. sluzbe vyberom. Moze sa sem tiez prihlasit clovek zvonka? Alebo ide o obsadenie miesta len presunom zamestnancov vramci uradu?
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Na štátnozamestnanecké miesto možno prijať občana na základe výberového konania, ak sa obsadzuje štátnozamestnanecké miesto vedúceho zamestnanca alebo ak sa obsadzuje štátnozamestnanecké miesto v služobnom úrade, ktorým je ministerstvo zahraničných vecí, alebo v služobnom úrade uvedenom v § 9 ods. 1 písm. f) t.j. SIS a § 9 ods. 2 písm. i), t.j. Generálna, krajská prokuratúra alebo ak to ustanovuje osobitný predpis.
Výberom obsadzuje služobný úrad štátnozamestnanecké miesto z občanov, ktorí sa uchádzajú o štátnu službu alebo zo štátnych zamestnancov.
Neviem, v akom znení je inzerát, ale ak nie je bližšie špecifikované, že sa výber koná v zmysle § 23 ods. 1b) t.j. zo štátnych zamestnancov, tak sa môžete tiež prihlásiť ako uchádzač o toto voľné pracovné miesto.
0 0
jazumalu jazumalu

jazumalu je offline (nepripojený) jazumalu

Dakujem!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať